Stelute de iulie-august 2013 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Teodora bine ai venit, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos

Scrie repede 10 mesaje ca sa nu mai fii moderata, sa intri in timp real


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Buna dimineata!!!
Graphistar cu siguranta mai vreau o fetita tocmai daia am luat unisex
Teodora bine ai venit, sarcina usoara si la termen.

Cum este vremea pe la voi??? In buc e asa urat si friggg . Toata sapt cik dureaza.

24+ David sau Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra28 spune:

Neata fetele!

Teodora, bine ai venit!!

Elena, nici eu nu am dormit bine deloc, am cam inceput sa am insomnii. Cred ca am adormit pe la 2 si la 5:30 eram din nou cu ochii pe pereti. Acum zici ca sunt o curca ametita si mai am si sedinta de la 11, in care trebuie sa "evoluez" ca n-am cale de intors.

A, eram datoare cu o apreciere: superbuna prajitura Betty!!! Betty, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ptr ca ne-ai divulgat si noua reteta!

Andra 23+ cu si mami de Alexandru (27 ianuarie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata

Gand la gand, Andra!!, Buna si usor de facut!! O sa incerc data viitoare praji de la Laura!!

Teodora, bine ai venit si sarcina usoara!! Ai curaj , nu gluma!! Asa imi place...imi da curaj sa ma gandesc si eu la bb3.

Si aici e frig, dar macar e soare. Si in week-endul viitor vor fi peste 15 grade, deci nu mai e asa mult de asteptat.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 23+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Buna sa va fie inima de dimineata rotundele mele!

Andra
Paulei multumeste-i pt. prajitura ca ea a cerut acum ceva vreme o reteta de prajitura rapida, de-ati stii voi cat am fericit-o si eu pe tipa care a postat-o pe blogul ei ... de ani de zile scap usor in weekend cu prajitura asta.

23+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Inca ceva: citind titlul capitolelor noastre am zambit gandindu-ma ca "stelutele" noastre au deveniti deja adevarati meteoriti care vor ateriza unul cate unul in bratele noastre in iulie sau august, daca-ati stii cat astepyt eu perioada aia ... wau cu povesti care mai de care mai emotionante ...

23+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Andra eu sper sa nu am sedinte ca sunt batuta rau in cap.
Pitica a inceput sa ma deranjeze la somn, se foieste in burtica, indiferent de pozitia in care sunt asezata.


Elena & Denisa (26.10.2004)
25 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Gata, ca m-ati facut curioasa, o sa fac si eu prajitura cu mere, sper sa nu patesc ca si cu checul :))).

Paula, ce veste buna! Sa ma uit sa vad daca e valabil si pentru Iasi.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Buna,
Buna, ma alatur si eu cu un baietel care are dpn pe 30 iulie 2013. Mai am un baietel nascut pe 19 iunie 2007.

Am o problema, nu stiu daca v-ati confruntat cu asa ceva. La ecografia de 21 de saptamani bebe avea focus hiperecogen cardiac in vs, am citit ca nu infuenteaza functionarea inimii si la masuratori totul este in regula cu inimioara, medicul care ma urmareste mi-a spus ca nu am de ce sa ma ingrijorez ca desi este un factor soft pentru sindrom down, la dublu test si ecografii totul e ok.

Va multumesc. Sarcini usoare si copii sanatosi va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Da Betty si atunci odiseea noastra se va chema "ploaia de meteoriti" :)).
Am gasit un site in care zice ca sambata viitoare vor fi 18 grade la Iasi iar duminica 21. Ia sa salvez eu site-ul asta ca imi convine.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 25+ Letitia

Mergi la inceput