Bulgarasi: La multi ani, Cristian! (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Adc foarte bine ai punctat tu acolo. Dar cea mai importanta subliniere mi s-a parut cea despre rezistenta indelungata a febrei la antitermice. Si pediatra mea, mi-a sugerat ca la aparitia febrei sa nu intervin cu nimic, sa o tin sub observatie, mai dezvelita, mai cu o compresa si, de obicei, la viroze, copilul se simte revigorat dupa odihna, scapa de febra pt cateva ore, dupa care iar se incalzeste si tot asa. In cazul asta, ea nu recomanda nici macar antitermice, daca poti sa rezisti si tu ca mama sa nu intervi, dar altfel doar antitermice, lichide multe si odihna din plin. Daca febra persista, dar mai ales nu scade la antitermice, e bine sa se faca investigatii pt alte problemute. Noua la bronsiolita ne-a dat aerosoli cu ceva pt dilatarea plamanilor. Viroze a mai facut si Iris, dar febra disparea dupa prima zi de moleseala, maxim 3 zile s-a zbatut cu temperatura, iar din a treia zi s-au dezlantuit mucii.

Pai ca sa ne mutam in casuta noua, trebuie sa incheiem capitolul sau maine putem zbura la Blugi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

A trecut 1 an de cand ne-am luat ramas bun de la cele mai frumoase 40 de saptamani, Odiseea in care au venit pe lume cei mai frumosi, cei mai isteti, cei mai cuminti bulgarasi din cati s-au cunoscut pe-aceasta lume. Pe neasteptate, a aparut primul bulgaras si o data cu el a inceput sa ninga in Odiseea noastra cu emotii, bucurii, asteptari lungi, galerii de sustinere si incurajare. Impreuna cu AliceElena , va invit sa vizionati o retrospectiva a celor mai frumoase vesti!

http://www.youtube.com/watch?v=PQd2pDeMMwM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

A trecut prea repede anul asta! Multumesc fetelor din suflet pentru tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

mihaela si alice super! super! super!



eu cred ca ne putem muta la blugi... maine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi23 spune:

Buna seara fete dragi,in primul rand vreau sa multumesc pentru frumoasa surpriza Mihaelei si lui Alice,sunteti super tari fetelor,m-ati dat peste cap,m-au napadit amintirile si emotiile...
Nu puteam sa las sa se incheie ultimul capitol aici fara sa nu scriu catevva randuri...
A fosf frumos,au fost multe emotii,ne-am facut si griji si ne-am si bucurat dar cel mai important e ca am fost impreuna si am ramas asa pana la sfarsit...eu va multumesc pentru tot ajutorul si vorbele frumoase,va multumesc ca existati si ma bucur ca fac parte din acest grup minunat de mamici...Doamne ajuta si multa sanatate de acuma,sa creasca bulgarasii nostri mari si sa fie cei mai cei...va pup si va imbratisez cu drag...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Ma bucur ca v-am prins pe ultima suta de m!
A fost frumos,ne-am sprijinit,ne-am sfatuit si ne-am emotionat pt trairile fiecareia in parte...Va pup si va imbratisez pe toate.
Sa incepem un
c[]apitol nou numai cu vesti bune!Sa fim sanatoase si noi si puii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Scz nu stiu ce are tel asta!
Mihaela emotionant filmuletul vostru...multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Buna dimineata,

O ultima cafea cu de toate aici la scutece.

MIha, ALice va multumesc pentru surpriza, deosebita!

Matza, ce face cel mic? Vlad vad ca nu mai tuseste dar azi noapte a avut nasul infundat si ceva muci...dar vorba lui taica-sau de la atmosfera ca si noi ne-am trezit destul de infundati...Sa vina vara!

ADC, eu mai stiam ca la infectie bacteriana febra e mai maricica...dar nu stiu cat e de real..

ANca, cum a fost la botez? V-ati descurcat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

buna dimineatzaaa ..azi ultima cafea...apoi la blugi cu bulgarasii
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

buna dimineata
si eu la ultima cafea la scutece...incepem o noua calatorie...IN BLUGI!

va pup cu mare drag



Mergi la inceput