FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Am trimis mesajul ca incepe sa dea semne de trezire micutul

Danah...deja 12 sapt....moaaaamaaa cand a trecut, bravo si Doamne ajuta pe mai departe, sarcina usoara

Wish, de ce nu iei legatura de d-na dr Avram...te poate sfatui cumva, pe mine m a ajutat toata sarcina, cu ea ma sfatuiam si am vorbit doar la telefon, nu ne am vazut

O luptatoare...fa histero la privat, e mult mai bine. Si noi ele care platim asigurare la stat tot la privat am mers si am lasat bani grei, eu una am mai multa incredere in aparatura de acolo ca dr sunt aceeasi. Cel mai bine e sa faci histero cu 1 luna max 2 inainte de fiv

Miracol, felicitari pt rezultatele bune de la vizita sefilor, tot cu asa rezultate sa vii de la matusica si sa i faci pe sefi sa si planga in pumni ca pierd timp de 2 ani asa un angajat

Amalia, Damne ajuta, stiu cum e cu contractii si eu am avut si am stat numai in pat, e greu dar asta e, trece si ai sa regreti momentele astea de plictis . Multa sanatate iubita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

In sfarsit am ajuns cu cititul la zi...am avut niste zile mai grele si de asta n am mai trecut pe la voi, m a durut capul f tare de la oboseala, a ,trebuit sa fac niste vizite i preuna cu bebelul si l am scos din ritmul lui..cat a fost mai cald am stat cu el pe afara....cu din astea m-am i deletnicit eu ..orice numai somn nu

Acum chiar la las ca e ora de papa
Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Irilac , sa-ti traiasca copilasul, sa fie sanatos si fericit alaturi de parintii lui.
O pentru mamica obosita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui needa

Irilac , sa-ti traiasca copilasul, sa fie sanatos si fericit alaturi de parintii lui.
O pentru mamica obosita.


Multumesc tare mult...de abia astept sa va vad si pe voi toate obosite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Weekend placut fetelor!
Sa ne auzim cu bine luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele va pup

Amalia, Wish sper ca sunteti mai bine amandoua si puiutii vostri

Daniela donatoarea mea a facut punctia in ziua 14 iar eu eram in ziua a 12 de ciclu, ceea ce s-a potrivit bine pt ca eu am ovulatia pe natural in ziua 12(rar 11 sau 13). Ei au intentionat cu dipherelinul sa ma aduca la fel dar mi-a intarziat CM 2 zile si asa am ajuns sa fiu in Z12 la data punctiei si zi 16 la ET.
Mie mi-a dat Dipherelinul doar dupa ovulatia din luna dinaintea punctiei.
Am observat ca la alte fete le-a dat cu 2 luni inainte iar la altele AC.

Irilac bine ai mai venit si pupici cu drag pe tine si printisorul ; A scapat de varsat sau a facut si el ca stiu ca ultima data parca erai ingrijorata

Miri hemoleucograma completa OK, inclusiv formula, imunograma completa OK fara modificari; asa mi-a iesit de fiecare data; nu am lupus, nici anticorpi antitiroidieni nici anti CCP, nici alti anticorpi prezenti. Cu toate astea tinand cont si de sarcinile naturale pierdute la fiecare FIV am avut si Prednison (asa ca eram oarecum acoperita si pt Nk-uri (in cazul in care le-as avea ca pe alea nu le-am facut), desi unii zic ca prednisonul nu ajuta la NK cu doar intralipidul sau imunoglobuline..dar oricum astea nu se prea practica si sunt ff riscante pe alta parte. Vezi exemplul Samirei de la babute ca a scris recent ce a patit cu intralipid.

M-am gandit insa sa ma duc sa imi vad toleranta la diferite alimente, ca poate sunt intoleranta la vreunul si nu stiu si il mananc si asa produc o continua inflamatie; dar iar in cazul asta ar fi trebuit sa functioneze prednisonul...asa ca.

Sau poate ca ar trebui sa fiu linistita si pur si simplu sa las lucrurile sa se intample

O luptatoare mi-a placut tare ce ai zis cu ciufulitul berzei si apropo de asta azi am vazut cum se iubesc 2 lebede...cu preludiu cu tot...au fost o incantare...chiar danseaza cand se curteaza

Va pupitesc pe toate cu drag



Eu o astept cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Eu sunt la canapeloase,nu ma prea misc de acolo.
Mi-am cumparat si lutinus care cica se absoarbe mai bine decat utrogestanul si am redus clexane la 0.4
Nu am un raspuns de la dr Uscatescu.
Am vb cu dr Avram care si ea mi-a recomandat tot doza de 0.4
Am intrebat daca pot sa merg pe 0.2 sau deloc,raspunsul a fost ceva de genu ca daca nu mergem pe astea trebuie sa introducem aspirina.
Ni meni nu imi zice sa renunt la heparina pana se resoarbe hematomul desi eu imi doresc sincer,ce rezolv ca iau heparina si imi creste hematomul.Insa nu stiu exact care sunt implicatiile asupra sarcinii intreruperea clexanului.
Ideea este ca mia mi-a crescut purin hematomul si inainte de a creste doza de clexane
amaliaro iti multumesc inca o data pentru gestul tau,mie rar mi-a fost dat sa intalnesc.
Precis esti si tu cu actiuni canapeloase dar probabil un pic mai vesela ca mine.
speranta iti multumesc din suflet pentru sfat.
Vad ca ne saluti pana luni eu sper sa mai vezi mesajul meu.
As mai avea o rugaminte:crezi ca as puta lua legatura telefonic sau pe mail cu prietena sa imi recomande medicul care i-a recomandat renuntarea la heparina?
As incerca si eu o discutie cu el,parca de capul meu nu as lua masuri.
Multumesc.
irilac sa-ti traiasca feciorul draga mea si tare bine faci ca mai intri sa ne sustii.
needa,daniela,miracol
Acum dau fuguta in pat si sunt cu pumnii stransi alaturi de fetele in focuri !!!


8+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Sandy , sa ai un sfarsit de saptamana minunat si calduros, chiar daca afara e vreme urata.
Speranta, weekend placut si tie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Wish stai cumintica in pat. Trebuie sa fie bine, Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Needa la fel iti doresc si eu tie cu drag.

Eu o astept cu drag

Mergi la inceput