Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~43~

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:


Buna dimi dragelor,

Noi nu am avut o seara prea buna si se pare ca nici azi nu se anunta chiar asa de buna. Aseara ma luasera parca toate o data, durere de burtica, intepaturi, durere de coaste, spate, glezne etc am zis da este o seara mai proasta. Problema a fost ca si de dimi ma durea burtica jos (chiar nu stiu cum sa explic :( ) nu sunt dureri ca le menstruatie ... am luat nospa, pe drum spre serv au mai trecut acum vad ca iar le mai simt :(. Uff hai ca trecem noi si peste asta .

Diseara mergem la cursul de puericultura, modulul Tipuri de nastere si anestezii & co - o sa fie interesant.

Deny sunt convinsa ca o sa decizi ce set mai bine pt tine si bebe si n-o sa fie problema

Vergeturi au aparut si la mine pe aripioare din acele rosii urate asta este orice pt bebe

Va pe toate sa aveti o zi frumoasa si calduroasa.

28 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

buna dimineata!
am intrat sa scriu si eu ceva , va tot urmaresc de ceva timp, dar am scris doar un mesaj.
puteti sa puneti si datele mele pe lista
dum 25.08 (estimat, ca am alaptat si nu am avut)
se va naste la sf de mai, sa zicem 30.05 (sper sa nu se mai lungeasca, deja am o burtica...)
ziua mea de nastere 5.11.1977
am 31 de saptamani acum si voi naste, sper , la Malaxa

numele inca nu l-am gasit, juriul, din care fac parte si Maria si Maia, nu se poate hotari.ele tot vin cu cate un nume, dar ...ne mai gandim

arsuri am si eu, vergeturi de la celelalte sarcini din plin,deh,materialul clientului...mai nou ametesc si am palpitatii
am inceput sa iau magne b6 si fier biologic, plus cate o pastila de elevit cand si cand

acum o sa mai stau pe acasa, am facut un curs de fotografie la Bucuresti si am fost f ocupata, acum ma cumintesc, sper sa am timp sa scriu mai des.


mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina27 spune:

Buna dimi si multumim pt noul capitol

28+
Rares Bogdan

"Nu te-am tinut în brate, dar te simt. Nu ai vorbit, dar te aud. Nu te-am cunoscut, dar te iubesc."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Buna dimineata, fetelor! Intru si eu sa va salut..Azi sper sa fiu totusi mai activa decat zilele trecute..

Ieri am fost cam aglomerata la birou, o gramada de situatii neprevazute..Si nu am avut nici cand sa va citesc..Dar am recuperat azi noapte, cand am avut iar o semi noapte alba..

Sunt franta..Acum doua seri nu am dormit decat 3 ore..Azi noapte nu am dormit de la 2 jum la 5, iar la 6 si 15 m-am trezit sa merg la clinica..Sa fac testul cu scarbosenia.. Nu pot spune ca mi-e ingrozitor de rau..dar nici bine nu imi e..Abia am rezistat..Am ajuns la birou si mi-am luat o portie de cartofi prajiti cu ou deasupra sa imi treaca greata..Am mai facut si alte analize..inclusiv streptococul de grup B..Sa vedem cum iese..

Sper sa supravietuiesc..Am cafeluta in brate..Poaate-poate ma ajuta..

Sotul meu e plecat..din pacate, bunicul lui(ff batran ce-i drept) a murit aseara..el a plecat din Bucuresti de ieri dupa amiaza si l-a mai prins in viata exact ultimele 15 min..E f suparat, saracutul de el..a fost foarte atasat de el..Vineri o sa plec si eu din Bucuresti, pentru inmormantare..sper sa fie o vreme ok, sa nu inghet pe acolo..

Acum sa incep si eu sa raspund la ce am mai citit(si am retinut)

Vicky, Eva este un nume super dragut..nu conteaza parerea nimanui..Asa ca, go for it..
Deny, cred ca ideea ta este foarte buna..Asteapta sa vezi si analizele cum mai ies..poate ca, intr-adevar, nu mai ai nevoie..
Cosmy, LA MULTI ANI Dariei! E maare acum!
Iulia, bine ai venit! Sa ai o sarcina usoara si la termen! Doar fetele din Franta te pot ajuta cu sfaturi..din pacate..asa ca le asteptam pe ele..
Fluturash, bine ca ai mai dat un semn...Flafi, si tu la fel..va dadeam disparute..
Ralu, si eu mai am zile din astea..Acum doua seri(cand nu am dormit aproape toata noaptea) ma intepa ff tare jos+dureri..Nu mai vb de disconfortul dat de muschii in expansiune cred ca, vb ta, a fost o zi proasta..doar ca la mine se reflecta si in somn..Am visat, cand am reusit sa adorm, ca nasc prematur la ELias si, apoi, ca imi inecam copilul cu lapte, ca nu stiam sa il alaptez, de mai bine nu mai dormeam..Dar trecem noi si peste asta..

Va pup si aveti grija de voi!






26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata, fetelor!

Acum o ora stiam ce vroiam sa scriu, dar m-am luat cu munca si.. uitai

Oricum,

Deny

iulia buburuza sau ciresica, sa stea la caldurica pana e pregatita si sa ai o nastere usoara!

Eu socri nu am, dar fac parintii cat 2 perechi Daca mai aveti solutii de comunicare, impartasiti-mi si mie

Sa veniti cu vesti bune de la eco! Eu marti, pe 26 martie, ma duc la o clinica pt un 4D, tineti-mi pumnii sa plec si eu cu CD cu un filmulet sau o poza Saptamana urmatoare, pe 4 aprilie, ma duc la doctorita pentru eco de 28 sapt si o iau si pe mama ca si-a exprimat dorinta, sper sa nu imi sperie doctorita ca alta nu-mi arde acum sa caut

Prenatalul a zis ca mi-l da incepand cu 31 de saptamani, deci am calculat ca de pe 22 aprilie pot sa stau si eu in pat toata ziua

Ce mai e... ce mai... aaaaa.... Data nasterii: 08.04.1986 si cam atat cred...

Va pup pe toate Sa nu raciti ca tare capricioasa e vremea!!

25+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Bun-venit, Mihaela! Sa ai o sarcina usoara pana la final!
Felicitari pentru printese! Sa iti traiasca!
Sa inteleg ca mai avem o mamica la al patrulea copil?! Bebele ce o sa fie?


26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Ca tot ati deschis subiectul. La cursurile de puericultura pot sa ma duc singura? Sau e pe perechi? Ca eu pereche inca n-am si chiar daca vine, tot nu intelege limba Pot sa nasc si fara curs?





25+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela-p

buna dimineata!
am intrat sa scriu si eu ceva , va tot urmaresc de ceva timp, dar am scris doar un mesaj.
puteti sa puneti si datele mele pe lista
dum 25.08 (estimat, ca am alaptat si nu am avut)
se va naste la sf de mai, sa zicem 30.05 (sper sa nu se mai lungeasca, deja am o burtica...)
ziua mea de nastere 5.11.1977
am 31 de saptamani acum si voi naste, sper , la Malaxa

numele inca nu l-am gasit, juriul, din care fac parte si Maria si Maia, nu se poate hotari.ele tot vin cu cate un nume, dar ...ne mai gandim

arsuri am si eu, vergeturi de la celelalte sarcini din plin,deh,materialul clientului...mai nou ametesc si am palpitatii
am inceput sa iau magne b6 si fier biologic, plus cate o pastila de elevit cand si cand

acum o sa mai stau pe acasa, am facut un curs de fotografie la Bucuresti si am fost f ocupata, acum ma cumintesc, sper sa am timp sa scriu mai des.


mamica fericita de 3 printese Maria Teodora 26dec 2001, Maia Andreea 28 nov 2006,Stefania Gabriela 20 nov 2011

Bine ai venit mamica curajoasa !
Felicitari pentru sarcina !
Sa-ti traiasca printesele ! Bebele ce este ?
Cate mamici cu 3 sau 4 copii ! Eu credeam ca sunt in minoritate ,la noi in oras sunt putine mamici cu mai mult de 2 copii.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum32+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Madd imi pare rau pentru bunicul ! Condoleante !


Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum32+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madd11ee spune:

Multumesc, Vio!


26+

Mergi la inceput