Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

asa este maria din pacate nu toate gandesc ca noi...in consecinta ne mai intalnim si cu specimene de aceasta categorie...
imi aduc aminte o faza , eu pierdusem a doua sarcina , eram terminata , la cabinet si langa mine era una care a venit pentru chiuretaj la cerere imi venea sa ulru si sa o starng de gat




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Super jump e mai pe gustul meu, dar nu cred ca as rezista unui antrenament intreg la intensitatea aia.

Elena & Denisa (26.10.2004)
24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

multumim de capitol nou
Olimp draga mea femei de genul celor spuse de Dana nu isi doresc cu adevarat copii, o zi din viata mea in proportie de 85% sunt la ORIZONTALA ma doare carnea pe coapse dar stiu ca statul asta in pat ma ajuta sa duc sarcina cat mai aproape de termen posibil,zilele trecute v am scris ca a venit o fata din Romania si am dus o la clinica sti ce mi a zis daca e nevoie sta 9 luni in pat numai sa aiba un copil

amalia tsakoniati
23++ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna seara

Amalia draga , tare se mai tine boala de tine

Subscriu la TAMPITE. Cumnata mea a avut sarcina toxica pana a nascut, a stat prin sptal cu perfuzii. Cand iti doresti copil, eu cred ca nu te mai intereseaza altceva.


viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

amalia , delia




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sweety4u spune:

Doamne nu pot sa cred ca citesc de sarcinile toxice Le-as strange de gat... Sunt de parere ca daca iti doresti acel copil faci orice ca sa il ai, treci peste orice disconfort. Eu as prefera sa stau si toata sarcina in spital numai sa stiu ca voi avea un copil sanatos. Poate ca sunt si mai sensibila acum dupa cele intamplate... dar tot nu inteleg asemenea fete care renunta la sarcini sau arunca copilul.
In spital am intalnit o fata de 21 de ani care avea o sarcina toxica, dar indura orice, nu suporta nici macar mirosul de sapun, sampon, etc si varsa mereu. Dar era fericita ca are un copil si era tare nerabdatoare sa-l vada la ecograf (avea 10 saptamani)
De asemenea, am intalnit o fata care venise sa nasca si a zis ca o sa lase copil in spital...
Nu le condamn, dar nu pot sa le inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

amalia , delia


XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca




viitoare mamica de hocheist 20+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Buna seara burtici
Multumesc de complimente eu ma vad tare dodoloasa dar fericita.
Am picat de somn pe la 18 si abia acum m-am trezit.
Monirina nu stiu cum ti se pare tie ca pari obosita ca mie mi se pare ca esti superba. Ai un corp la care eu nu pot visa nici in cele mai "erotice" vise ale mele
Ele imi pare asa de rau ma simt vinovata ca ti-am provocat durere ..chiar speram sa te ajute si pe tine. Eu am devenit dependenta de exercitii .. inca ma deranjeaza zona dar nici pe departe asa de rau cum a fost sapt trecuta

24+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Am ajuns din nou la zi! Mai devreme am raspuns pe parcurs ce citeam ... sper ca nu v-am zapacit!

Ai dreptate Olimp ... am fi facut orice pentru bebe ... cred ca asta e si motivul pentru care nu pot spune ca sunt 100% linistita in sarcina asta ... ca prea multe rele mi s-au intamplat in trecut, dar incerc sa fiu cat de pozitiva pot

Sper sa incep si eu sa simt bebita ... ca sa ma mai linistesc ... iar tensiunea, o sa incep s-o monitorizez daca ziceti ca sunt la limita superioara! Inseamna ca dr de fam avea dreptate!

Eu am fost iarasi ocupata cu tortarit ... a implinit nepotelul 5 ani ... si n-aveam cum sa nu-i fac tortulet de ziua lui (o sa pun tortuletul in album )... apoi am mers la pertecere ... deci mi s-a dus tot weekendul ... sper sa recuperez odihna

Am vazut si burticile ... ce frumoase sunteti ... si mi se pare ca toate sunteti slabe ... tre musai sa pun si eu cateva poze sa vedeti aici burtica ... desi la cantar 4 kg arata in plus, burtica pare de 10

19+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris monitorizeaza si tu tnesiunea si daca trece de 14/9 posibil sa trebuiasa sa iei si tu dopegyt , eu iau de la 13 saptamani si sunt ok cu el ...


swetty




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput