Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Drianny, mai mergi la un ginecolog, sa iti mai faca o eco. Eu zic ca e sarcina prea mic#259;. Doamne ajuta!

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 5+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

drianny ma intristeaza vestile, si eu zic sa mai ceri o parere de la un ginecolog sau sa mai astepti o saptamana poate e totusi sarcina prea mica. incep sa am si eu emotii pentru ziua de maine, trece asa greu timpul.
eu am scapat de raceala, e drept ca nu am iesit din casa tot weekendul si n-am scos-o nici pe printesa, am tratat-o si pe ea preventiv :)

mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

Buna!
Voua vi se intampla intr-o zi sa va simtiti rau, greturi iar a doua zi sa nu aveti nimic. Mie mi se intampla asa mi-a fost rau o saptamana doar dimineata,in unele zile nu aveam nimic. ieri citeam despre simptome a sarcinii oprite din evolutie si dupa aia mi s-a facut rau toata ziua si am varsat nu am putut manca nimic dar azi imi e bine nu am nici o stare de rau:)).ma gandeam la chestia asta pentru ca am avut cateva scurgeri maronii, mi-a dat doctorul tratament dar m-am simtit rau de la el si nu am continuat,deocamdata nu am mai avut scurgeri nici dureri,dureri nu am avut deloc.
Voi ce parere aveti,vi s-a intamplat asa?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Buna, fetelor !
Ma alatur si eu voua :).
Duminica, dupa ce am observat mai multe simptome de sarcina, mi-am facut si eu testul de la farmacie si este pozitiv.
Se pare ca sunt in 4 saptamani si 2 zile.

Sunt un pic nelinistita pt ca sambata seara, inainte sa aflu ca sunt insarcinata, am luat 2 parasinus pt a evita o raceala, iar in cele 4 saptamani am mai consumat alcool...adica nu mult, un pahar de vin la o masa sau de cateva ori un paharut de digestiv, eu care de obicei nu beau :). Si acum imi fac griji.
Sper sa fie totul in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaj1978 spune:

buna fetelor! eu am lipsit motivat, ieri am fost la doctor si am vazut minunea din burtica, e un pic mai mica sarcina decat am calculat eu, doar 6 saptamani conform masuratorilor. nu-i o problema, ca recupereaza, asa a fost si la prima sarcina. deci DPN-ul s-a schimbat in 12.011.2013. i-am auzit inimioara, are 3.7 mm si facea tumbe, puteti sa va inchipuiti? astea s-au vazut la eco transvaginala, cea pe burtica era cam neclara
Ellenutsa eu nu prea am greturi, asa ca nu pot compara, dar si eu am zile cand sunt foarte bine, iar in altele ma simt mai rau. ce tratament ai primit pentru sustinere? parerea mea ca ar fi trebuit sa anunti doctorul ca te simti rau dupa el si eventual sa ti-l schimbe, dar e doar parerea mea.
a_LEX_andra bine ai venit printre noi, in privinta alcoolului pot sa spun si eu ca la prima sarcina am consumat,in cantitati foarte mici - ca deh au fost sarbatorile de iarna- fara sa stiu ca sunt insarcinata si nu am avut nici un fel de probleme. in legatura cu mnedicamentele, cred ca ar trebui sa intrebi medicul
drianny mai ai ceva vesti? am ramas cu gandul la tine
restul fetelor mai sunteti prezente? strig catalogul? nici eu nu sunt foarte activa, datorita faptului ca lucrez si dupa masa sunt ocupata cu printesa, dar mi-as dori sa mai aflu vesti de la voi.


mami de printesa Mara Nicola 07.09.2010 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Felicitari diana pentru minunea din burtica, si nu-ti fa griji ca va recupera. Eu am programare vineri, sper sa ma fi speriat degeaba si sa fi fost prea mic, stau cu sufletul la gura. Mi-am facut si bhcg primul a iesit 19711 si al doilea vad maine. Sa dea Dumnezeusa fie bine!!! Sarcini usoare si la termen!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Am fost ieri la ginecolog, am vazut bobita, pare mai mare cu o saptamana, avea activitate cardiaca, 121 batai pe minut. Oare e baietel? La sarcina cu fetita mea, ritmul cardiac era mai alert, 148 parca.
In rest, greturi care ma scot din productie....

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabiIuli spune:

Buna mamici frumoase cu burtici dragalase ! Ma alatur si eu grupului vostru UM 18-02-2013 si DPN 27-11-2013. Sper sa fim cat mai multe si cat mai active !!!!!!! Va pup si revin diseara cu mai multe detalii!!

4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_LEX_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Suha21

Multumesc pentru urari !
Si voua la fel...sa aveti bebelusi sanatosi si la termen !
As vrea sa merg la Dr. Andreea Gorcea de la Giulesti, stie cineva ceva despre ea?! A fost cineva pacienta ei ?
Multumesc,



Si eu vreau sa merg la Giulesti, dar la Dr. Ciprian Cristescu.
Am tot rascolit forumurile zilele acestea si am gasit numai lucruri frumoase spuse despre acest dr. Sper sa fie ok, o sa ma lamuresc la primul consult.
Din pacate, abia in 2 saptamani voi avea timp sa ajung la dr. Nu mai am rabdare :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenutsa spune:

diana,am primit duphaston,dar mi-a fost f rau.am programare la doctor,sper sa imi dea un tratament care sa il tolerez ca scurgerile maronii le-am avut iar zile astea.dr. a vz la eco ca e vb de sange vechi si acela se elimina,am inteles ca e normal cand nu e abundent si cu dureri mari.voi ati avut astfel de scurgeri?

7+

Mergi la inceput