Fibrom uterin (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole.37 spune:

Fetelor va multumesc foarte mult de recomandari.Olimp m am gandit si eu sa merg la unguri dar am nevoie de translator si nu am gasit la Debrecen ,ma interesez la Szeget .Violeta multumesc ,am citit numai de bine de dr Ion Ionut ,ma bate gandul sa ma duc la o consultatie .Cum am fost deja la trei doctori cu trei pareri diferite sunt un pic debusolata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna,fetele,stiu ca n-am mai scris demult,insa la mine nimic nu merge bine,asa ca am preferat sa nu va mai instristez si pe voi.Deja e a treia luna cand ar fi trebuit sa fac inseminare si in fiecare luna a fost cate ceva care a i mpiedicat inseminarea.prima luna totul a fost minunat,mi-au zis ca nu-i nevoie nici de Pregnyl,dar sotul n-a putut sa dea sperma,s-a blocat si n-a putut.Am ratat inseminarea.A doua luna am avut chist pe ovar,in viata mea n-am avut chist pe ovar,dar uite ca tocmai acum a trebuit sa se intample si asta.asa ca adio inseminare mi-au dat anticonceptionale pentru o luna.Luna asta,a treia,nu se vede niciun folicul,deci nu va fi ovulatie.Presupun ca e de la anticonceptionale,or fi dereglat ovulatia.Ei oricum nu-mi spun nimic,m-au mai chemat la un test de sange pe 2 aprilie,dar astazi,ziua a zecea,nu se vedea niciun folicul.Asa ca s-au dus sperantele si luna asta.Imi pare rau,dar eu nu pot sa mai fiu optimista.Toate merg din ce in ce mai rau,nu reusesc si eu sa vad o raza de lumina pe undeva.
Olimp,esti o dulce ca-ti amintesti mereu de mine!Un pe burtica de la mine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio oh draga de tine si dintisorii ti-au dat de furca ..bine ca s-a remediat problema oricum bina ca acum decat in sarcina..

nicole nici eu nu stiu o boaba de maghiara , am discutat in engleza cu doctorii si cu asistentele , erau cel putin 4 romance in spital asa ca nu am avut nevoie de tranzlator ..

pretty , te rog nu-ti pierde speranta , e ultima la catre trebuie sa renunti...hai ca va fi bine...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Nicole, pe dr Ion Ionut il gasesti la Maternitatea Giulesti luni si vineri dupa-amiaza. Este de garda atunci. Dana cred ca s-a operat la el.
Pretty, te rog sa fii mai optimista. Relaxeaza-te si poate nici nu va fi nevoie de inseminare.
Am buzele umflate, la propriu. Sunt in concediu si stau in casa. Nu mi-am programat sa merg la stomatolog, a fost o inspiratie de moment. Oricum , sunt iar un caz rar. A trebuit sa-mi taie si o escrescenta osoasa care imi dadea alte probleme. Cand a aparut am crezut ca devin vampir. Era deasupra unui canin. Bine ca am dat peste un stomatolog bun. Mai rar gasesti unul care sa nu strice mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio refacere placuta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

pretty, lucrurile nu pot merge doar rau, va iesi si soarele, vei vedea.

violeta, am un nod in stomac cand citesc despre suferinte dentare...!!! De nimic nu mi-e frica mai tare decat de durerea de dinti. Sa-ti revii in forma repede si sa te apuci de treaba.

dragalasa, te-ai mutat cu totul la bai?

olimp, sa ne tii si pe noi la current cu evolutia Ilincutei.

Eu am avut iar o luna ciudata, cu dureri de ovare si ceva mucus care parea fertil prin ziua 7-8, si acum in ziua a 12-a vad ca se repeta situatia - ma doare ovarul drept si a aparut din nou mucusul fertil. Nu stiu ce se intampla dar incercam sa profitam de situatie, poate-poate... asta cu riscul ca al meu sot sa ma acuze de exploatare.
Pup fetele!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna fetelor
A aparut soarele peste tot, si pe strada noastra, sper.
Ieri mi-a venit ciclul. Normal, ca si cum nu am piedut sarcina luna trecuta. O sa vad cum fac pana la ovulatie sa fiu pregatita cu tratamentul.
Sunt bine. Mi-am rezolvat cateva probleme saptamana asta. Nu am chef de munca...
Floren, hai ca ramai luna asta, tropaie hormonii prin toti. Daca ramai acum nasti pe la Craciun.
Fetelor, am si eu o curiozitate: Cand ati facut catorul PAI, ati facut analize pentru ambele mutatii? Vad ca numai eu le am pe amandoua strambe. Ma gandesc ca poate alte laboratoare nu le analizeaza. Eu am facut la Medlife.
O primavara frumoasa si sa auzim numai vesti bune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Buna dimineata tuturor!

Violeta, eu am facut analizele la Synevo si am cerut doar PAI1(polimorfism 4G/5G) pentru ca doar pe asta am gasit-o in lista lor de analize. Cine stie cum o fi si 844A... dar parca asta mai schimba ceva!?!
In alta ordine de idei, e a treia zi de cand imi simt ovarul drept inflamat, lucru care nu mi s-a mai intamplat pana acum la ovulatie. De obicei ma doare cateva ore fix in ziua ovulatiei. Sper sa nu fi facut vreun chist sau cine stie ce alta complicatie care sa ma oblige sa fac tratament.
Va astept pe voi cu vesti mai bune si va doresc o saptamana plina de soare si de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren bafta multa si spor la lucru... sa fie cu noroc...

Ilinca este bine , are deja 1066 gr si e maricica si sanataoasa ne rugam la DD sa fie bine pana la capat

vio eu nu am facut decat PAI simplu , nu am cerut alte indicatii...ma bucur ca reintra toate in normal

la fete




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

26 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna fetelor!
Am ajuns acasa...am fost si la munca, dimineata aveam lacramioare in ochi,imi era o lene de vai vai.
Olimp e super la voi acolo. Am fost la Aqua President in toate ziele...topogan, zumba, sauna, masaj ce mai ne-am lafait pe romaneste. La intoarcere m-am oprit si in Cluj, mi se demagnetizase cartela si am zis ca sigur in mall gasesc .... ce tramvaie aveti si ce cafea buna aveti la Mall, Starbucks, sunteti smecheri tare. Ca idee m-am gandit la tine!
Nicole , eu m-am operat la mine in Iasi la prof Onofriescu. Eu una ma declar multumita, cand o sa am un bebe am sa fiu si mai multumita.Daca doresti informatii iti pot zice.
Floren cu rabdarea trecem mare...ce mai pot zice?
Eu am luat duphaston 5 zile si mia venit menstra la 31 zile, adica e bine fata de 39 zile, acum sunt in tipar...dar daca luna viitoare la fel imi face figuri ce mai fac? De dorul plimbatului la Soare azi am intrat in farmacie si am luat teste de ovulatie...la naiba ce scumpe sunt si astea....dar nu mai conteaza banii sa vad si eu 2 liniute ca m-am saturat.
Va pup pe toate.


Mergi la inceput