cand e vacanta de primavara?

cand e vacanta de primavara? | Autor: pitzinuca

Link direct la acest mesaj

Fetele, cand e, sau... avem vacanta de primavara la I-IV?

Am gasit pe net mai multe variante

1. nu e, este doar cea de Paste (1-6 mai, parca)
2. 6-14 Aprilie + Paste
3. 6-21 Aprilie + Paste

Stie cineva ceva sigur?

Merci!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

6-14 aprilie, ne-au spus la sedinta
Asta gasisem si eu pe net.

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

8-12 aprilie e vacanta de primavara.
In saptamana anterioara (1-5 aprilie) e saptamana "altfel" (acum se cheama ceva in genul "sa stii mai multe, sa fii mai bun").
De Paste se pare ca bugetarii s-au ales cu liber intre 1 si 6 mai inclusiv, cica 2 si 3 mai cu recuperare. Deci va fi liber si la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Oare se gandeste cineva ca nu numai bugetarii au copii la scoala?
O sa ajung sa imi termin zilele de concediu pe "liberele" bugetarilor. E de-a dreptul suparator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

In Franta copiii au cate 2 saptamani de vacanta la fiecare 7 saptamani de scoala. Mie mi se pare f bine (desi lucrez, asta ca sa se inteleaga ca sunt in aceeasi oala :))). O vad obosita dupa 6 saptamani de scoala.


Vicky, Printzesone and BB (33+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

ei, uite ca nu pt toti bugetarii zilele alea libere date prin H.G. sunt vreo fericire, pt ca se lucreaza 2 sambete ( si chiar am lucrat de fiecare data sambata cand au mai fost zile de astea de recuperat),la scoala/gradinita nu se recupereaza sambata, deci familiile cu 2 bugetari sau cu un bugetar si sotul/sotia la privat care lucreaza si sambata, ce fac in sambetele alea cu copiii? Asa ca nu mai invidiati asa mult bugetarii...pt mine zilele astea date din senin libere sunt chiar o mare problema.

EDIT : exact cum nu au cei care lucreaza la privat cu cine lasa copiii in zilele de 2-3 mai, tot asa bugetarii nu au cu cine lasa copiii in sambetele declarate lucratoare; suntem in aceeasi oala, nu cred ca e cazul de rautati cu "liberele bugetarilor", "cica cu recuperare sambata", etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

Multumesc mult, se poate inchide subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

sefii la noi sant mai generosi
am primit liber de 2 si 3 Mai fara a trebui sa recuperam !

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

ei, uite ca nu pt toti bugetarii zilele alea libere date prin H.G. sunt vreo fericire, pt ca se lucreaza 2 sambete ( si chiar am lucrat de fiecare data sambata cand au mai fost zile de astea de recuperat),la scoala/gradinita nu se recupereaza sambata, deci familiile cu 2 bugetari sau cu un bugetar si sotul/sotia la privat care lucreaza si sambata, ce fac in sambetele alea cu copiii? Asa ca nu mai invidiati asa mult bugetarii...pt mine zilele astea date din senin libere sunt chiar o mare problema.

EDIT : exact cum nu au cei care lucreaza la privat cu cine lasa copiii in zilele de 2-3 mai, tot asa bugetarii nu au cu cine lasa copiii in sambetele declarate lucratoare; suntem in aceeasi oala, nu cred ca e cazul de rautati cu "liberele bugetarilor", "cica cu recuperare sambata", etc...

Mami de fetita si de baietel




Everything is hard before becoming easy...




Imi pare rau, nu asta am intentionat. Am vrut sa fiu rautacioasa dar adresantii erau cei care tot iau hotarari fara sa gandeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

e ok Lorikay, doar ca ma deranjeaza etichetarile astea gen "bugetarii fac si dreg", de parca luam noi unele decizii, decizii care ne afecteaza si pe noi in egala masura cu cei de la privat, ca doar toti suntem parinti...

Mergi la inceput