Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

LML Silviu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

La multi ani, Fleur! Sa fii mereu sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunea ta!

Lml Silvi

Ile, daca tot ai citit pe fb si ai raspuns aici le lamuresc eu pe fete cu ceapa
Mandra mea a racit de duminica seara . E plina de muci, urla ca din gura de sarpe cand ii scot, si duminica noaptea a fost groaznic. Nici la colici nu a facut asa. Se trezea intruna ca nu putea sa respire si plangea mititica. Am incercat sa i aspir si nu iesea nimic, asa ca m-am pus in fund si am culcat-o pe mine. Asa ca aseara am zis sa incerc si o solutie babeasca. Am taiat o ceapa in bucati si am pus-o la noi in camera ca sa "mirosim frumos" :)))
Rezultatul: a dormit fata mea neintoarsa, b-a mai sforait si fonfanit deloc. Chiar a dormit 6 ore legate - cel mai lung somn din viata ei de pana acum. A recuperat seara trecuta. Ideea e ca a fost super folositoare ceapa aceea pentru nas infundat. Ziceau fetele pe fb ca o ceapa taiata absoarbe virusii din jur si nu e bine sa o mai folosesti a doua zi de exemplu, daca ti-a ramas.
Zicea sotul la un moment dat cand a intrat in camera ca ii dadeau lacrimile :))) Eu m-am obisnuit cu mirosul, n-am avut probleme. In schimb m-am trezit de 10 ori sa o verific daca a facut febra, ca la culcare era putin subfebrila. Avea 37.5

Am fost si noi 1.5 ore afara. A dormit 1 h in carut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lml Silviu!

Fleur, La multi ani si tie, sa fii sanatoasa si sa te bucuri din plin de a doua aniversare de cand e Eric cu tine!

Si noi am iesit afara cam 3 h, ne-am aventurat pana in Bucuresti (noi locuind un pic in afara) si a fost f bine! La intoarcere am stat in autobuz langa un baietel de 1 an si 3 luni care a inceput sa planga, dar V, in afara de faptul ca a fost mirat, n-a reactionat. Iar el dupa vaccin plangea si doar cand se vedea intr-o poza...

Daca vin si eu vineri, vrea cineva colacul imprumut sa vada cum il suporta bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

La multi ani Silviu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

La multi ani Fleur! Sa fii sanatoasa si sa te bucuri.din plin de minunea din viata ta! Te pupacesc cu drag si iti doresc tot.binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fleur, la multi ani! sa fii sanatoasa! anul trecut de ziua ta erai in caraibe, asa e?
la multe lunite, silviu! maria, sanatate copiilor.

fetelor, cand se introduce galbenusul, cat se da prima data? 1/4 din el? trebuie fiert tare, da? cam cate minute il fierbeti?
iaurt, in afara de olympus, de care mai dati bb-ilor? asta cum se da la inceput? 1-2 lingurite? si tot asa, la jumate de ora dupa, se da laptele?
multumesc anticipat!

freedelia, iuli, ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Daaa
Vera si cu mine
Dar cum il returnam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ce bine ca ai avut o experienta pozitiva cu deplasatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

La Multi Ani Fleur !!!! Sa fii sanatoasa si viata lunga alaturi de minunea ta !!!

Azi am iesit si noi 3 ore afara , ce bineeee este la soare . Parca te mai linistesti la cap

Multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32


La Multi Ani Fleur !!!! Sa fii sanatoasa si viata lunga alaturi de minunea ta !!!

Azi am iesit si noi 3 ore afara , ce bineeee este la soare . Parca te mai linistesti la cap

Multi




Mergi la inceput