LMA!! Ghiocei martie-aprilie2009 *459*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinco, sanatate multa, sa-ti treaca repede bubitele !!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Cat despre povesti, Ada e tare pasionata de ele, e atenta, ne mai corecteaza unde gresim si mai nou inventeaza ea sau adapteaza povesti si le pune in scena
Dar fiecare copil are preferintele sale , poate Stefan nu e pasionat sau poate pur si simplu nu ii place sa le povesteasca el apoi, asta nu inseamna ca nu e atent


Floric, dar ce ''comenzi'' trebuie sa ii repeti lui Rares ??!



Si Adelei ii plac povestile, dar musai sa aiba cartea poze, daca e numai text, nu prezinta interes... In rest... completeaza actiunea, canta cantecelele (acolo unde le stie din film/cd audio). Am inceput sa-l diversificam si pe Victor la povesti, ca-l luam cu noi cand citim. Sta cuminte, ii place "vorba".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus



Floric, dar ce ''comenzi'' trebuie sa ii repeti lui Rares ??!


Mami lui Alexandra (03.03.09)



Dupa cum ti-ai dat seama...culcat, sezi, la dreeeeaaaaaapta, pe loc repaus, etc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Cafea ?

Floric, tocmai de aceea te-am si intrebat despre ce ''comenzi'' e vorba pt suna a dresaj , asa ca nu ai de ce sa te superi ,probabil altceva vroiai sa ne spui



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata! Si Adela are auz selectiv. Ne ignora cu atata gratie de-am ajuns sa ne gandim daca nu cumva kiar nu mai aude bine... Testul cu strecurarea cuvantului "ciocolata" a fost pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

La noi cuvantul "ciocolata" are efect de trezire. Dimineata nu vrea sa se scoale, i se lipesc ochii, isi trage plapuma in cap, ma alunga, isi batzaie capul sa se readoarma...daca soptesc "vrei ciocolata?" e ca un arc, brusc in picioare, ochii sclipesc de vioiciune, n-ai zice ca doar cu o secunda in urma cineva era ataaaaat de somnoros!:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Buna dimineata! Keutu a avut un pui de febra pe la 4 dimineata si m-a anuntat cu gura pana la urechi ca el e bolnav si nu merge la gradinita. Asa ca azi si maine iar avem activitati educative. In zilele cand merge la gradi, e obosit de zici ca la prasit a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si la noi ciocolata are un loc de cinste dar spre mirarea mea Ada a inteles ca e o delicatesa si trebuie servita cu masura , duminica seara cand a fost David pe la noi si Olga a servit-o cu ciocolata , s-a intors contrariata catre mine sa-mi spuna ca ea a mancat deja ciocolata cu Omi , nu stiu ?!! drept e ca dupa ce i-am spus ca e ok , nu a rmaas ciocolata nemancata

Oricum are niste texte de ma dau pe spate: aseara vroia ea sa ne citeasca o poveste, asa ca ii trebuia cartea de povesti care era pe o masuta, l-a trimis pe Pisi dupa ea spunandu-i ca doar ea nu poate cobora din pat fiind desculta, nu asa i-am spus mereu ca nu are voie pe gresie fara ciorapi ?!! no, ne-a inchis gura, elegant ce-i drept

Imi place ca mereu gaseste portita in favoarea ei sau mai bine zic incearca si nu se lasa din prima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Kea, sanatate Keutului

Ilinca, tu cum te mai simti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Multumesc, novus!
In ceea ce priveste reactia la ce-i spun, e functie de moment si de ceea ce-i cer. daca e vorba de mancare...vorbesc cu peretii. Fara sa exagerez, mananca o singura felie de paine in jumatate de ora si asta pt ca turui eu ca o moara stricata, ca altfel al tine imbucatura aia in gura pana i s-ar face greata si ar arunca-o. Dar nu-l pot trimite nemancat la gradi! Acum ca-i bolnav, tragem de ju atate de felie si nu se mai termina.

Mergi la inceput