Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ruf, spor mult la proiect!! Va fi bine, tot ziceai tu ca le ameninti pe fete ca fugi d-acasa...

Mada, spor la procedurat

Canada, am cobit, vine si aci frigul... Cod galben de vant, ploi ....:(((( cica primavara my ass...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Roxana-da, sa il tin sa stea la intepat ca saracu in rest ia orice medicament fara probleme ca e obisnuit de pe la 2,5 ani de cand tot incercam orice numai sa isi revina si el
Alina-da migdalele ii plac si simple si baga si lapte dar doar cu cereale din pacate, dar treptat il voi obisnui dc trebuie..
Unde e primavara aia ca ma apuca si pe mien depresia
Aqai-deci te ocupi sa gasesti concert sau show sa iesim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

need help!!!
caut...si nu mai gasesc postul ala unde era trecomandat un medicament naturist pt colesterol.
frate-mio are colesterol mare si are nevoie si de dieta.
binentzeles ca dr. nu i-a dat absolut nimic...si ma intreaba pe mine...eu habar nu am ca noi stam inca bine cu colesterolul...asa ca nu sunt documetnata.

nu stiu ce sa-i spun si cu dieta, ca ce e bun pt/impotriva la colesterol ...nu e bun pt burta ca e balonat mai tot timpul...

ma poate ajuta cineva cu sfaturi de dieta si cu medicamentul ala naturist?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-eu nu te pot ajuta cu medicamentul, dar al meu sot bea niste ceai din Ro de vreo 3 luni pt colesterol si e mai bine, de la plafar este,chiar asa scrie pe cutie.
Legat de dieta, prajelile scoase,suncile, afumaturile,grasimi in general.
BTW-cum au iesit afumaturile voastre-si eu treb sa bag niste somon prins de sot-ala e super bun apoi sa faci o salata orientala rapida sau cu quinoa ca eu tot incerc sa maninc mai natural...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

ma speriasem, credeam ca e inundata din nou nu de alta dar de unde iti mai vin ideile alea superbe?

trecand la lucruri serioase, eu sunt cam obosita de ski-ul pe care tu l-ai facut, de patinoarul unde tu te duci , esti incolo si incoace, peste tot si pretutindeni , de toata energia asta din tine, esti "de belea" ! si cred ca baiatul te mosteneste pe tine iar copila a ales varianta mai simpla dar la fel de frumoasa a vietii. ( seamana cu tac-su?!)
asa ca sezi bland si lasa fata in pace!


Sigur ca asa este ...

Eh ! asta cu energia face parte din calitatile mele si de aia o flutur pe aici pe ghetar. Am insa sacul plin de defecte. Fac un rezumat scurt acum si le sterg in 5 min ca imi strica imaginea : sunt repezita, superficiala, nu am rabdare, gatesc foarte prost, am vocea ascutita, cand ma enervez sunt isterica si plang, nu pun deloc pret pe lucrurile domestice, nu prea imi place casa, gradinaritul, adica nu prea sunt gospodina ...despic lucrurile in 7 si nu stiu cand sa ma opresc, barbata-meu ar zice ca sunt pisaloaga si vreau mereu ceva de la el, sunt cam controlling ... si last but not least .... nu am suficienta ambitzie sa slabesc desi de mult nu imi place ce vad in oglinda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Sunnyday, tu esti userul ala cu avatarul cu 2 craci, care ne citea la serviciu, in birou ?

Kari, nici eu nu am inteles ce e cu tine ... tu te simti bine ? De ca sa ai 30% handicap ...ce termen, ce e aia 30% ? Nu ne parasi, mie imi lipsesti ...

Carma, tie pe unde iti mai bate inima ?

Viv, ce frumoase sunt costumele aleaaa, frumoase rau de tot ...dar unde sa le poarte ?

Ralu, imi pare rau de Edy ...dar trece repede, macar nu e ceva grav. Pe Maria eu as lasa-o, e doar un weekend, poate nu face nimic.




Rox, iesi din contractele alea si zi-mi si mie ce medicament sa ii spun maica-mii sa-si ia de dureri de oase, nu stiu, ceva calmante pt reumatism ?


Nu....aia cu cracii sunt eu...si nu sunt ai mei (din pacate) i-am "imprumutat" sa ma dau silfida. Si in continuare va citesc din umbra si rad.D-aia nu am eu cracii ca aia din poza ca "cica" rasul ingrasa.Voi pinguinii de pe ghetar sunteti singurii vinovati ai siluetei mele rubensiene, ca eu ma hranesc numai cu boabe ca randunelele.


N-am avut si eu parte de craci lungi macar doua pagini


... te consolez eu.

Cica sunt de imprumutat.

Si eu ma gandeam sa-i cer amanunte ... eu as face "trade" ... ii dau pe ai mei si imi trag trei perechi ca aia din poza. Sper sa se masoare "greutatea" si nu "lungimea", ca la lungime ies pe minus, si arat rau cu un crac ca in poza si unul ca in realitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa esti dragutza-ce ai insirat tu acolo sunt Numai Calitati, da-toate femeile le au, singura cu care vreau sa te ajut, dc intr-adevar o fi asa cum zici, caci cam am dubii.e aia cu kg ca stiu cum e sa suferi,eu dupa ce am nascut as fi vrut sa dispar instantaneu cele 13kg
pt inceput-bea apa si ceia verde la greu si fa-ti un obicei si infuleca un grapefruit zilnic, ai sa ramai surpinsa de rezultate-dcnu ai chef sa cureti fructul,roaga pe Flavia,sa vezi ce mindra va fi,asta face E cand ma vede ca strinb din nas la curatat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Michelle-eu nu te pot ajuta cu medicamentul, dar al meu sot bea niste ceai din Ro de vreo 3 luni pt colesterol si e mai bine, de la plafar este,chiar asa scrie pe cutie.
Legat de dieta, prajelile scoase,suncile, afumaturile,grasimi in general.
BTW-cum au iesit afumaturile voastre-si eu treb sa bag niste somon prins de sot-ala e super bun apoi sa faci o salata orientala rapida sau cu quinoa ca eu tot incerc sa maninc mai natural...



Zambeste, si maine e o zi!




deci ce scrie pe cutia de ceai?

afumaturile au iesit super...ma laudasem deja cu asta ... am facut deci macrou , sunca, carnati si kaiser(o bucata de sunca cu multa carne, am fiert-o cu foi de dafin...piper...si nu mai stiu ce...vreo 2 ore)

i-am spus si lui tata ca l-am razbunat, sa nu mai planga dupa suncile confiscate la vama.

imi pare rau ca nu am pus brinza, aveam niste rotitze cu nu stiu ce herbs prin ele...si ar fi iesit grozav.

data viitoare vrem sa incercam si noi somon...sau catfish(somn)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

acum ca tot suntem la momentul adevarului buflea seamana foarte mult cu un barbat! daca lasam despicatul firelor in 7 care este specific femeilor ( sau nu?) in rest ma gandesc ca suferi degeaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,
...las, ca nu e asa tragic...mai ai timp de recuperare, totul vine cu virsta...asculta la mine, "been there, done that!"

Mergi la inceput