Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Dulcetica, lactatele proaspete(lapte, iaurt, branza de vaci) sunt cel mai controversat si sensibil subiect in Dieta Monti.Ca sa fie ultrasimplificat, alege doar produse de acest fel degresate, cu 0% grasime, si cel putin la inceput,mananca le separat sau combinate doar cu tarate de ovaz, asa sigur nu gresesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor,
am intrat doar sa va salut si sa va fac in ciuda, glumesc

noi suntem bine, a cam batut vantul si apa recisoara, dar azi vad ca e mai bine; am bagat doar putin pisicutele in apa si nu prea au vrut ca era cam rece (cam 24 grade cred). Acum le-am bagat la somn si cred ca pe la 17, cand se incalzeste bie apa, le mai bag o tura. Sunt ok, cumintele, mananca lapte si mai baga si cate ceva de pe la masa, pestele vad ca le place rau si au facut senzatie le aici iva = eva si ema, le plac araboii astia si restul oamenilor ca sunt frumusele foc. Sunt multi copilasi pe aici si mai mici si mai maricei, de toate natiile;ele sunt cam micute si nu pricep, dar se joaca si ele cu ei, mai la nisip, mai asa langa piscina.

nu va mai zic de mancare, foarte buna, in fiecare seara alta tema, nu vreau sa ma gabdesc cu cate kg ma voi intoarce; de prajituri nu va mai zic

gata, ma duc la fete si ma pregatesc ca am un call pt munca, se pare ca nu scap nici aici de iubitii mei indieni

v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Oh,Anna,salut si distractie maxima! Da ,e indicat sa nu pui lista cu delicatese ,ca abia ma abtin si de azi nu vreau sa vad ,sa aud nimic din interzise.
Caress,Andanii,dar cascaval ,cas,urda,astea cum sint?Sper ca bune ,ca la prinz am mincat asa:
-telemea de capra ,dar era mai mult un cas sarat putin cu rosii ,castraveti,ridfichi si la sfirsit o lingura de smintina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Probleme exista doar la branzeturile proaspete, cu mult zer.Telemeaua, daca e bine scursa, nu creaza probleme.Urda nu e conforma si gata,la fel laptele integral, nu mananci deloc.TOATE BRANZETURILE USCATE, MATURATE, FARA ZER, SUNT OK LA MESE LIPIDICE, INDIFERENT DE CONTINUTUL DE LIPIDE .
Ce ai mancat la pranz e foarte ok.Combinatiile interzise sunt intre glucidele cu IG mediu si orice care contine grasimi.De glucidele cu IG mare, nu discutam, nu te atingi deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui caress

Probleme exista doar la branzeturile proaspete, cu mult zer.Telemeaua, daca e bine scursa, nu creaza probleme.Urda nu e conforma si gata,la fel laptele integral, nu mananci deloc.TOATE BRANZETURILE USCATE, MATURATE, FARA ZER, SUNT OK LA MESE LIPIDICE, INDIFERENT DE CONTINUTUL DE LIPIDE .
Ce ai mancat la pranz e foarte ok.Combinatiile interzise sunt intre glucidele cu IG mediu si orice care contine grasimi.De glucidele cu IG mare, nu discutam, nu te atingi deloc.

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...


Telemeaua asta era cam molcuta.O termin si trec la cascaval. Pot minca rosii cu cascaval nonstop.Cred ca e OK,desi rosiile am citit in carte ,ca-s fruct.
Mi-am luat si fasole verde si galbena.Poate in seara asta sa fac vreo punga.
Dupa ce-am mincat la prinz ,peste cit timp merge un mar?Citisem intr-o parte ca peste 2 ore ,dar in alt loc :Asteptati 5 ore dupa o masa lipidica, pentru a ingera glucide.Brinza e lipidica ,marul glucidic. Complicat rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

anna, ce surpriza! bucura-te de soare, relaxare si mancare!

soare avem si noi si...cam atat...

am luat pranzul si am suplimentat cu o briosa de la McD, le-am descoperit abia vineri cand am comandat cu colegii si sunt perfecte, pacat ca nu si conforme

diseara am salata si astept cu emotii cantarul de maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

anna, ce surpriza! bucura-te de soare, relaxare si mancare!

soare avem si noi si...cam atat...

am luat pranzul si am suplimentat cu o briosa de la McD, le-am descoperit abia vineri cand am comandat cu colegii si sunt perfecte, pacat ca nu si conforme

diseara am salata si astept cu emotii cantarul de maine.

Bianca

Deci sint perfecte? N-am zis ca nu mai mincam briose ,bunataturi etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Dulcetica, ,,glucidic'' este ceea ce are IG peste 35.Marul nu are, e un fruct si atat.La 2 ore dupa masa il poti manca linsitita.Probleme erau daca vroiai sa mananci kiwi, care are IG MEDIU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

da, pufoase si nu sunt f dulci, le poti savura gustul

am zis, insa daca mi-am uitat mancarea am luat o salata de la Mc si m-am lipit si de chestia asta interzisa. Promit sa nu se mai repete saptamana asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

gustare- la 16.45 un mar
cina- ciuperci cu smintina
Daca nu-s monti m-apuc de cura de ingrasare!

Mergi la inceput