Acum 30 de ani ...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Astazi iar la Telejurnal
Astazi iar la Telejurnal
Astazi iar la Telejurnal
Am vazut cascaval

M-am uitat si la program
Dar n-a mai aparut
Desi-am stat pana s-a terminat,
Dar n'are nimic...

Maine iar la Telejurnal
Maine iar la Telejurnal
Maine iar la Telejurnal
Am sa vad casca'
Am sa vad casca'
Am sa vad cascaval....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Se dormea nene si sub acoperisuri si direct pe plaja cu folie de nylon trasa peste sacii de dormit de la ora 4 dimineata pana la 10 dimineata, in rest plaja Forum Radio vacanta bere inot volei pe plaja din astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Astazi iar la Telejurnal
Astazi iar la Telejurnal
Astazi iar la Telejurnal
Am vazut cascaval

M-am uitat si la program
Dar n-a mai aparut
Desi-am stat pana s-a terminat,
Dar n'are nimic...

Maine iar la Telejurnal
Maine iar la Telejurnal
Maine iar la Telejurnal
Am sa vad casca'
Am sa vad casca'
Am sa vad cascaval....



Da, Marius...
Andries.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Am fost acum doi-trei ani cu Tora si fetele in Costinesti.
Absolut toata statiunea este un mare bazar.
N-am regasit nimic din ce a fost...dar am facut cu totii o poza cu Obeliscul.
Asta e...vorba lui Marius: nu judec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Absolut se facea blatul. Din casutele de pe malul lacului prevazute cu doua paturi amarate ieseau spre pranz cate 6-8 mahmuri creponati (rar scapai fara purici din casutele alea, saltelele erau insalubre), desi erau dese raziile militiei.
Se purtau espadrile de panza, se purtau tunsorile cu chica, se fuma BT cartonat, se fumau chistoace. Se canta la chitara pe plaja sau langa lac, pe langa Andries si folkul romanesc din Cenaclu, Zeppelin si Floyd.
Partos facea dedicatii. Se citeau almanahuri. Se radea la caricaturile din Urzica.
Se mancau conserve.
Se vindeau pe tigari si mancare prezervative de latex de-ala, maron inchis de gros ce era.

edit: Mi-am adus aminte: se facea Festivalul (comunist) al filmului (comunist) pentru tineret. Juriu ales pe spranceana, cu raposatul Nicolaescu in frunte.

Am mai zis ca oricum nu se compara cu 2Mai?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai am o intrebare,nu radeti,va rog..pe vremea primului videoclip nu se faceau si noaptea discoteci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ba da, Mada...normal ca erau si noaptea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

In 83 parintii mei nu se cunoascusera, ce vremuri nene, ce vremuri!:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Interesant este ca - toata lumea de pe aici si-a facut stagiul in Ring - era un must pentru orice tanar. Eu am ajuns in Ring in studentie - nu mai devreme.
Cum ar fi existat tineretile noastre foarte tinere, fara Ring?
Era ca un cod: Ma duc in ring ...






Care "toata lumea"?

De-abia daca cunosc numele de "Ring". Dar e drept ca n-am fost in discoteca decat de 2 ori in viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

OK, deci sunt cu citiva anisori mai mica, inainte de revolutie nu am pupat Costinesti, abia dupa revolutie imediat am intrat la liceu. Dar cam din clasa a 11a am inceput sa fiu acasa in Costinesti. Am facut cunostinta cu Costinestiul intr-o iarna, imediat dupa Craciun, pina dupa Revelion. Am fost cu teatrul Podul invitati sa facem un spectacol de Revelion. A fost cea mai misto vacanta de pina atunci. Era pustiu, frig dar marea superba, inspumata, furtunoasa ... Apoi vara de vara eram nelipsita din Costinesti. In Ring nu prea am fost, nu mai era asa frumos cum povestiti voi, mergeam mai des in Vox, inainte sa il renoveze. Dar din pacate incepuse sa se strice de pe atunci atmosfera. Costinestiul de atunci nu mai exista, decit in memoria noastra.

Mergi la inceput