Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *11*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Salutare fetelor!

Nanna, ce frumos!!! Stiu ca mi-ai povestit de fina voastra cred ca ce bucurie e in toata familia!

Michaella, ce bun pret la tricicleta, poate o sa dau si eu o fuga pana in Auchan Offf imi pare rau ca e posibil sa nu puteti veni la munrte totusi sper sa rezolvati cumva! Ce frumos ar fi!

Jade, noi initial am zis ca iesim din tara la vara dar am stat si ne-am gandit si e mai bine momentan la noi, la mare ma refer.
Fetelor care ati mai fost pe litoralul nostru ce statiune recomandati? Noi am vrea o statiune nu f aglomerata si cu plaja mare si cu intrare lina in apa

Marryan, offf saracuta poate astazi o sa-i puna disgnosticul corect, dar daca a venit eruptia dupa trei zile s-ar putea sa fie o boala eruptiva. Te inteleg ca esti ingrijorata

Si eu tot LP -Topher ii dau, pana la 2 ani asa m-am handot sa-i dau.

Andreea, ce vorbaret e Andrei!

Noi in rest suntem bine, abia asteptam mini vacanta la munte!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

michella78, unde lucreaza sotul tau? Imi pare rau ca s-a intamplat asa, dar poate totusi se rezolva.

anca_toma, sa ne spui ce ai facut la medic, poate durerea de cap este doar de la schimbarea vremii.
Eu cred ca fiecare copil are ritmul propriu si nu trebuie intervenit in al schimba, asa ca stai tu linistita ca sigur o sa vina vremea cand de atata vorbaraie te saturi.

jade, fainutze tricicletele, mi-au atras atentia si cele tip cart. Cred si eu ca o sa-i iau una cu parasolar, dar si cu ham de siguranta. Ua aspect foarte important il are si marimea, trebuie sa incapa in portbagaj.
De unde ai luat prosop rombaby?
Multumim pentru laude, dar cum spuneam si anterior, a venit de la el, nu am facut noi ceva special pentru asta.
Da, mai, spune si tu, sa ne trezim la 4 dimineata cu el jucandu-se de zor.

pinkysor, noi am fost anul trecut in saturn la hotel delta, dar am vazut un hotel fain, in neptun, am uitat numele in care se desfasurau activitati pentru copii, era tare dragut.

De elly mai stie cineva ceva?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Salutare!

Michella - sper tare mult sa rezolve sotul si sa gaseasca inlouitor. Daca nu, sa imi spui sa vad cum rezolv cu rezervarea.

Ooka - gasesti trici respectiva in link.ul dat de Jade.

Anca - ai fost la dr? Ti.a trecut durerea de cap? Unde faci comanda de lp de ti.l aduce acasa?

Andreea - te inteleg ca iti e dor de Andrei, ce n.as da sa m ocazia sa mise faca si mie dor de fete Ce urat a sunat asta F dragut momentul cand a luat.o Andrei de mana pe Mara. Deci e in a relationship acum, nu?

Pinky - si eu sunt nerabdatoare sa vina we cu muntele . Sper sa imi pot lua liber vinerea aceea, la noi se schimba schimbarea si nu se stie cine va mi fi sef. Dar poate nu voi mai fi eu angajata pana atunci si am rezolvat

Va multumesc de raspunsuri cu lp. Cred ca dupa comanda asta de lp voi incerca sa ii du si eu lv.

Dbunny - nu ne.ai mai zis nimic despre scrapbooking...parca era ceva de genul, nu?

Maryann- multa sanatate Lerei. Nici eu nu cred ca e alergie la cum a debutat.

Pe noi ne stoarce de nervi copila asta, ii da inca o masea, cred c are dureri, nervi, cert este ca urla, se tavaleste, face crize din orice, nimic nu ii convine. Sper sa nu fie in vreo faza din asta la munte!

Azi am primit de la nasii de cununie o olita - pt Inez, desigur - cu muzicuta. Canta cand face pishu. Pana acum a testat.o Indra

Va doresc o noapte linistita!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Voiam sa intreb de Mikka! Mai stie cineva ceva de ea?
Mikka - ne e dor de tine si de frumoasa ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui nanna_mika

Dbunny - nu ne.ai mai zis nimic despre scrapbooking...parca era ceva de genul, nu?


Pe noi ne stoarce de nervi copila asta, ii da inca o masea, cred c are dureri, nervi, cert este ca urla, se tavaleste, face crize din orice, nimic nu ii convine. Sper sa nu fie in vreo faza din asta la munte!


mamica de 2 fetite iubite!



scuze, am facut ppoza felicitarilor, mai am vreo 2 in lucru, dar n-am ´foamy´ gata perforat.am facut pt ziua mamei, cumnatei mele, tatalui(cea in forma de camasa cu cravata)...

http://www.flickr.com/photos/dbunny/8576102224/in/photostream

De vreo 3 zile si Noa se cam crizeaza, e tare nastrusnica cum se pune cu burta pe podea si asteapta s-o ridice cineva , culmea e ca coincide cu caca acid, obrajori rosii...poate ies coltii

anca durerea de cap s-ar datora tensiunii arteriale scazute sau ridicate. la mine functiona cat de cat bautul unui pahar mare de apa si relax 5-10 min pe canapea...

marryan noutati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Andreea, cum sa nu :) iti amintesc eu.
voi cred ca nu veniti cu copiii, ca veniti de la serviciu, nu?
Eu cred ca vin cu Bibi.
Nu prea imi surade McDonalds.
Poate gasim o terasa mai linistita.
O sa ma interesez pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Neatza fetele!
Sunt la datorie, la cafea, cu oalele pe foc

Dbunny - wow! Ce felicitari frumoase! Tu le.ai facut? Exista cursuri pt asa ceva? Mi.ar placea sa stiu si eu sa fac!
Am mai vazut si pozecu Noa. Ce eleganta este! In majoritatea pozelor ea este in fustita cu pantofiori

Pinky - noi mergem la Mamaia, celelelte statiuni mi se par dezolante.Anul trecut am fost ca si Sei la Complex Mercur Minerva, ne.a placut f mult, pt familii cu copii este ideal, au multe facilitati. Am vrut si anul acesta tot acolo, dar am ratat oferta si ni s.a parut cam scump. Oricummergem tot la Mamaia, la hotelul de job, unde este muuuult mai ieftin.

Am uitat sa va spun ce pateste saracuta Inez dupa episodul cu alergia din iarna. De fiecare daa cand iesimpe afara si sta maimult de 10 min sa zicem, i se inrosesc obrajoriisi se umplu de bubite rosii, exact ca atunci, iar dupa max 10 minde intrat in casa ii dispar complet. Totusi, de cand a fost mai cald, ultimele zile, nu a mai patit asa. Sa fi ramas cu o sensibilitate? Exista alergie la frig? Voi ati mai auzit de asa ceva?

Va las cafelutza, euma duc sa ma pregatesc de plecare!

Zi minunata va doresc, pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

buna dimineata

Eu deja sunt mai bine cu psihicul, ieri am chemat urgenta acasa ca i se ridicase iar febra mare si nu ii scadea, nu i-am pus nimik nici supozitor si nici siropel nu i-am dat...era moale si somnoroasa, am luat-o in brate si sa lasat asa parca cu toata greutatea ei pe umarul meu, si a inchis ochii, atit de tare mam speriat, am inceput sa pling, am chemat urgenta, pina au venit ei ii mai scazuse un pik febra. ne-a zis ca e varicela ne-a dat o sol mentolata ca laptele sa o dau si verde de briliant, pic de zyrtec pu 5 zile..si nimik pu febra. am facut cum ne-a zis dr si parca se simtea mai bine dupa 2 ore, in shcimb corpul ei sa umplut cu bubite si pe cap, fruntita, brutica, spate, axilare..
Noaptea a dormit mai bine, febra nu a avut delok, am sunat dr si a zis ca am facut bine de am rezistat si nu i-am administrat antitermice...atunci cind avea febra mare organismul ei lupta asa isi creaza anticorpi.
Are o senzatie de mincarime, ca isi da cu minuta peste urechiuse, cap, burtica, dar u am ce face inca vreo 3-4 zile apoi se va linisti de iesit si va trece.
Multumesc fetelor pu sustinere e fr important in asa caz cind nu stii exact ce are copilul si esti confuza, si cineva de incurajeaza.

Nana si noi am avut aceasta sensibilitate in noiembrie decembrie, stii ca noi in iulie anul trecut am avut un epizod fr grav de alergie, care a urmat un tratament mai agresiv si cu antihistaminice, anume acestea creeaza sensibilitatea de care zici tu..si eu am cautat N informatii despre alergia la frig...eram disperata ca ii iesea atit de repede in 5 minute de stat afara era rosie pe obrajori cu pete si cum intram in casa in citeva minute --1 ora ii trecea de tot...eu am fr fr stresata din cauza asta..dar in timp m-am linistit ca trece de la sine, acum cind ieseam afara in ianuarie, februarie pe ger nu mai facea.

noi cu mincarea stam prost de tot, mai ales acum, citesc la voi cit de diversificat le dati sa manince, a mea cu toate cu nu maninca blenduit de pe la 14 luni totusi intoarce nasul mai la tot, ii place lp:(, cerealele ei, citeva nuci, avocado si piine cit incape, nustiu cum sa o dezvat sa manince piine..acum ii dau piine cu hamei macar e fr drojdie..
marti cind am ft la control a si cintarit-o si ce credeti are 10.200 nustiu cind si cum le-a pus ca cam aprox o luna in urma avea 9.600.
cam atit despre noi acum , o sa mai revin cu detalii pe parcurs, eu din cauza stresului zilele astea, ma apuca durerea de rinichi si e groaznica de abia pot sa ma misc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna dimineata fetelor!

Nana, multumesc pentru raspuns Si eu tot spre Mamaia inclin dar sper inca sa mai gasesc si alte statiuni ok si mai ieftine decat Mamaia. Off sper sa poti sa-ti iei liber atunci vineri! Asa nasol stau lucrurile incat te gandesti chiar la posibilitatea de a ramane fara job ?

Marryan, imi pare rau ca ati trecut prin asa ceva azi noapte, sper sa fie mai bine micuta astazi!

Ma intorc la munca, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Andreea, statiunea Neptun e ok? Adica e nisip fin si intrare lina in mare? Eu am vazut pe net ceva golfulete... dar poate incurc statiunile... Daca-ti aduci aminte numele scrie-mi

Mergi la inceput