Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Un Inger azi a plecat . Alex al Dianei .

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 14

Marcia03

425 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Marcia03  Trimite mesaj yahoo luiMarcia03 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Marcia03 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu se poate intelege cat de grea e despartirea, decat atunci cand o fiinta draga pleaca de langa noi. O cauti si nu o gasesti, o strigi si nu te aude, o astepti si nu mai vine. Ne ramane doar amintirea si un dor nestins in inima. Dumnezeu sa aiba grija de acesti ingerasi.

Sincere condoleante si multa putere Diana. Alex te va veghea si te va iubi de-acolo de sus, pentru totdeauna. Drum lin ingeras !

Editat de - Marcia03 on 14/03/2013 14:39:51
Mergi la inceput

My_Lady0091

6767 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMy_Lady0091 Adauga semn de carte la raspuns Trimite My_Lady0091 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Diana, niciun cuvant din lume si nimic nu te poate alina si nu poate diminua suferinta-iadul prin care treci acum...imi doresc doar sa ai forta necesara pentru tot ceea ce urmeaza de acum incolo.

Condoleante. Somn lin, sufletel greu incercat.

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Editat de - My_Lady0091 on 14/03/2013 14:20:23
Mergi la inceput

gianina

932 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigianina Adauga semn de carte la raspuns Trimite gianina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Diana, sincere condoleante!
Dumnezeu sa te intareasca.
Mergi la inceput

giulia81

1220 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigiulia81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite giulia81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Iti doresc multa putere, draga mea... nici nu stiu ce sa spun...orice as spune cuvintele nu pot alina durerea din sufletul tau...
Alex e intr-un loc mai bun, unde nu exista durere si chin, in bratele lui Dzeu alaturi de alti ingerasi...
va ramane mereu in sufletul meu, in inima mea si in rugaciunile mele

Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra Ómpotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)
Mergi la inceput
andre_ea
andre_ea

4717 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandre_ea Adauga semn de carte la raspuns Trimite andre_ea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Diana, multa putere iti doresc! Suntem cu sufletul alaturi de tine.
Singura consolare e ca nu mai sufera mititelul.
Condoleante!

Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

gabby2011

646 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabby2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabby2011 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Di,nu am putut sa intru pana acum sa mi confirm vestea care mi-a dat o prietena ieri,ma doare sufletul,plang alaturi de tine si ma rog pt voi,altceva nu mai pot spune,cred ca orice cuvant e prea putin ca sa ti aline suferinta.
Dumnezeu sa te ocroteasca si sa te intareasca!
Mergi la inceput

andacos

6554 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu n-am putut scrie ieri.Nu pot scrie nici azi,nici acum...nu stiu ce-as putea scrie sa-i mingiie mamici asteia durerea!

M-am gindit la Diana noapte atrecuta,m-am gindit la ea cind ma uitam la copilul meu...este de nesuportat asa ceva,cosmarul cel mai amre al parintzilor.

Dumnezeu sa-i ocroteasca sufletzelul mic si incercat!
Asa este,a asteptat s-o lase pe mamaica lui pe miini bune...si s-a dus sa se bucure de viatza vesnica!

Condoleantze!

Dana
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
diana,
esti un exemplu si o sursa de inspiratie pentru toti cei care te-au cunoscut in persoana si virtual.

Domnul sa fie cu tine!

michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincere condoleante!

Dumnezeu sa te odihneasca in pace ,inger mic!

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pentru moment, nici nu am putut face asocierea intre Diana si Alex... Si apoi mi-am adus aminte... dianaalex...

Of...

Nici nu stiu ce sa spun, am ramas fara cuvinte...

Doar

Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...

In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.

Mergi la inceput
Pag. din 14 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com