Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am pus poze cu pisicutele si am asat si 3-4 cu mine, mai mult de 8 cred ca oricum n-am

https://picasaweb.google.com/102616061272914522884/Egipt_Apr13?authkey=Gv1sRgCKL78buolvzcKg

in state mi-am luat de la www.jewelsforme.com/;" target="_blank">http://www.jewelsforme.com/; niste cercelusi mici si un pandantiv cu safire, ca aveam inelul cu safir, luat de la noi, ieftin si bun, de la un mic magazinas/bijutier.
Nu iau de la cellini si din astia ca sunt prea scumpe. Si mai am ceva luat din Thailanda, f frumoase si alea; perle mi-am luat de pe amazon, de cultura, f frumoase; nu mi s-a stricat nimic,dar eu le port numai cand ies, in casa si la curatenie/spalat nu le port.
Dupa ce am nascut fetele am primit si un inelus cu rubin, asa ca acum imi trebuie cercei,dar cred ca n-am sa iau acum, si-mi voi lua de carciun, sar un cadou, dar imi iau ceva ca lumea; asta daca nu-mi face sotul vreo surpriza

eu muncesc de acasa, asa ca va fi ok sa muncesc din Pitesti, ma rog,sper sa fie fir bine ca tocmai am mai ramas 2 din 5, ca au externalizat suportul. Ideea e ca nu mai incapem in 3 cam, am vrut casa cu curte si acolo am luat ceva f mare si frumos la un pret ok

bianca pe unde pleci in concediu?
eu am fost acum in egipt, as fi dat o fuga pe la roma/napoli de ziua mea, dar asta inseamna ceva chelt si mai treb sa mobilam si casa aia
as merge in iunie in thasos, dar nu prea am cu cine, numai sa laum babele, ca eu as vrea sa muncesc de acolo, n-am atata concediu,dar macar dim si seara sa prind si eu 2h de plaja si papa bun, fructe de mare
si la sfarsitul anului as vrea in Caraibe iar, fie tot in Dominicana, fie prin Mexic, treb sa caut ceva oferte de avion sau last minuturi din spania,dar sa vedem cum ne descurcam, mai e pana atunci; am tot zis ca plecam anul trecut, ca meritam si eu dupa ce-am facut fetele,dar n-a fost nici timp si nici bani; parca vad ca nu ne iese nici anul asta







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Tocmai am terminat 63 de minute la stepper si sunt lac de apa.

Anna_a vroiam sa iti trimit un PM dar vad ca nu il ai activat. Vreau sa plec si eu in Egipt la sfarsitul lunii mai. Chiar am deschis un subiect aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178081

As fi vrut sa intreb mai multe despre cum a fost...daca ti s-a parut ca ati riscat avand in vedere ca MAE a emis avertizare de calatorie, dar doar pentru Cairo, Alexandria, Suez si inca un orasel pe care nu il tin minte.

Ati facut excursii optionale? Ati fost in Hurgada sau in Sharm? Noi in Sharm vrem sa mergem si am lua ca excursie optionala Petra in Iordania.

Daca a fost ok din punct de vedere al sigurantei in general si orice detalii crezi ca poti sa-mi dai fara sa le plictisim pe fete... daca vrei poti sa-mi scrii cu pm sau la topicul deschis.

Multumesc tare mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

am pus poze cu pisicutele si am asat si 3-4 cu mine, mai mult de 8 cred ca oricum n-am
https://picasaweb.google.com/102616061272914522884/Egipt_Apr13?authkey=Gv1sRgCKL78buolvzcKg


Frumoase fetele tale

Ma gandesc ca si fetita mea Eva ar fi avut 5 luni acum si ne gandeam cand eram insarcinata ca o luam anul asta in concediu cu noi la mare, dar din pacate n-a fost sa fie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Eu plec in Creta la inceput de iulie si in Thassos in ultima saptamana din august. Nu am fost in destinatie exotica pana acum si nu stiu cum sa urmaresc ofertele, cand e perioada optima, etc.
Iarina, bravos, esti avansata la sport, o ora pe stepper e ceva!

Anna, arati f bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Lyada foarte faine optiunile tale... am fi plecat si noi in Grecia dar nu am mai gasit pentru Kos la un anume hotel locuri... si pentru ca imi iau concediul de odihna de anul trecut plecam in mai... poate plecam si in vara pe undeva dar mai vedem.

Inainte cumparam sejurul de prin ianuarie, februarie ca aveau reduceri, acum ne-am hotarat cam tarziu in aprilie... ar mai fi o chestie cu last minute... Nici noi nu stim fparte multe dar intr-o saptamana alergam la agentii aici sau pe site comparam oferte, bineinteles mai intai ne gandim pe unde am putea sa mergem la ce buget avem si apoi cautarile ... nu-i mare inginerie.

E nu foarte avansata ca e ministepper si e ok de facut nu faci nici macar febra musculara, dar de la 30 de minute in sus transpir de numa numa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

sigur ca arat bine, am pus si eu pozele mai de departe, unde arat bine, ca nu mi se vede gusita sau burtica

iarina, am fost numai in Sharm acum, n-am iesit din hotel ca eram cu fetele si nu aveam cu sa le caram dupa noi; in rest eu am vazut individual Cairo, Aswan, Abu Simbel, hai ca intru la subiectul tau si-ti raspund

am pm-ul activat, nu stiu de ce n-ai reusit sa trimiti, mai incearca

Mergi la inceput