Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc frumos tuturor!

Robi, bafta. Tin pumnii stransi!

O seara linistita tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristalina

Multumesc frumos tuturor!

Robi, bafta. Tin pumnii stransi!

Maria a venind chiuind de la scoala, azi au fost numai 10 copii asa ca nu au avut lectii. Incantare maxima!

O seara linistita tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Nu mai iau pe nimeni in Africa...din pacate am avut ghinionul sa experimentez ce inseamna Africa in ultimele doua zile.
Rugati-va pentru micutza Elizee nascuta prematur la 28 de saptamani si care nu a avut prea multe sanse pentru ca mama ei s-a nimerit sa fie insarcinata in Africa.
Pe scurt sotia colegului meu era insarcinata in 6 luni si putin cand saptamana trecuta s-a simtit rau , a inceput sa sangereze putin si s-a dus la dr. Ca sa intelegeti dramatismul situatiei, erau ultimele lor zile in Angola, omul era transferat in KL si duminica aveau bilete one way . Au internat-o in spital si in prostia mea am crezut ca e ok si sub supraveghere medicala pana cand am primit ieri dimineatza sms ca a nascut , ca sotia e ok si sunt foarte fericiti si binecuvantati. Nu a spus nimic de copil , asta mi-a trezit clopotelul si am zburat la spital cu sot cu tot. Cred ca am inrosit telefonul ore intregi in cautarea unei minuni si ajutor din pacate dupaamiaza micuta a murit. Dupa care prietena ei care fusese cu ea mi-a spus incet incet cum a fost situatia. 4 zile in spital, unicul tratament a fost paracetamol contra durerilor care erau contractii, au refuzat sa ii faca eco pt ca se streseaza bebele , dr nu a aparut dimineatza la nastere, dr companiei care tb sa ii asiste permanent a trimis sms ca e ocupat si nu poate ajuta asa ca a nascut cu dumnezeu stie cine . Micutei i-a batut inimioara, fizic era ok desi foarte mica dar nu respira bine si evident ca intr-un spital oarescare din Africa nu am putut face nimic sa o ajutam. Evident daca eco streseaza copilul , de injectii cu steroizi pentru maturarea plamanilor nici nu s-a pus problema. Asta probabil ca ar fi salvat-o.
In alta parte a lumii sotia unui alt coleg care lucreaza tot in Angola a adus pe lume gemeni la 24 saptamani. E in SUA si ambii bbei sunt bine sanatosi desi au avut ceva probleme la nastere.
Maine o inmormantam aici, cu toata echipa

Uneori mi se pare Romania o tara exceptionala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Nu mai iau pe nimeni in Africa...din pacate am avut ghinionul sa experimentez ce inseamna Africa in ultimele doua zile.
Rugati-va pentru micutza Elizee nascuta prematur la 28 de saptamani si care nu a avut prea multe sanse pentru ca mama ei s-a nimerit sa fie insarcinata in Africa.
Pe scurt sotia colegului meu era insarcinata in 6 luni si putin cand saptamana trecuta s-a simtit rau , a inceput sa sangereze putin si s-a dus la dr. Ca sa intelegeti dramatismul situatiei, erau ultimele lor zile in Angola, omul era transferat in KL si duminica aveau bilete one way . Au internat-o in spital si in prostia mea am crezut ca e ok si sub supraveghere medicala pana cand am primit ieri dimineatza sms ca a nascut , ca sotia e ok si sunt foarte fericiti si binecuvantati. Nu a spus nimic de copil , asta mi-a trezit clopotelul si am zburat la spital cu sot cu tot. Cred ca am inrosit telefonul ore intregi in cautarea unei minuni si ajutor din pacate dupaamiaza micuta a murit. Dupa care prietena ei care fusese cu ea mi-a spus incet incet cum a fost situatia. 4 zile in spital, unicul tratament a fost paracetamol contra durerilor care erau contractii, au refuzat sa ii faca eco pt ca se streseaza bebele , dr nu a aparut dimineatza la nastere, dr companiei care tb sa ii asiste permanent a trimis sms ca e ocupat si nu poate ajuta asa ca a nascut cu dumnezeu stie cine . Micutei i-a batut inimioara, fizic era ok desi foarte mica dar nu respira bine si evident ca intr-un spital oarescare din Africa nu am putut face nimic sa o ajutam. Evident daca eco streseaza copilul , de injectii cu steroizi pentru maturarea plamanilor nici nu s-a pus problema. Asta probabil ca ar fi salvat-o.
In alta parte a lumii sotia unui alt coleg care lucreaza tot in Angola a adus pe lume gemeni la 24 saptamani. E in SUA si ambii bbei sunt bine sanatosi desi au avut ceva probleme la nastere.
Maine o inmormantam aici, cu toata echipa

Uneori mi se pare Romania o tara exceptionala...

Marina


Condoleante familiei imi pare tare rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Doamne, Marina, imi pare tare rau !
Condoleante familiei si zbor lin ingerasului mic !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sincere condoleante si multa putere parintilor de Inger

intr adevar privind asa suntem inca norocosi sa traim aici


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata de sub zapezi

Marina, imi pare rau de micuta, cat de tragic. bine ca mama e ok, Doamne fereste.

unde vine primavara aia....?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

tot de sub zapezi...

zi de zi ma intreaba buburuza "mama, dar n-ai zis tu saptamana trecuta ca a inceput cu adevarat primavara? acu iar e iarna:(" si face bot

Monica, am citit ieri ca esti ok si ma bucur, cred ca te ai stresat, bine ca se poate trata. poate renunti la sterilet si o fi mai ok

Roxana, merci

Marina, condoleante pt pierderea prietenilor vostri...cred ca in clipa asta ei urasc Africa din toata inima :( Doamne Fereste !

sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Marina, ce tragedie! Bietii parinti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

imi pare rau! condoleante

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Nu mai iau pe nimeni in Africa...din pacate am avut ghinionul sa experimentez ce inseamna Africa in ultimele doua zile.
Rugati-va pentru micutza Elizee nascuta prematur la 28 de saptamani si care nu a avut prea multe sanse pentru ca mama ei s-a nimerit sa fie insarcinata in Africa.
Pe scurt sotia colegului meu era insarcinata in 6 luni si putin cand saptamana trecuta s-a simtit rau , a inceput sa sangereze putin si s-a dus la dr. Ca sa intelegeti dramatismul situatiei, erau ultimele lor zile in Angola, omul era transferat in KL si duminica aveau bilete one way . Au internat-o in spital si in prostia mea am crezut ca e ok si sub supraveghere medicala pana cand am primit ieri dimineatza sms ca a nascut , ca sotia e ok si sunt foarte fericiti si binecuvantati. Nu a spus nimic de copil , asta mi-a trezit clopotelul si am zburat la spital cu sot cu tot. Cred ca am inrosit telefonul ore intregi in cautarea unei minuni si ajutor din pacate dupaamiaza micuta a murit. Dupa care prietena ei care fusese cu ea mi-a spus incet incet cum a fost situatia. 4 zile in spital, unicul tratament a fost paracetamol contra durerilor care erau contractii, au refuzat sa ii faca eco pt ca se streseaza bebele , dr nu a aparut dimineatza la nastere, dr companiei care tb sa ii asiste permanent a trimis sms ca e ocupat si nu poate ajuta asa ca a nascut cu dumnezeu stie cine . Micutei i-a batut inimioara, fizic era ok desi foarte mica dar nu respira bine si evident ca intr-un spital oarescare din Africa nu am putut face nimic sa o ajutam. Evident daca eco streseaza copilul , de injectii cu steroizi pentru maturarea plamanilor nici nu s-a pus problema. Asta probabil ca ar fi salvat-o.
In alta parte a lumii sotia unui alt coleg care lucreaza tot in Angola a adus pe lume gemeni la 24 saptamani. E in SUA si ambii bbei sunt bine sanatosi desi au avut ceva probleme la nastere.
Maine o inmormantam aici, cu toata echipa

Uneori mi se pare Romania o tara exceptionala...

Marina


Mergi la inceput