Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata!
klau, chiar ma gandeam la tine zilele astea! grele incercari! multe, multe imbratisari din partea mea!
nanna, cand ai timp, imi dai si mie pm cu nr. de cont. uff, ce atmosfera aiurea trebuie sa fie la munca! iti tinem pumnii sa treci cu bine peste moment!
jade "cumintelul" tau ce mai face?
aseara Stefan cand urcam la baie sus m-a impins si a inceput sa urce singur treptele alternativ insa, fara sa aiba momentul de tinut ambele picioare pe o treapta, pana acum il tinem eu de manuta. (cica asta ar fi si momentul in care capata controlul sfincterelor si se poate trece la operatiunea dezvat de pampers). observ ca ii place tare mult sa cante la pian. cand se ridica Teodora se aseaza el si zdrangane pe acolo cu amndoua mainile, dupa care intoarce capul spre noi, sa ne auda parerile. de paste vreau sa ii cumpar un set de tobe ... am tendinte masochiste deci!
mihaela, lali eu i-am blocat lui Stefan accesul la baia de jos din aceleasi considerente
rach, foarte bune sfaturile nannei. inceraca sa il implici pe sot dar mai pe ocolite asa, s-ar putea sa ai rezultate mai bune decat cu presiuni. stii tu cat de sensibili sunt cand le "gadili" putin orgoliul.
va pup pe toate si o zi usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Neatza si de la Timisoara unde este foarte urat afara si ploua

Noi am zis k venim la nunte ...dar nu stim unde si nu mai stiu unde sa caut...imi spuneti si mie despre cabana sa caut si eu pe google!

Multumesc!
Despre banuti eu platesc cash acolo ... daca este OK daca nu se procedeaza asa atunci dat-mi si mie un cont unde sa depun banii!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

may merci pt reteta
ce mai face socrela ? :D

rach de cand o dai pe Anastasia la cresa ?

klau imi pare tare rau sa aud asta :((
banuiam eu ca se intampla ceva de n ai mai scris ....

andreea nu lua medicamente ca poate e bb in burtica

michella ce sa faca nebunelul meu , de toate
ca toti copiii , diferite prostioare , cu wc ul si el :D , tot ce facem noi , vrea sa faca si el , ii place f mult sa danseze , se joaca mult cu masinile , cu mingiile , ii plac mult cartile
mananca mai putin ca o vrabioara :) , NU vorbeste , dar intelege absolut tot si comunicam printr un limbaj al lui sau prin semne
avem o reala problema cu prizele , si nu stiu cum sa scapam de asta .... efectiv are o obsesie pt ele , oriunde suntem , cum vede o priza , glont se duce la ea si isi baga direct degetele :((
acasa le avem astupate , dar totusi imi e teama , sper sa trecem repede si de etapa asta
interesant ce ai spus legat de urcatul scarilor si controlul sfincterelor ... el inca urca/coboara scarile cu ambele picioare pe o treapta , deci mai avem cu pamperseala :D , bine ... oricum nu aveam de gand sa incepem procedura olita

mai este vreun baietel care NU este decalotat ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Multumesc Lali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dani nu e decalotat. Nu a avut vreodata probleme din cauza asta. Nici o infectie, inflamatie, nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_i

Dani nu e decalotat. Nu a avut vreodata probleme din cauza asta. Nici o infectie, inflamatie, nimic.

mama lui Daniel (23/07/2011)


si ce vei face ? il lasi asa , sa se rezolve de la sine cu timpul , o sa l decalotezi fortat mai tarziu sau ??
ti s a propus vreodata sa l decalotezi/operezi ?

eu sunt oripilata , ieri am fost la un dr la Budimex si mi a propus sa l opereze de fimoza , adica operatie cu anestezie generala
normal ca n am de gand sa fac asta , dar nici nu as vrea sa l supun unor riscuri si daca nu o fac (decalotarea)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Jade ...ce chestie ... operatia de fimoza din cate stiu eu se impune doar atunci cand apar infectii,cand apare o neregularitate la mictionare sau cand e rosu si plin de bubite la capul putei ...dar nu asa cand copilul nu are nimic

Noi cu Robert asa usor de cand era bebe l-am decalotat usor si aproape k suntem pe final si nu a suferit sau sa il doara ... dar cunosc un caz un prieten de-al sotului care NU a fost decalotat deloc si pe la 17 ani cand sa incerce si el ceva cu o fata NU A PUTUT face absolut nimic ...si asa a mers la medic si atunci a facut operatia ...acum este OK si chiar are o fetita dar pot sa iti spun k i-a reprosar acest lucru mamei lui!

Pupicei pt voi si pt T.!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

De ce as incerca sa-l decalotez fortat sau sa il operez? Pentru ca alti baieti au fost operati sau decalotati fortat de mici sau mai mari? Pentru ca e moda sau de ce? O sa-l las in pace. Daca practica imi va demonstra ca nu am facut bine si vor aparea probleme, voi lua o decizie la momentul respectiv incercand sa-l traumatizez cat mai putin posibil. T are vreo problema propriu-zisa sau pur si simplu nefiind decalotat medicii ti-au recomandat operatia? Ca fimoza cam asta inseamna, ca e nedecalotat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nu are nici o problema ... pur si simplu a propus operatia doar pt ca nu este decalotat
noi am mers la spital pt control la picioruse (tal valg) si doctora de familie ne a spus sa i spunem sa se uite si la putza (dr asta se ocupa si de putze)
si vazandu l ca nu este decalotat ne a zis sa facem asta....

Mergi la inceput