Buburuze!Bravo IoanaNae,Rossane,Felicitas,liza79!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Felicitas bag si eu niste motate , mami!
Fruntea sus si stai linistita ca dureaza mult mai putin!



[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Eu aveam mustrari de constiinta fiindca alesesem sa mi se induca nasterea pentru a naste cu epidurala si cu dr. mea ,drept pentru care gargarita mea a ales sa ma scuteasca de chinuri multe si la propriu si la figurat

Duminica noaptea la 12.30 ma trezesc putin uda si ma gandesc pe moment pana sa ajung la baie ca o fii de la secretie si zic in gandul meu ca tare ma enerveaza candida asta care incepe sa se arate; ma duc la baie, ma spal,ma intorc in dormitor sa imi iau alta pijama si cand sa ma imbrac simt pe picior apita si tot in gandul meu ca toanta zic ca poate nu mi s-a rupt apa...desi in subconstient deja stiam ca o sa nasc inevitabil in cateva ore
Imi scol soata si iy spun ca ma duc sa fac baie ca mi s-a rupt apa, el sare ca ars si ma intreaba cu ce sa ma ajute...zic cu nimic ...ma duc fac baie si cand ies,soata mea patrula gata imbracat prin casa.Iy spun sa se schimbe ca nu plec nicaieri pana nu am dureri...el pare putin contrariat dar nu ma contrazice
La ora 3 sunt prezenta la spital,imi fac internarea, la 03.30 mi se pune o perfuzie cu occitocina,chipurile nu mai aveam deloc apa,dilatatie abia 3 si sa grabeasca travaliul,zic bun macar nu o sa dureze mult...la 05.45 se naste buburuza mea spanzurata cu cordonul ombilical care fiind prea scurt a cam sugrumat-o.Eu ma impacientez ca fata nu plange, moasa zice sa stau calma ca fata respira dar ca mai necesita un pic de oxigen...eu parca eram undeva pe langa tot ce se intampla,incep sa ma rog, moasa sa ma calmeze mi-o pune pe piept sa vad ca este bine si respira o pup, iy spun ca o iubesc tare, ea deschide un ochisor la mine, ma mai linistesc putin,imi ia fata o mai freaca, o mai pune la oxigen intre timp icepe sa ma coasa...atat de linistita si de fericita nu m-am simtit in viata mea.
Acum suntem bine acasa , papam tatica si dormim.Realizez ca cei doi boboci ai mei sunt tot ce mi-am dorit vreodata, altceva nu mai imi trebuie decat sa fim toti sanatosi, acum chiar ma simt implinita.

Va doresc la toate sa fiti fericite si implinite alaturi de copilasii vostri si de familiile voastre

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 38+ Mara Gabriela

AMR 3 ZILE!!



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

am ps si eu niste pozici cu bebe si cu mine inainte si dupa marele eveniment . apropos, stiti cu cat am ramas la greutate dupa nastere? fix cu 4 kg. daca reusesc sa alaptez cateva luni dau jos tot.

[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Scot si eu motate pentru tine Felicitas si chiar si pentru tine Liza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra, ai o minune de flacau
Am pus si eu o pozica,doar atat am reusit
Eu am 7 kg de dat jos,dar inca am edeme,nici acum nu pot manca sarat asa ca trag speranta sa mai scad 1-2kg din retentia de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

MARA LA MULTI ANI! CE FRUMOS CADOU DE ZIUA TA ! SA FII INTOTDEAUNA ASA FERICITA!





Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Foarte frumoase pozele Casandralin! Ce printisor ai acolo!
Eu tocmai am venit de la cresa cu Miriam, ce brrr e afara! Numai zapada si vant!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Deci Mara ai avut o nastere planificat neplanificata.
E super inseamna ca oricum venea buburuza!Ai scapat repede mami. Acuma chiar ai de toate. Abia astept maine la control sa vedem cum e bebelina acolo. Sper sa fie asa. Ca vine mai devreme sau mai tarziu nu conteaza, numai sa fie bine.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Cos_minutza, o sa ii transmit!
Veve, Casandralin, Mara, aveti niste minunatii de bbi
Felicitas, tin pumnii

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

34+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce frumoasa e printesa Mara!.
Vai ce dulci is bebicii astia

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput