Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Asa arata patul si comoda. Noi am ales la pat varianta pe roti, nu ca cel din poza cu balans. http://www.babycomfort.ro/produse/231-mobila-copii-decoratiuni/248-baby-italia-camere-copii-personalizabile/1227-camera-copii-baby-italia-cinzia-pat-si-comoda-multifunctionala.html
Pe patut am dat vreo 1000 lei (fara saltea) si comoda tot vreo 1000 lei. (are cadita integrata si masa de infasat, ambele detasabile).
Am luat saltea de cocos (integral din cocos) tot de la ei, 350 de lei parca. Si lenjerie de patut de la feretti.
Ce sa mai, m-am spart in figuri si eu la prima sarcina (asta in conditiile in care am mai fost temperata de sot). Oricum nu-mi pare rau caci dupa cum am mai spus Rres le-a folosit 4 ani si arata impecabil iar acum le va folosi Letitia vreo 3 ani, asa ca eu zic ca imi scot banii.
La fel si cu caruciorul care a fost de la INGLESINA si a costat o avere. La pat, comoda si carut nu merita sa faci economii mai ales daca mai vrei un bebe, parerea mea.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Asta e lenjeria de care zici:
http://reclama/products/6526-feretti_lenjerie_patut_6_piese_sestetto_long_rabbit_crem.mbs
Noi am luat fara baldachin si intra (perna pt bbe si pilota cu umplutura Ingeo, cearsaf, cearsaf plic, fata de perna si aparatoare care au husa detasabila. Am dat 450 de lei. O foloseste si acum lenjeria, mai putin aparatoarele.
Iar, un lucru care a meritat toti banii!!! O va folosi si LETI.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Bobitza merci de compliment. Nu merge site-ul de sus. Incearca asta:
http://www.bebefresh.ro/product_info.php/lenjerie-feretti-terzetto-rabbit-bluegreenecru-p-240

Eu am folosit numai lenjeria asta... Acum cand a mai crescut i-am luat perna mai mare si 2 fete de perna, dar restul am folosit doar astea. Le spalam dimineata le uscam peste zi si le calcam seara la culcare. In 4 ani arata ca noi.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Merg sa pranzim...
Pofta buna si voua daca sunteti la masa!

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 24+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

am reaparut , am avut pauza de net , sotul lucra ceva la ..nu stiu cum sa explic si nu am avut net...


exact bobita si el zice ca parca am o canistra in burta ...si se aude ca si cum ar da pestii din coada...

mony multumim de capitol...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

betty ce frumiseti de flori...parca esti la gradina botanica , eu abia astept sa iasa lelelele si sa merg la gradina botanica sa ma plimb...


cat despre buget si bani dati pe copil nu am sa exagerez , prefer sa cumpar lucruri care stiu ca le va utiliza cu adevarat , de calitate e drept , dar cu siguranta nu voi arunca cu miile de lei pe lucrusoare pe care oricum le utilizeaza timp limitat...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana pofta buna !

merg si eu sa pun fripturica de pui la tava cu cartofi copti la cuptor, si merg sa iau o salata verde mi-e dor de salata verde cu ceapta langa friptura...

sotul si tata lucreaza de zor , v-am zis ca eu sunt asa mai intr-o dunga cand ma apuca ceva trebuie executat , mi-a casunat mie sa schimbam toate usile din apartament si cea de la intrare , joi am fost am cuparat toate usile noi si azi a venit si tata sa-l ajute pe sotulache la treaba iar mama sarca cu mopul...eu cu papa si varful patului...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

24 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elfcupistrui spune:

Buuna dimineata,strengarelor Am vzut ca se va incalzi vremea de marti,dar tot ploua

Bobita,si eu tot de la ei o sa iau patut si toate cele,intrebarea mea e daca tu stii care e diferenta intre leganare silent si celelalte?
http://patutbebe.ro/shop/clasic-patut-cu-sertar-si-leganare/patut-cu-sertar-si-leganare-1-14/
Mie imi place cum arata asta,dar nu stiu care e diferenta ca la expo am stat axata pe cel pe care l-ai ales si tu.


faith trust and pixie dust.

19+ Oliver

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

pofta buna fetele

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 23+

puiut

Mergi la inceput