Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

OLI culmea e ca am contact cu tot felul de sariti zilnic! si tot nu ma invat minte...
cand nasti acasa ca n ai bani de asigurare si niste conditii medicale mai safe si mai si scrii asta pe blog, cumva cosmetizat, si te citesc atatia, ma dispera!
In Olanda se naste acasa sau la "casele de nasteri", dar supravegheati de moasa, tocmai ptr ca nasterea in spital costa. si costa... dar exista cumva o supraveghere. daca nu merge bine se cheama ambulanta.
in fine, fiecare face ce vrea. doar ca m am agitat eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

oricum, eram agitata de vestea cu aflatoxina din laptele distribuit in scoli!!!
sunt nervoasa si suparata rau, ca baiatul meu cel mare a primit (ca toti elevii din Bucuresti, de altfel) si a mai si baut lapte din asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Faza e ca eu chiar am prieteni in Tenerife care imi spuneau cat de misto sunt spitalele de acolo, cat de buna e mancarea din spitale si ce super e sa nasti acolo.
Si nepotul meu devora zilnic laptele de la scoala :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

M-ati distrat cu blogul tipei din Tenerife. Eu personal nu pot sa o citesc ca ma enervez prea rau. Dar, de asta exista blogurile sa debiteze fiecare ce ii trece prin cap....nu suntem obligati sa si citim.
Eu ma regasesc in EC, dar nu la modul prezentat de tipa asta.Pe mine chiar m-ar deranja ca un copil sa se joace in nispul in care alt copil a facut caca....Eu vad ideea cu EC altfel. Copilul sta cu scutec si e desfcaut si dus la olita/Wc cand recunoaste parintele semnele ca ar face. Poate nu pricep eu bine...
Nasterea acasa si curentul asta cu intoarcerea la origini e o tampenie absoluta. Sper sa nu jignesc pe nimeni ca nu asta e intentia mea.Dar sa refuzi sa beneficiezi de evolutia medicinei...imi aduc aminte de un episod din Grey in care familia unui pacient refuzia o transfuzie care ii putea salva viata ca nu le permitea religia.
Nu mai continui ca ajung la alele mai delicate si mai bine nu....
Va pup si multumesc de portia de amuzament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

fetelor, eu iau partea buna, caci am citit si am pus-o pe Ana pe olita imediat dupa ce s-a trezit si a umplut olitza . Asa ca azi avem un nou first si va multumesc de link-uri ca altfel nu m-as fi gandit la olitza asa devreme.

Apropos de scutece, Ana e rosie tot timpul la prunica si eu chiar o tin curata bine, nu o las nici cu pipi nici cu kaki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Poftiti la cafea buna buna buna (oare v-am spus ca am primit de la sot espresor?). Va invit pe toate sa savurati o cafea la noua mea jucarie. Fac si ceai pt cine doreste.
Ioana, bravo cu olita.
Mai fetelor ce e asa liniste pe aici? Studiati toate blogul din Tenerife?
Haideti la cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Vin eu,
Ms Muraturica e f buna cafeaua la esspresor

Eu mi-am facut un ceai de tei si de lactatie


Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

muraturica, multumim de cafea! ce espresor ai? face cafeaua cu spuma?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Balanta e un Melody de la Dolce Gusto si functioneaza cu pastilute de la Nescafe. Multa lume zice ca nu face esperesso "adevarat", dar mie imi place la nebunie si are si spuma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Yellow neatza!
Balanta, m-am tot.tinut sa-ti raspund leg de espressor si am uitat :( eu am unul de la Illy si face espresso exact k la cafenea! Spuma, aroma, tarie...tot ce trebuie! A fost mai.scump e adevarat, e o colectie limitata de la.ei, dar e super bun. Il recomand din tt inima. Dk vrei mai multe detalii, imi spui (nu se gas in comert dar te pot ajuta sa faci rost :)) Fetele de pe FBK pot confirma cat de tare e k au tot vzt poze cu cafelele mele ;)
Mega enervanta tipa aia cu Tenerife! Nici eu nu as suporta sa citesc mai multe de le.ea...iar faza cu EC...ma.leshi! Pai hai sa ne facem toti nevoile prin casa k sa nu ne mai chinuim sa purtam chilotzi...k.sunt incomozi...si sa las copilul sa faca in chiuveta la baie, unde eventual il si.spal.apoi si sta cu piciorushele akolo, si ma spal si eu...pai de.ce s-o mai.fi inventat wc-ul??? Sau sa faca in mijlocul bulevardului in Madrid...please!
Cu intoarcerea la origini...same thing...hai sa mancam scoarta de.copac, samburi, seminte si alte cele...aveam un coleg care manca tot felul de germeni si seminte incoltite si cd venea ora mesei si il vedeam cu casoleta pe masa aveam impresia k mananca din ghiveci...i-a si zis un coleg la un mom dat sa puna si niste pamant asa de gust :))) in fine, fiecare cu preferintele lui, dar prea se.exagereaza uneori cu fitzele astea in alimentatie...

Mergi la inceput