Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

E atinsa bine de rugina in doua locuri.Mancata tabla,desi estetic nu dauneaza.Ca sa taie tabla si sa puna buna e complicat.E de preferat sa schimbi bucata cu totul. Mi se trage de la faptul ca am varsat in ea acum doi ani 100 kg de must...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Deci eu va scriu ca la surorile mele: nu stiti nimic!
Buflea: eu am avut doua masini coreene, de la mama lor. Nimic, dar nimic nu s-a comparat cu ele. Le-am folosit exact cat am avut eu chef, spune-mi daca exista asa ceva la masini. Pe a doua o folosesc si acum. E vorba de masini made of Korea (efectiv)
Carmaw: am spus si o sa mai spun: frate (soro, adica): nu stiu cat negociezi, cate spitale vizitezi...dar viata ta e plina. Vreau sa le spui si altora care se dau cu curu' de pamant cum se traieste pe pamantu' asta. Ca majoritatea nu stie, si nu e vina lor.
Viviana, astept desenul. Asa, de chichi, ca pentru mine, nu mai ai secrete(valeu...ce-am zis...)
kari, ma ingrijorezi de ceva vreme. Apoi imi aduc aminte cine esti. Te rog, ai grija tu de noi, ca avem nevoie mai multa

Ok, recunosc. Am fost la crasma. A fost ziua unui prieten, am fost la Excalibur. Ca orice parinte zanatec, m-am bucurat de Ana. Era ziua unui copil care a ales sa-si serbeze ziua acolo si, evident, fata mea s-a infiltrat fara jena. M-a impresionat...o crasma plina. Nu vezi ceva asa zilnic. Vreti s-o vedeti? Ok...
http://www.restaurantexcalibur.ro/index1.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,sa-ti fie de bine.Si esti acasa la ora asta?

Eu nu veneam cat rezista copilu`...
Iote astept sa se termine odata friptura din cuptor sa merg si eu in vizita,ca jumatatea e acolo de o ora...si nu se mai termina..mama ei de friptura.

Si daca ai fost la crasma,ce?E perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

viviana, am uitat. inca n-am ajuns la oras sa vad de rochita respectiva. dar sa stii ca acel model de rochie este defapt costum popular nemtesc. ma rog, modelul de la tine nu mai e cel original, e adaptat si modernizat. e o camasa alba sau de alta culoare, de obicei alba, peste care vine un fel de fusta cu bretele si eventual un mic sort in fata.


Rufus, ce vrei sa spui ca te ingrijorez? pai io-s in forma de zile mari, fac gimnastica medicala plus masaj (un tip fain pe care il invat romaneste) si de luna viitoare incep si fizioterapie plus inot la bazin de trei ori pe saptamana.
si ai reusit s-o tragi afara pe excalibur? pe sabie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

O sa ne zica maine,Kari,acu` e ocupat cu sabia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Care sabie? Sa va zic:
Crasma e intr-un subsol, mare-mare, mese si scaune de lemn (te doare dosu' daca stai mult), peretii in caramida, steaguri de cavaleri si scuturi (pe pereti), la ore fixe vin domnite si cavaleri sa danseze printre mese ( si fie-mea ii insotea), bautura casei este "orgasmul domnitei", eu nu stiu care-i ala ca am baut altceva, si se mananca doar cu mana. Nu exista tacamuri. Doar un blid cu apa si felii de lamaie sa te speli. Iar Ana a gasit o petrecere, prin vecini, n-am vazut-o la fata decat cand dansau aia. Pai sa nu fii incantat?
Sigur ca-s acasa...nu-i tarziu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

sabia Rufus, sabia infipta in stanca de vrajitorul Merlin. imi scapa alte amanunte, e un film tare fain.....

gata, ma bag la scutece, ca maine am program artistic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aha...sabia...
Merlin nu era. Cred ca e plecat in WE.
Gute Nacht, Kari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Crasma e intr-un subsol, mare-mare, mese si scaune de lemn (te doare dosu' daca stai mult), peretii in caramida, steaguri de cavaleri si scuturi (pe pereti)


Vazui pozele de pe site. Interesanta locatie si prezentare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Aveam nevoie de relaxare asa ca am aterizat pe ghetar. Oricum sunt obisnuita, la noi sunt nameti, drumuri inca blocate, ger de crapa pietrele.
Vreau si eu zen-ul Laurei, dar sunt departe .... Cezara e dupa o saptamana de stat acasa si e super alintata si mataita, maine am o inspectie care ma streseaza de o saptamana, ba chiar o luna. Azi noapte am visat ca a venit in inspectie unul din profii din facultate, dar ciudat e ca era mai tanar decat mi-l aminteam
Astept cu nerabdare noul DC, ca m-a cadorisit sotul cu telefon nou si am sa va citesc mai des decat prind laptopul.
O duminica senina tuturor!

Mergi la inceput