Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetele!

Jade - felicitari lui T pt reusita! Baiat mare!
Eu vazusem niste Smart Trixi...parca se numeau, nu sunt sigura, sunt si in magazinul dinSunplaza, cu 30 lei mai scumpe. Oare sunt aceleasi? Penet nu am mai avut timp sa caut. Si eu tot cam peste vreo luna ma gandeam sa ii iau. Nu stiu ce sa facem cu caruciorul. Voi il mai aveti? Il mai folositi? Vara probabil ca voi folosi mai mult trici, dar iarna viitoare? Oare or mai sta copiii il el?
Noi in concediu vommerge la mare la noi, nu am curaj sa ma aventurez in alte tari deocamdata.

Oana - felicitari pt vorbareata!
Si Inez spune multe cuvinte destulmde clar si inca si mai multe pocite .

Sa aveti o zi superba! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Am uitat sa va spun: fina noastra, care are o fetita cu 2 luni mai mica decat Inez este insarcinata. Dupa ce 10 ani nu a ramas gravida, iote surpriza acum. Unde mai pui ca are 46 de ani :-). Sunt super incantata! Anul acesta ni se nasc 2 finuti! O tinem in chefuri si emotii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
eu tricicleta i-am luat deja. am gasit la auchan, marca lor, cu 50 de lei. e foarte bine facuta, cadru din inox, trei locuri separate de fixat scaunelul, centura de siguranta, a fost tare multumit de ea Stefan.
azi dimineata s-a trezit stefan odata cu mine, la 6,00 si pana l-am dus la mama la 7,00 a reusit doar sa cada de pe masa din bucatarie dupa care s-a impiedicat si la o trecere pe care o avem din sufragerie spre hol. offf, suferindul mamei, si cu mucii pana la brau, si cu vanatai... lasa, ne facem noi mari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

asa, si mai vroiam sa spun despre carut. nu prea il mai folosim dar sigur il luam cu noi la mare, ne va usura viata cu drumul dus-intors plaja si alte plimbari. dupa mare cred ca il donam, nu ii mai vad rostul.
asa ca raspunsul despre concediu jade e la noi la mare si vedem cand mai prindem 2-3 zile la munte. nu prea departe oricum. teodora va merge in prima ei tabara ... he, he ... am emotii
dbunny romania zici?! ne anunti din timp!
may in aprilie ziceai ca ne vedem la cafea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Jade, Michella, tricicletele de care vorbiti au si aparatoare de soare?
Noi anul asta vrem sa plecam in 3 la Barcelona si vom merge si in 4 cateva zile la mare la noi.Insa, ne-am propus cam multe anul asta.Sa vedem daca putem sa sustinem financiar tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

da, cea pe care am luat-o noi are si parasolar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata.

noi nu suntem bine de lok, de simbata seara facem febra o scadem si iarasi creste, duminica am ft la urgente si ni sa spus ca e de la dinti...
si putin gitul rosu, acum eu nustiu de ce dar ii dau sirop ibufen de 3 ori pe zi si supozitor la necesitate, insa scade apoi peste 5-6 ore iar creste...nustiu ce poate sa fie? ati patit cineva din voi febra la eruptie dentara? duminica dupa ce au ascultat-o nu are nimik nici la plamini nici la bronhi, nustiu ce sa zic sunt demoralizata...fetita de cind am nascut-o nu mi-a facut febra nici macar dupa vaccin..
oare ce sa fie? dupa masa merg iar la medic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Michella, da, 29 aprilie, dimineata.
dar numai Anca a zis ca vine. Ma bucur sa vad ca vrei sa vii si tu. O sa mai vina si Hayat probabil.
Daca mai sunt doritoare, va rog sa ziceti.
eu stau prin Dristor si mi-ar fi mai comod prin zona fiindca dupa-amiaza resp plec din Bucuresti.

Marryan, stai linistita. daca ti-au zis doctorii ca n-are nimic de la plamani, nu te impacienta.
a mea mi-a facut febra de nenumarate ori.
dezbrac-o si da-i alternativ panadol cu nurofen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Marryan sa nu fie o boala eruptiva.Daca e asa azi, maine trebuie sa-i apara.Eu nu prea cred ca e de la dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

multumesc May, Camady, mai merg si azi sa vedem ce ne va spune, sincer am intrebat pe multe mamici din jurul meu daca au facut febra la eruptia dentara...si au zis ca da..dar nu febra de 39 si nici atitea zile:(

camady dar un am intrat in contact cu nimeni cu varicela sau altceva..off

Mergi la inceput