Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Fetelor voi la cat ati facut prima ecografie de sarcina...inainte de 6 saptamani implinite sau dupa 6 saptamani. Eu ma gandeam sa ma duc sapt viitoare cand as avea aproape 6 sapt.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#


Felicitari pentru teste si pt frumoasa semnatura
Eu am facut prima eco la 5 saptamani pentru ca am avut usoare scurgeri maronii si crampe si mi-a fost teama sa nu fie extrauterina.A 2a eco a fost joi la urgente ca am avut mari dureri de burta si atunci la 6 s si 2 zile am vazut embrionul si activitate cardiaca, si am mai fost aseara ca aveam programare la medicul cu care nasc.Deci eu am 3 eco pana acum
Daca nu ai 6 saptamani cand mergi la eco e posibil sa nu apara inca activitate cardiaca fiind un pic devreme, dar acum depinde si cand ai ovulat.



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Larissa eu la prima sarcina am fost la 6saptamani si o zi si s-a vazut bebelusul iar acum am fost la 6 saptamani fix si nu s-a vazut decat sacul embrionar si mi-a zis ca ori e mic ori e ou clar si bineinteles ca am intrat in panica, dar multumesc lui Dumnezeu la 7 saptamani a aparut si micutul asa ca eu zic ca e mai sigur daca mergi pe la 7 saptmani.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Anda ma bucur ca bebe este bine.


Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

m-am programat intai la gineco si apoi o sa imi zica cand sa fac si eco...am vazut ca la nectarie am facut la 6 sapt si 5 zile :) si atunci am descoperit un hematom si am luat tratament si a fost bine....fetelor nu faceti prea multe eco...il stresam pe bebe:)
Eu n-am inca greturi nik...dar vin ele...nu ma uita :)
Eu cred ca is cea mai batrana de aici :) am 34 de ani impliniti pe 23 :)

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Larisa, tu unde vei naste? Imi poti recomanda un ginecolog bun?
Eu inca nu am ajuns la medic, sunt in sapt a 5 a, sper ca sapt viitoare sa ajung. In principiu, m-am hotarat la unul, dar daca nu va fi ok, vreau sa mai am rezerve :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Multi ani de acum inainte sa mai ai Larisa sa te bucuri de copiii tai.Eu pe la 5 saptamani am fost la eco si s-a vazut sacul cu un punct negru,bebicul .Si pe la 7 sapt a avut si activitate cardiaca.

+8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Eu am nascut cu Corina Grigoriu. Prima data la Municipal si a doua oara am nascut la Regina Maria...ceea ce imi doresc sa se intample si acum. Eu am fost f multumita de Corina, am nascut 2 copii natural cu circulara de cordon, Nectarie a avut chiar dubla circulara de cordon. Slava Domnului a fost bine!
Poze de la nasterea lui N am aici...de fapt dupa nastere. Sotul a fost cu mine la nastere....Eu sunt multumita de Corina dar am auzit si fete care nu s-au inteles cu ea.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

Eu am nascut cu Corina Grigoriu. Prima data la Municipal si a doua oara am nascut la Regina Maria...ceea ce imi doresc sa se intample si acum. Eu am fost f multumita de Corina, am nascut 2 copii natural cu circulara de cordon, Nectarie a avut chiar dubla circulara de cordon. Slava Domnului a fost bine!
Poze de la nasterea lui N am aici...de fapt dupa nastere. Sotul a fost cu mine la nastere....Eu sunt multumita de Corina dar am auzit si fete care nu s-au inteles cu ea.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#


Mersi frumos!
Si eu vreau sa nasc natural.
Ma voi duce sapt viitoare la un medic de la Maternitatea Giulesti, despre care am auzit numai cuvinte frumoase. Sper sa fie ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata, burtici

Ce mai faceti? Cresc burticile?
Eu gretulesc de zor zilnic, nu vars, dar e suficient cat sa ma simt ca o leguma. La eco mai merg peste 2 saptamani, iar in saptamana 10 recoltez sange pentru bitest, iar la 12 aptamani imi face eco care se va corela cu rezultatul de la sange si vedem rezultatele.

O zi buna va doresc!

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fetelor puneti si voi o semnatura sa vad si eu cate saptamani aveti....si eu am putina greata...dar inca nu am varsat...in rest ma simt normal. Doar casc mai mult atat. Marti ma duc la doctorita si apoi imi zice ea ce si cum. Eu schimb saptamana in fiecare duminica.
La noi toata lumea vrea fetita....asa ca nah vreau doar eu baiat ca sa nu fie consens general. Avem si nume Maria sau Ioan. Cam atat de la noi.

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006) si 4+

https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#

Mergi la inceput