Burtici de noiembrie-decembrie 2013

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:


Salut! Primiti inca o mamica de decembrie?Inca mai am simtul umorului dar cu siguranta il voi pierde saptamana viitoare.
Cine se ocupa de listuta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreeaMady spune:

Buna fetele....
Bun venit fetelor noi si sarcina usoara.
Eu sunt bine...doar ca am asa....o stare de tristete....o fi din cauza vremii, sau din cauza hormonilor


Mami de Rianna 24.02.2007 si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Salut,

Eu sper ca merge sarcina ok la cat ma chinui cu greturile, tremur prin casa de atata rau, sunt ca o leguma...si parca e tot mai rau. Eu miercurea viitoare merg la eco, voi cand maimergeti?

NeliaCris, bine ai venit si sarcina usoara. Nu stiu cine face lista, eu nu ma pricep chiar la din astea, nu stiu nici sa fac capitole noi

fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

Buna fetelor!
Cred ca din cauza vremii....si eu am o stare de indispozitie si o durere apasatoare de cap
In rest ma simt binisor...din cand in cand usoare dureri de spate sau burta
o zi frumoasa!

mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda15

Salut,

Eu sper ca merge sarcina ok la cat ma chinui cu greturile, tremur prin casa de atata rau, sunt ca o leguma...si parca e tot mai rau. Eu miercurea viitoare merg la eco, voi cand maimergeti?

NeliaCris, bine ai venit si sarcina usoara. Nu stiu cine face lista, eu nu ma pricep chiar la din astea, nu stiu nici sa fac capitole noi

fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+


Iei ceva vitamine?niste b-uri ar fi foarte bune sau daca nu vitaminele pt gravidute....si...incearca sa mananci des si putin,nu te ridica din pat fara sa papi ceva si rabdare multa,imagineaza-ti ca totul trece.la primul copil cum te-ai simtit?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Da, Nelia, iau si vitamine(Femibion) si MagneB6, Aspenter, ca am ceva mutatii/trombofilie.Nu ma prea ajuta nici rontaitul in pat, de cum deschid ochii apar si greturile. Asa a fost si la prima sarcina si a durat pana in saptamana 18, deci ma apuca groaza cand ma gandesc ca mai dureaza inca 2 luni. Tu ai greturi?

fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:

Incerc eu sa fac listuta.Sa imi scrieti datele voastre si usor usor sa ne adunam!
Cred ca starea vremii da senzatia de plictiseala si tristete !
Eu maine merg la medicul de familie pentru a-mi lua retetele de vitamine,acid folic si progesteron pentru ca vreau sa le am la indemana in caz ca voi avea nevoie de ele, plus trimterea la analize.Aici faci analizele in primul trimestru cand vrei,deci eu prefer acum,probabil luni pentru a nu ma apuca vreo greata daca le voi face peste 2 sapt.
in rest..nu prea mananc fructe,legume da,carne putina,mai beau un pahar de cola dar nu fr des pt ca am probleme cu gatul de la acid,nu fumez,si cu siguranta voi lua vitaminele daca le voi putea inghiti.
UM:4 MARTIE
Data posibila a nasterii inca nu stiu,posibil 12 decembrie,un cadou de nepretuit pt sot care va implinii o anumita varsta pe 16 decembrie,deci doi sagetatori si o leoaica in familie!

Ne auzim pe maine,merg sa ma intind...o seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna fetelor!
Bine ai venit NeliaCris,sarcina usoara si bebe sanatos!!, Ma bucur ca una dintre noi are initiativa sa faca o listuta ( eu una nu ma pricep).
Eu ma simt bine, nu am avut greturi nici in prima sarcina si nu am nici acum (sunt o norocoasa, doar ca ma trezesc pe la 4 dimineata si nu mai am somn. La eco mai merg pe la sf lui aprilie cand voi face si dublu test si saptamana viitoare cred ca voi face si analizele. pupici si sarcini usoare cu cat mai putine greturi!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns neliaCris spune:


Mamici de noiembrie-decembrie 2013

neliaCris UM:04.03 DPN:12.12


Acesta e inceputul,mai continuam si maine daca imi dati datele.
Cine doreste sa ajute sa spuna,oricum nu ma prea picep eu,dar macar ma chinui!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anima_79 spune:

UM 03.02.2013
DPN 10.11.2013
multumim!

mami de domnisoara Bianca (15.11.1999) si 8+

Mergi la inceput