Burtici cu stelute de iulie-august 2013 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

La Malaxa este super spitalul asistentele f dragutze. Bebe era cu ea in salon. Singuru minus a fost ca ne-au dat niste halate de doctori purtate n mii de persoane in loc sa ne de-a unu de unica folosinta

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Monirina nu ai activat PM.
Trbuie sa ti-l activezi sa iti putem trimite.

23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Cumnata mea este putin mai "fitzoasa" sa zic. Nu ii ajungi la nas nici cu prajina . Adica ea nu il ia pe bebe in brate decat cand mananca sa nu se invete in brate, deja bebe are suzeta (sa nu deranjeze cand plange) si etc. Nu are sens ca va enervati si voi degeaba. M-am enervat eu destul. Sa stiti ca deja plange ca este rasfatat.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele voi ati facut candida ati luat tratament pt asa ceva? Mi-a dat doc trat pt 10 zile si nu stiu ce sa fac sa iau 3 zile sa vvad cum ma simt si apoi daca nu are efect sa continui pana la 10 zile sau sa iau direct 10 zile???
Fetele din buc unde nasteti???

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Am citit acum de retardul de crestere se pare ca poate aparea oricand si nu prea ai ce sa faci. Offff doamne si chiar vb cu cumnata care spune ca ea in sfarsit sa mai linistit acum ca la vazut e ok. mai avem de asteptat 3-4 luni. Abia astept.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Nu este nimeni pe aici???? Sau v-am suparat si ati fugit toate

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana303maria spune:

Hello! Eu sunt terminata. Din 26 de elevi am avut ieri in clasa 14, azi inca 3 s-au imbolnavit, avand doar 11. Eu deja tusesc de nu mai pot dar nu am facut febra ca ei (39-40). Si vineri am inspectie pt gradul I...

Referitor la nastere, tot la cf2 o sa nasc, cu Olteiu Florina. La prima nastere am fost taiata 1 cm, cusuta ok, dar tot am o jena in anuminte pozitii cand ne iubim... Dar si acum, tot pt nastere naturala optez. Sper doar ca innohepul sa nu-mi schimbe planul.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana303maria spune:

Referitor la deficit de crestere, se pune problema cand se ajunge la 10-14 zile. Doar dr iti poate spune. Bebelusii au perioade de crestere accelerata, de stagnare si de aici pot aparea cateva zile in minus. daca sunt probleme, dr va vedea cu siguranta si va lua masurile necesare.

MTHFR A1298C - stare homozigota
David 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Ana dar cand ai nascut???? De ce inca te jeneaza?? Fix de asta mi-e frik la nasterea naturala nu vreau sa se schimbe viata sexuala.

22+
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Dana eu sunt pe aici dar nu sunt nici din buc nici nu stiu ce sa zic de tratament pt candida. Eu as zice ca daca te apuci de tratament sa il faci cat ti-a zis Dr ca poate daca intrerupi prea repede apoi nu mai raspunde candida la tratament.
Ana imi pare rau... stiu cum e ca si la mine e sala aproape goala uneori, dar ma bucur ca e asa. Mai bine lipsesc decat sa vina raciti.

23+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput