Acum 30 de ani ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Interesant este ca - toata lumea de pe aici si-a facut stagiul in Ring - era un must pentru orice tanar. Eu am ajuns in Ring in studentie - nu mai devreme.
Cum ar fi existat tineretile noastre foarte tinere, fara Ring?
Era ca un cod: Ma duc in ring ...






A mea a fost perfecta fara Ring,fara Vox si alte discoteci.

Tata facea "atac de cord"numai cit auzea muzica tare,d'apoi sa cocheteze cu ideea de a ne lasa inauntru!

Culmea ca nici dupa ce am avut posibiltatea de a o face...nu m-a atras,absolut deloc.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Capcaune,amintirile te chinuiesc,iarastea din prezent te rascolesc....

Hai mai Marius ca ce e frumos si lui D-zeu ii place.

Mentionez ca aveam 6 ani in `83...

Marius sa stii ca te incadrezi lapensie de politist..astia ies de la 45 de ani......

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Tinerico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Capcaune,amintirile te chinuiesc,iarastea din prezent te rascolesc....

Hai mai Marius ca ce e frumos si lui D-zeu ii place.

Mentionez ca aveam 6 ani in `83...

Marius sa stii ca te incadrezi lapensie de politist..astia ies de la 45 de ani......

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Aha, esti o data cu cutremuru'. Asta explica multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

In '83 aveam 5 ani si un unchi care era DJ intr-o discoteca. Si care ma lua de multe ori cu el la "job", eram evident, centrul atentiei, mai ales al gagigilor care incercau sa-l "agatze" pe unchi-miu. Imi placea cum se vedeau scamele albe de pe bluza mea bleumarin.
Iar despre Ring, pe vremea cand mergeam eu pe acolo, adolescenta fiind, era la moda melodia Casablanca. A fost hit-ul verii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

Eu doar ma documentez la subiectul asta..ca in '83 aveam un an . Si nu stiu Ringul si restul. Dar imi place nostalgia care razbate din postarile voastre..doamnelor si domnilor! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

oldies but goldies...
Mi-e dooooor de anii de liceu,eu ma si "caut" in filmuletul din '83
Si daca bine imi amintesc,in unele zile la anumite ore, in Ring se punea cate-un album intreg...
Si ce se vede in spatele DJ-ului!Afise cu festivalul de Jazz...
Si ce afise, si ce se canta acum in Teatrul de vara...te apuca plansu' in ce hal am degenerat...
Acum mai este un singur loc in Costinesti care mai rezista, terasa White Horse, unde asta vara eu si al meu barbat ne-am dus copilul de 16 ani si i-am povestit despre Costinestiul anilor '80...si i-a placut povestea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Celcesforaie m-a dus prima oara in Ring si Costinesti, prin '88.
Pana atunci fusesem doar in Rainbow (Neptun)

Tot in 1983:
Willian Golding - premiul Nobel literatura
Lech Wales - premiul nobelepentru pace
Anisoara Cusmir - record mondial la saritura in lungime cu 7,43

Si de'ale euroviziunii: castigatoarea din 83

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi o sa-ti scot limba pe ghetar...mai precis la cutremur eram burta mamei..m-am nascut dupa 2 luni si un pic


Mie imi plac melodiile anilor alora...le ascult in masina,cand sunt casa,singura...nu prea agreez muzica de acum...m-a fascinat muzica anilor 70-80 si mai veche.Eram soarec cand mergeam la mare cu mama si tata,dar imi aduc aminte ca vorbeau de discoteci.

O,saru`mana nenea Marius...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Celcesforaie m-a dus prima oara in Ring si Costinesti, prin '88.
Pana atunci fusesem doar in Rainbow (Neptun)


ohoooo, nomenclaturistilor!

probabil ca va mai aduceti aminte, dar si in Mamaia era o discoteca unde se intra "numai pe valuta", la hotel Bucuresti (actualmente Iaki hihihi)

nu stiu daca ati avut si voi experienta asta, dar Ring-ul era deschis si pe zi. si mergeam... si era o calduuuraaa... (cred ca atunci se puneau albumele cap-coada?)

Mirela, noi facem in fiecare an cate o plimbare la Costinesti, inainte de a incepe nebunia sezonului. ca altfel e horror.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

nu stiu daca ati avut si voi experienta asta, dar Ring-ul era deschis si pe zi. si mergeam... si era o calduuuraaa... (cred ca atunci se puneau albumele cap-coada?)

Mirela, noi facem in fiecare an cate o plimbare la Costinesti, inainte de a incepe nebunia sezonului. ca altfel e horror.


roxana, da da asa era! La ora amiezii mergeam in Ring, ne asezam pe jos si ascultam cate un album cap-coada...
Seara nu prea mergeam in Ring ca nu eram mari dansatori :) iar de Vox,Forum nu aveam nici fatza si nici bani:)
In schimb in Teatrul de vara aproape in fiecare seara era ceva bun :)



Mergi la inceput