Gestul care poate schimba un destin - PASTE 2013

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Trupa VUNK ne-a facut o donatie speciala.

Cel mai recent album al lor - Nu scapa nimeni!, cu autografe!

multumim Cornel, Gabi, Bogdan si Nicu

multumim Di!

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=49705&n=Album-VUNK-cu-autografe





Cornel Ilie e un om deosebit (in general) nu putea ramane indiferent la nevoile atator copii!
E asa reconfortant sa vezi talent dublat de bunatate!

[iar in vremurile noastre mi se pare putin anacronic adica nu se incadreaza in spiritul "can-canist" promovat de piata muzicala romaneasca]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea2685

multumesc alex_andra.mi a adus manuela hainute de gravida si oricum nu prea ies afara poate decat in fata blocului,in parculet cu copiii.si apoi nu mai e asa mult pana nasc.poate doar vreo luna si jumatate-doua.


nu-i nimic, eu oricum nu am ce face cu ele. ( desi sper la un baietel ) . Hai ca poate reusesc totusi sa ajung la tine in cateva zile:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Zilele astea incerc si eu sa ma mobilizez sa trimit ce a ajuns la mine de la Ralcat


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Buna dimineata

Am vorbit azi cu Monica Varlan.
Ca de obicei,modesta,linistita si fericita ca nu am uitat-o.Mi-a spus ca orice e bun a fost extrem de multumita de fiecare data.
Gabi,baiatul cel mare care e in clasa a saptea isi doreste in continuare...o minge de fotbal.Asta iarna nu avea ce face cu ea,acum are.Plus ca si-a revenit cu scoala ,merge spre foarte bine,Monica a fost sincera,ca de fiecare data.

Stefan,baiatul bolnav,implineste acus 5 ani..are tetrapareza spastica si s-a nascut cu hidrocefalie..am uitat terminologia medicala,cert e ca are shunt si valva cu dren in abdomen..Monica va trebui sa mearga cu el la Iasi sa-i prelungeasca tubul si sa controleze valva,pana in prezent e bine,dar se poate infunda sau infecta oricand si trebuie schimbata (oricum e de cand s-a nascut)si una e intre 200-2000 de euro...pana nu vorbeste cu medicul nu stie exact.Va merge dupa paste la Iasi.

I s-a strict masina de spalat manuala...are nevoie de ceva la motor ca intra apa in el....una noua e cam 400 ron.
Sunt un pic confuza ca m-a zapacit schimbarea de ora si am si de invatat....

Oricum ea e multumita de fiecare data de ce i-am dus,e si modesta si cu bun simt.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

astazi am primit de la Roxanaz niste cutii cu jucarii si hainute

pt Brianna s-ar potrivi hainutele am inteles
O sa vedem ce nevoi mai sunt si o sa le distribuim in consecinta

Fetite de 1, 4 si 5 anisori mai sunt la familia din Ilfov, Copaceni
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=349683358475255&set=a.292771237499801.62339.278955575548034&type=3&theater

Rox


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177245&whichpage=1" target="_blank">Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikaeela spune:

Buna fetelor.

Eu initial am vrut sa ma retrag din aceasta campanie,ptr ca dupa cum stiti in ultimul timp am avut unele probleme cu Ionela ,dar ptr ca acum totul la noi s-a terminat cu bine si mai ales ca le-am promis copiilor ca si de iepuras voi merge la ei ,am decis sa nu-i las ,mai ales ca stiu ce situatie dificila au.

Am reusit sa merg ieri la ei acasa si am vorbit si cu mama lor.
Cand am intrat la ei in camera ,era f frig,ptr ca mama lor mi-a spus ca s-au terminat lemnele si nu mai are cu ce face focul.Cel mai rau este ca unii dintre ei dorm pe jos ca li s-a stricat canapeaua si nu se mai intinde.
Mama lor mi-a spus ca din salariul tatalui de abia le ajung cat de cat pentru mancare.

Am intrebat copiii cam ce si-ar dori sa le aduca iepurasul ,iar ei mi-au spus ca daca se poate sa le aduca ceva de imbracat si de incaltat ,dar cel mai mult isi doresc sa aiba si ei de Paste o masa imbelsugata.

Poze nu am reusit acum sa fac,dar saptamana viitoare voi merge iar la ei si le voi face si cateva poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Am trimis si eu bani prin paypal.

O zi buna.

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

as vrea si eu sa ii multumesc Andreei(Siuta)pentru cadourile de Iepuras pe care ni le a adus astazi,pt carut,cadita si hainutele de bebe.multumim mult de tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Servustok
In sfarsit ajung si eu aici, dupa o ratacire lunga.
Am nevoie urgent de adresele urmatoarelor fete:
Miremia
Boticelina
Laura25
Rall
Alexa1985
Mikaeela

pe privat, sa pot sa distribui lucrurile trimise de soru`mea Ralcat


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Am ajuns aseara la Andreea. Are 3 copii minunati, m-am topit !Sper sa ii pot ajuta in fiecare luna cu cate ceva . Ar fi nemaipomenit sa gaseasca o alta locuinta pentru ca nu cred ca s-ar descurca cu o chirie de 1200 de lei pe luna. Din pacate eu nu prea stiu cum sa va ajut cu locuinta sociala ...dar oare nu putem cauta de inchiriat un ap cu 2 camere mai ieftinut ?

Mergi la inceput