Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

buna dimineata

semnam si noi condica o data pe sezon :)
dar v-am mai citit.

am fost bolnavi, de 2 luni o tinem langa, ne ia pe rand. pe cel mare, pe mine, pe cel mic, pe urma iar cel mare, iar ala mic, iar eu, acum si tati... deci.... cred ca reciclam virusul. cel mai rau a fost cel mic care a avut si eruptie, nu se stie de la ce, febra mare, vreo 2 zile, cu 40 temp... a fost nasol, l-au intepat pt analize de vreo 3 ori si degeaba ca tot nu au reusit sa spuna ce a fost...

nici nu stiu ce nouatati avem, praslea mic face nefacute.. e zurbagiu rau de tot.
vad ca vorbiti de mancare, el papa de toate, ciorbe si supe de toate felurile si culorile :) si felul doi, la fel, absolut orice. inclusiv carnita de porc a avut in meniu pt ca am avut de la tzara si i-am dat si lui.
cu somnul, deja nici nu mai stiu... se trezeste, mai suge, mai trebuie leganat, tati il plimba, eu nu pot , asa ca il iau pe perna pe picioare. dar in general doarme ok, cu 1-2 treziri pe noapte... insa in ultimele saptamani daca tot a fost bolnav, cu muci si toate cele, a fost mai nasol..eeh, trec toate si se face mare, si eu o sa fiu batrana si o sa dooorm pana m-oi satura asa ma consolez eu

de vorbit nu vorbeste, decat f putin, mult mai putin decat fraiorul mai mare. el e mai mult cu fapta decat cu vorba.

cam asta ar fi, o zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

raluca felicitari pentru finuta!
ce vorbaret e si edi! al meu cred ca e mutulica pe langa voi!
incearca si tu sa mai recuperezi in week-end cu dormitul, macar la pranz cand doarme edi, daca macar stai in pat, altfel te simti.

michella mami de Teodora si Stefan


Multumesc.

Asa ar trebui sa mai recuperez in week-end insa atunci am si eu timp sa fac curatenie , sa gatesc mai mult, sa mai fac una alta pentru ca in timpul saptamanii ajung tarziu acasa si uite asa trec peste..... Oricum macar in week-end nu ma trezesc sa plec la munca la 5:30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Fetelor sunt super suparata ....

Nici nu stiu cu ce sa incep ...din pacate nu mai putem ajunge la munte ...s-a schimbat tura sotului meu si nu am cum sa ajungem ...e vineri pe zi si sambata pe noapte ...deci imi vine sa urlu ... sper din suflet sa nu va incurc k am rezervat daca trebuie va trimit bani ...

Ziceti-mi voi o idee...
Ce sa fac????
Sunt super suparata ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Helenuta, welcome back!
Sper ca o sa va simtiti mai bine.

Raluca, imi pare rau ca tot asa va treziti de des... Oare nu i-o fi prea cald, prea frig, ceva de genul?
Ai reusit sa-l adormi in patut? Cum?
Ce vorbaret e!

Mihaela, succes cu noul job si cu bona.

Michella, las ca si a mea e mutulica :)

Lena, le-am luat acu ceva timp. La sf toamnei parca, cand au bagat reduceri la ce avusesera in magazin.
Am luat masuri 4,5 parca. sper sa-i vina la vara :D
acum poarta 4 la cizmulite. dar ii mai dau niste adidasi 3.5 care ii vin inca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

off, atoshic, te inteleg perfect! nu poate sa il inlocuiasca nimeni? ca pe sotul l-a inlocuit un coleg pe care nici macar nu se gandise sa il intrebe. singur s-a oferit acel coleg cand a auzit ca intreaba pe altii. la noi era ca rezerva varianta sa ne aduca cineva din familie, sa venim fara sot. voi totusi sunteti cam departe pentru asta. sper din suflet sa puteti rezolva!
helenuta bine ai revenit!
raluca, stiu, ca si eu in week-end fac mai toate cele, dar din experienta iti spun ca, macar o ora de odihna la pranz face minuni.
may, ce bine suna zilele voastre libere!
hayat, zubi nu mai spuneti nimic?
jade nu am uitat ca trebuie sa pun poza cu trici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosik spune:

Din pacate in sistemul de stat (politie) nu poate cineva sa te inlocuiasca ...trebuie sa fii la post ...mai ales k pica ambele zile
M-am gandit sa vin doar eu cu Robert ...dar e foarte departe de la noi si nu cred k fac fata cu bebele(copilul :)) daca se trezeste sau are chef de joaca ce fac????

Offfff
Sunt asa de trista :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

May, nu e nici prea cald , nici prea frig.... am tot eliminat cauze de-a lungul timpului. Asa e el, asta e ritmul lui.
Oricum am vazut ca majoritatea copiilor vostrii inca folosesc suzeta care e si asta un mod de a adormi, el nu a vrut-o niciodata.
Cu adormitul singur in patut... el a domit dintotdeauna singur in patut, pana la 10 luni fara sa stau langa el, de atunci la-m adormit leganat dupa care-l puneam la el in patut si cand se trezeste noaptea la fel. Tip de o saptamana cand il puneam pe perna ii tot spuneam ca Edi e baiat mare iar baietii mari dorm singuri in patut ca si mami.... si imediat imi arata sa-l pun acolo. Statea in patut cateva minute dupa care se ridica si cerea sa-l iau de acolo si sa-l legan si repetam operatiunea. In final adormea singur la el in patut. Usor usor nu a mai cerut pe perna seara, ca ziua ai mei nu reusesc sa faca acest lucru, insa mai avem de lucrat.... dar sper sa-l dezvat de acest leganat usor usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Athosik din pacate nu ai ce sa faci, nu te mai supara , se mai intampla. Toate ne dorim sa ajungem acolo insa nu putem sa prevedem ce se va intampla totusi pana atunci, sa speram ca vom fi cu totii sanatosi ca sa ajungem.
Eu inca nu stiu daca pot veni de vineri dar vedem....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Neatza fetele!
Sunt la datorie, la cafea, cu oalele pe foc

Dbunny - wow! Ce felicitari frumoase! Tu le.ai facut? Exista cursuri pt asa ceva? Mi.ar placea sa stiu si eu sa fac!
Am mai vazut si pozecu Noa. Ce eleganta este! In majoritatea pozelor ea este in fustita cu pantofiori

Pinky - noi mergem la Mamaia, celelelte statiuni mi se par dezolante.Anul trecut am fost ca si Sei la Complex Mercur Minerva, ne.a placut f mult, pt familii cu copii este ideal, au multe facilitati. Am vrut si anul acesta tot acolo, dar am ratat oferta si ni s.a parut cam scump. Oricummergem tot la Mamaia, la hotelul de job, unde este muuuult mai ieftin.

Am uitat sa va spun ce pateste saracuta Inez dupa episodul cu alergia din iarna. De fiecare daa cand iesimpe afara si sta maimult de 10 min sa zicem, i se inrosesc obrajoriisi se umplu de bubite rosii, exact ca atunci, iar dupa max 10 minde intrat in casa ii dispar complet. Totusi, de cand a fost mai cald, ultimele zile, nu a mai patit asa. Sa fi ramas cu o sensibilitate? Exista alergie la frig? Voi ati mai auzit de asa ceva?

Va las cafelutza, euma duc sa ma pregatesc de plecare!

Zi minunata va doresc, pupici!

mamica de 2 fetite iubite!





SALUT..
de ce ai ratat oferta?

Noi azi vrem sa mergem sa luam pt 25 iuni.. 6 nopti.. cu DP.. eary booking? chiar ma gandeam ca ne vedem ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

NOI mergem din 25 iunie ... NANNNNAAAAAAA !!!!! iesssssssssss

Trebuie sa slabesc ca m-am ingrasatttt....

unde mergeti NANNA?

Mergi la inceput