Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Bravo Piscotel, La multi ani Radu-Andrei, sa fii sanatos,mancacios si fara colici.
Draga mamai recuperare rapida si cat mai mult laptic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra, ai spus ca nu poti depune dosarul decat dupa Pasti.Nu vrei sa il depui la 42 de zile,ca te incadrezi sau vrei sa termini toate cele 126 de zile.

Eu nu mai astept sa se termine cele 126 de zile, o sa bag dosarul la 42 de zile ca sa termin si socotelile cu 'minunatul' meu loc de munca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Arianna, ai rabdare ca mai este destul timp sa se deschida colul nu are rost sa faci tu vre-un efort pentru asta ,stie corpul tau ce face

Alexa, eu folosesc espumisan dar aproape degeaba, adica dureri de burtica tot are desi trage niste partuletemama mama.rabdare si va trece si perioada asta.Pup gemenei scumpi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Fetele,stiu ca ma cam grabesc cu naterea dar am si un motiv bine intemeiat.Eu fac tratament pentru astm+alergie si nu stiu cat de tare o afecteaza pe ea aceste medicamente.Pneumologul a zis ca sunt sigure dar prospectul lor spune altceva.Eu incerc sa le iau cat de rar dar uneori chiar nu pot.Asa incat m-am gandit la raul cel mai mic,adica sa nasc cat mai repede ca micuta mea sa nu mai fie nevoita sa inghita atatea chestii care sunt probabil toxice pentru ea.
Si cum am ajuns la termen,de acum sunt linistita si dc nu este foarte grasuna(desi dupa eco dr a zis ca e marisora),mai bine mai slabuta decat sa ingereze tratamentul pe care trebuie sa-l fac.
Sper ca acum o sa intelegeri de ce imi doresc sa nasc cat mai repede
Multumesc de suport


37+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Buna dimineata!

Felicitari Piscotel!

Katy, cu parere de rau recunosc ca de vreo 3 zile am inceput sa ii suplimentez si eu cam la 2 mese pe zi pt ca dupa ce mananca vreo ora si jum din ambii sani pana ii goleste incepe sa planga si sa-si linga manutele pana la cot, se enerveaza si se agita. Sunt dezamagita ca nu reusesc doar cu lapticul meu dar decat sa-l tin flamand, asta e. Tu ce formula ii dai?

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Piscotel felicitari! Sa te bucuri de copilasii tai impreuna cu familia ! Multa sanatate si fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nu stiu ce parere aveti despre homeopatie, dar cica urtica urens e buna pt asa ceva. Eu deocamadata sunt ok si nu am incercat ca sa pot manca si cioco.Daca va fi nevoie voi incerca. In jurul varstei de o luna este o astfel de criza: bebele nu se satura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

VeveMara ce freza are bebe bocanila. Este super dragutz.
Iulia nu ma mir nici eu ca nu iti da nimeni locul.
Liza ce printesica aveti acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

TUDORALEXA, DANIfelicitari, sa va creasca mari puiutii.
Anka felicitari pt bebe si pt laptic. Esti o norocoasa ca ai mai mult decat poate bebe sa pape.
Emilia legat de molifta, sotul a mers la biserica cam in a 5-a zi de la nastere, mi-a citit apa si dupa 8 zile de la nastere poti iesi, eu asa stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Multumim, Feli!

Alexa, eu ii dau Infacol ( contine Simeticona, la fel ca Espumisan, Sab Simplex ) de 3 ori pe zi inainte de masa, seara dupa baita Bonissan 5-10 picaturi ( e facut din plante si favorizeaza un somn linistit) si daca il doare rau si se chinuie tare jum de lingurita de Gripe Baby Water ( e in principal pe baza de seminte de marar - destul de rar i-am dat). Cu aceasta formula dupa cateva zile agitate pe la 2 sapt de viata, acum suntem ok, speram sa si ramanem asa.

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput