Un Inger azi a plecat . Alex al Dianei .

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Diana nu te superi pe mine, imi dau seama ca iti este cumplit de greu sa mai scrii aici unde orice iti adanceste durerea, dar te rog eu nu te izola.Scrie cand simti ca vrei sa iti strigi durerea, noi suntem aici chiar daca doar citim, nestiind ce sa scriem ca sa nu te tulburam mai tare.Suntem aici chiar daca putem doar sa-ti stergem lacrimile virtual. Macar pe blogul tau scrie, suntem aici pentru tine, oricand vrei
Imi dau seama cum e ca atunci cand toata viata iti e strans legata de ceva si acel ceva cel putin fizic dispare, te prabusesti, nimic nu iti mai arata drumul.Dar in toata durerea asta enorma , macar durerea iubitului de Alex nu mai e, EL e fericit acum si sunt sigura ca ar vrea sa fii si tu macar bine.Iarta-ma daca vorbesc prostii, dar nu vreau sa te refugiezi in disperare, vreau sa te putem ajuta macar sa faci cativa pasi spre viata ta viitoare.Doar atat ...
Cu drag.Astept orice postare a ta .O imbratisare de la depaprtare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Odihneste te in pace,ingeras!
Dumnezeu sa ti aduca cat mai repede consolarea si pacea sufleteasca,mama greu incercata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Condoleantele mele Diana, imi pare nespus de rau...asteptam cu totul si cu totul altfel de vesti de la voi Dumnezeu sa-l odihneasca pe Alex!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Dragele mele azi e o saptamana de cand l-am inmormantat pe Alex imi e asa de greu, imi e asa de dor de el, mi se pare inca ca il aud prin casa plangand si nu pot inca deloc sa intru in camera in care l-am gasit fara viata. Oare vreodata voi reusi sa imi revin, oare voi mai fi vreodata buna la ceva. Ma plimb prin casa fara rost, uit ce vreau sa fac, ma trezesc ca vorbesc cu cineva si realizez ca nu aud ce spune acea persoana

mami de maimutzica mica www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Diana - capul sus!
E greu, stiu.
Capul sus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu imi pot doar imagina cat de greu iti este, dar trimit doar o mare imbratisare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Diana, durerea se va atenua in timp, chiar daca nu va disparea niciodata cu adevarat...iti vei reveni, stiu asta...poate pare imposibil acum...nu ma pricep la cuvinte...dar stiu cat esti de puternica...suntem aici sa te srijinim, sa te ascultam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

As minti sa spun ca stiu ce simti Diana,insa dureri imense am trecut si eu,am avut zile cand mi-as fi smuls inima din piept cu mainile goale si as fi aruncat-o la caini,am avut nopti cand visam ca totul e bine iar la trezire realitatea ma izbea ca un baros in moalele capului,am avut momente in care am urlat ca o dementa fara sa-mi recunosc glasul,au fost,uneori mai simt durerea ,cicatricea zgandarita de o mana imbatranita si fragila sau poate de niste ochi care-mi amintesc de mama sau o silueta fragila de barbat in apusul vietii spre care iutesc pasii inconstient.
Doare si o sa mai doara insa tu ai o misiune,Alex si-a incheiat-o pe a lui si s-a dus acolo unde durerea nu exista.
Nu sunt credincioasa in sensul pe care il dau oamenii de astazi credintei,insa sunt convinsa ca exista ceva mai mare si mai bun decat noi,sunt convinsa ca exista un loc catre care mergem atunci cand aici am terminat si sunt convinsa ca Alex l-a gasit .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicavica spune:

Multa putere,draga mamica,atat de greu incercata!Iti doresc sa gasesti puterea de a merge mai departe(macar tot pe atat,cat ai luptat pt ingerul tau frumos)!Am citit povestea voastra,si am admirat puterea ta!D-zeu,ti-a dat un inger pe pamant si acum s-a decis sa-l cheme la el!Sa aiba drumul lin ,si sa-ti dea puerea sa-ti alini durerea!
Somn usor,inger frumos!
Multa putere,draga mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

O astfel de intamplare te smulge din normalitatea in care ai trait pana atunci. Cu timpul rana se va inchide, va ramane o cicatrice dar nu va mai durea atat de tare si vei intra in alta normalitate. E absolut normal sa-l "auzi", e absolut normal ca suferi, e absolut normal sa "fii aeriana"...asta face parte din normalitatea prezenta. Da-ti timp si nu uita sa incetezi sa te iubesti.

Mergi la inceput