yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Le faci unde vrei tu si apoi te duci. Stiu ca specifica mereu sa fie Cetebe simplu, nu cu zinc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Fetelor, vars in continuu, nu pot sa tin nimic in mine. Nu stiu ce sa fac. Cred ca de la efort s-au spart ceva capilare prin nas, ca vad sange. Si la sarcina trecuta am varsat, dar acum e mult mai rau. Probabil varsta.
Oare sa ma duc sa imi puna ceva saruri pe vena?
Scuze ca ma lamentez, insa am cam intrat in panica...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, Flowerbee, vorbeste cu ginecologul, iti poate da un antivomitiv si sa iti puna perfuzie cu glucoza si alte chestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Flowerbee imi pare rau pt tine...trebuie neaparat sa faci ceva,nu poti sa nu te alimentezi ca iti faci rau si tie si bebelului...deci fuguta la spital si vezi ce e de facut...
Angy incearca sa faci cum spune dr U ca poate stie ea de ce vrea acolo...si ti-e greu si tie daca le faci pe toate o data pierzand atata sange...stiu ca e greu si cu banii,dar le iei pe rand sau poate n-o sa fie nevoie de toate...stie ea mai bn de ce vrea sa incepeti cu ala
Fetelor multumesc din suflet pentru sustinere...incet incet trece si ziua de astazi si maine o sa vin cu vesti...Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

bee suna ti medicul cel mai bine. sangerarile nazale in sarcina cik sunt normale ,eu am avut la sarcina asta si uite k n a fost chiar normal..daca faci perfuzii o sa fie ok. ai grija
Mealex nu stiu ce sa fac cu cetebe asta..cik nu se mai gaseste simplu decat cu zinc,iat eu iau si femebion si natalvit care au zinc..si nici nr de tel n am sa dau ca sa intreb..ea mi a scris vit C 1gr/zi si mi a spus verbal cetebe si inca ceva de care vreau dar nu am retinut decat cete ptr k stiam de pe net k majoritatea iau ceteb.. oare cu zinc face rau?
Bubu ma voi duce la medlife. costa 970lei cele 6 mutatii,vreau sa scap de o grija,nu sa ma plimb la fundeni in fiecare sapt..ma chinui acum cu banii si aia e..makr sa fie bebe sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Angy, nu as lua cu zinc. Pai da, tu iei zinc din complexele astea, dar probabil nu trebuie depasit un maxim. Ia alta vitamina C, una efervescenta eventual. Banuiesc ca ti-a mai zis sa iei tarosin, este o combinatie de vitamina C si P, in doza mai mica, ce ajuta la fragilitatea capilara care poate da sangerare.
E normal sa te cheme sa te reevalueze, asa trebuie sa faca orice hematolog.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna.
Angy poti lua cetebe cu zinc, eu luam simplu si nu am gasit tot asa mi-a zis de la farmacie ca nu se mai gaseste am sunat la Fundeni si a zis ca e ok doar la urmatoarele analize trebuie de verificat fierul, ca scade da oricum in sarcina se face analiza fierului, stie si ginecoloaga si a zis ca nu e problema.
Despre analize eu le-am facut la sinevo ca doar asta era in zona la mine, dar tu fa-le unde e mai ieftine ca nu spune Uscateasca nimic cand te duci cu rezultatele, economiseste cativa banuti daca poti, am mai citit pe net fete care au avut indicatie sa mearga la un anumit laborator si nu au fost probleme cand s-au dus cu rezultatele.
Bee suna medicul ca sigur te baga pe perfuzii, nu e indicat sa stai acasa asa.
Bubu abia astept vestea de maine.
Fetelor eu sunt foarte fericita, va doresc sa ajungeti sa traiti aceasta fericire, azi am simtit pentru prima data bule spargandu-se in burtica, adica a miscat bebe, probabil a simtit ca mami e suparata, am vazut niste stiri cu bebe abandonat si am plans fara sa vreau asa ca el mi-a dat un semn ca e bine.
Marti merg la eco si speram sa aflam si sexul.
Va pupacesc.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

15+ Multumim Doamne si ajuta-ne sa avem o sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata fetelor...din pacate testul meu este la fel ca celalalt,parca nu mi se pare mai inchis...a naibii liniuta de uscare,m-am saturat de testele astea barza pana -n gat,sunt foarte dezamagita,imi cer scuze ca v-am stresat si pe voi.N-o sa mai iau teste sa le am in casa,eventual daca o sa imi intarzie vreodata o sa mai incerc si in niciun caz nenorocitele astea de barza.Acum astept menstra peste vreo 3-4 zile...
Sa aveti un weekend superb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Bubuali, nu te grabi cu concluzia. Eu am facut nenumarate teste barza in ultimii ani si doar rar mi-a aparut liniuta de uscare.
Poti sa incerci si altceva: masoara-ti temperatura bazala dimineata, imediat dupa ce te trezesti. Daca se mentine ridicata (de la 36,8 in sus) sunt sanse mari sa fii insarcinata. Daca se apropie menstruatia va fi mai scazuta.
Mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Bubuali acelasi lucru ti-l spun si eu nu te grabi,ci gandestete ca totusi liniuta este acolo chiar daca este mai stearsa.Nici eu din cate teste am facut in 6 ani la nici unul nu mi-a iesit liniuta de uscare si erau din alea ieftine la 4-5 lei ca daca tot ieseau negative macar sa nu-mi para rau c-am dat multi bani pe ele.Daca nu ai ocazia sa-ti faci o proba de sange te-as sfatui sa te linistesti si sa astepti alea 3-4 zile si mai incerci unul dupa.Crede-ma ca-mi dau seama ce e in sufletul tau dar incearca totusi sa-ti ocupi mintea cu altceva.Ma voi
ruga pentru tine.

Mergi la inceput