Climactoplant

Climactoplant | Autor: doinabita

Link direct la acest mesaj

Medicul mi-a prescris o reteta pentru bufeuri. Pe reteta scrie: CLIMACTOPLANT. Am cautat medicamentul pe internet, caci in oraselul nostru mic nu aduc asa ceva...si am gasit numai KLIMAKTOPLANT, ca sa fac comada. Stie cineva daca este acelasi medicament? Nu imi permit sa sun dr. care mi-a prescris si este de la un spital din Bucuresti unde m-am operat in decembrie(histerectomie totala). Daca l-a folosit cineva, a dat rezultate bune?Caci din cauza bufeurilor si a transpiratiei exagerate, nu mai stiu ce sa fac...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta spune:

Da, e acelasi , a scris gresit pe reteta. Eu am folosit produsul si am luat n cutii, dar nu pot sa spun ca am scapat de bufeuri. Poate la tine o sa aiba efect.Eu am incercat foarte multe produse si nici un efect, nu am descoperit remediu inca. Cu acesta ocazie invit doamnele sa ne spuna ele, cu ce au scapat.
Iti doresc o primavara minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu va spun din experienta proprie,asa ca nu ma criticati inutil:
o cunostinta spunea ca se simte f. bine de cind face sport intens.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Din pacate sport nu pot face intens caci sunt cardiaca...
Dar as vrea daca vor doamnele care au trecut sau trec prin asa ceva sa ne dea si noua sfaturi...la incepatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

O buna prietena de-a noastra a scapat dupa ce a inceput sa tina o dieta stricta fara carne, lactate f putine, cereale putine si numai incoltite, in schimb peste oceanic gras si multe verdeturi, leguminoase si nuci de toate felurile.

Ia Vitex (suplimente) si face miscare (nu sport intens) la aer zilnic.

Dar e cu adevarat f constiincioasa, nu gusta nicio ciocolatica, niciun snack nimic! A slabit mult de cand face chestiunea asta. Era cam grasa si se temea ca va ajunge si mai grasa dupa operatie, insa arata mai bine ca oricand si analizele ii sunt perfecte!

V-am zis insa ca e constiincioasa tare?! Nu? Va mai zic odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Hop si eu in club
Si eu cu bufeuri, care sunt niste calduri infernale, parca toarna cineva apa fiarta pe tine
Am luat Vitex si Evening primrose oil, pe al doilea l-am luat insa nu simt nimic deocamndata.

Vitex nu am luat, zice ca actioneaza pe dopamina, cum sunt anxioasa, am o retinere sa-l iau. Rog fetele care iau Vitex sa-mi zica daca e ok si cum te simt de can il iau.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

nu numai ca afecteaza dopamina dar scade si testosteronul pe termen lung...eu am renuntat la el si folosesc alte chestii pt un pms foarte mild (ca bufeuri nu am, doamne ajuta sint ok)

incercati homeopatice ca sint mai safe

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput