LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

felicia din cate imi aduc aminte, deh am imbatranit :)) cu 2 seri ianinte sa nasc am avut dureri, contractii chiar la 5 minute toata noaptea. a doua zi nimic, a doua noapte nimic iar a 3 a zi dimi cand am mers la clinica aveam dilatatia de 8 cm ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

felicia si eu tot asa dureri am avut inca cu o saptamana ianinte de nastere. Asa ca s-ar putea si sa fie si sa nu. Tin pumnii Doamne ajuta. S-ar putea sa incep niste cursuri la Universitate la voi, la fac de istorie.

Nu e faina deloc zapada e apatoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

S-ar putea sa fie cum ziceti voi fetelor Lavi si Miha. Vom vedea ce va fi, va fi, oricum maternitatea nu e asa departe. Oricum nu le pot numi contractii deocamdata. Ei ar fi super sa fie ca la tine, Lavi, tin minte ca l-ai nascut pe Lucas cu viteza luminii, nici epi nu ti-au mai facut.La 8 cm ce sa zic aproape dilatatie maxima. Eu pana am ajuns la 8 am stans vreo 3 ore din dinti, ca la mine asa m-a luat cu heirupul. Oricum doctorul m-a chemat la control pe maine sau poimaine dimineata, cum voi putea asa a zis sa ma duc.
Multumesc de raspuns!
Somleac super, ce cursuri faci si cand?

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost afara...prapad!!!!!! sunt 0 gradeafara si cica luni o sa fie +15 grade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

felicitas eu cred ca incet, incet se apropie momentul, se pregateste organismul... eu stiu ca nu prea am avut asa dureri...doar mici contractii cu vreo saptamana inainte. nici macar in ziua cand mi s-a rupt apa nu am avut mai nimic.
mi s-a rupt apa brusc si m-au apucat direct contractiile alea mari. am ajuns cu dilatatie 5-6 la spital.
vezi ce-ti zice dr, asteptam vesti

bb_yasmi oaa ce vreme, ce temperaturi...
este aiurea rau vremea asta. ne mai miram ca ne doare aia, aia...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am facut o bomba calorica de papa....si eu am renuntat la cola de saptamana asta...nu m-am putut abtine azi..mi-am cumparat 0,5l de cola ca merge bine cu mancarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Buna dimineata !
Somleac esti mortala!
Eu ma simt asa un pic in travaliu... .Dar ar putea sa fie doar impresia mea. Am niste dureri asa usoare la spate de pe la 5, au trecut, am dormit si vad ca acuma au revenit tot asa mici si surde. Data trecuta cand m-a apucat in 30 minute aveam niste dureri de mama, de aia sunt confuza. Dop gelatinos nu a iesit deloc inca. Poate mi se pare mie.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s


hi hi..am emotii zici ca retraiesc nasterea eu
asa m-au apucat si pe mine la a doua nastere, era seara..am dormit putin si la 2-3 au inceput dureri in valuri, la 5 dimineata eram in focuri..la 7 am nascut
cu dopul nu-i obligatoriu, daca stiti ca eu la nici o nastere n-am stiut ce-i ala dop sau apa rupta..hai ca la vlad a fost declansata, cred ca mi-a rupt doctorul membranele, dar la andra am fost pe picioarele mele singura pana in ultimul moment, fara interventii din aprtea medicilor/asistentelor..si n-am pierdut nici dop nici lichid

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi de printre nametii de zapada tot la mine trage zapada asta

somleac

somleac mami meu lua medicamente cu acea substanta pt a o ajuta sa doarma noaptea parca.

eu am bagat papica la cuptor. astept sa fie gata si sa scot puiutii afara la zapada ca nu mai au stare....ce chef am nu i-am dus azi la gradi ca nu am avut chef sa ies din casa si acu.....


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



ahh zapada....tineti-o la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank voi ce mai faceti? cum stati cu gradi?

miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

buna dimi de printre nametii de zapada tot la mine trage zapada asta

somleac

somleac mami meu lua medicamente cu acea substanta pt a o ajuta sa doarma noaptea parca.

eu am bagat papica la cuptor. astept sa fie gata si sa scot puiutii afara la zapada ca nu mai au stare....ce chef am nu i-am dus azi la gradi ca nu am avut chef sa ies din casa si acu.....




ahh zapada....tineti-o la voi

mami de 2 prichindei


doar azi!!! de maine o trimit de acasa

Mergi la inceput