Licuricii mari de ianuarie-februarie 2009 (1)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Cami sanatate Antoniei!

Si Razvi tot Zinnat a luat cand a facut otita, a inghitit saracutul aproape 5 sticlute de Zinnat la sf de ianuarie. El a avut o otita nasoala, s-a lasat cu timpanotomie.

Nu stiu ce se intampla, dar numai de otite aud in ultima vreme si de copii bolnavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefanial spune:

Salutare!!!

Pentru ca sunteti intr-o pauza de scris, si pentru ca tot ne-ati scos de pe listuta... am zis sa intram sa va salutam.
In primul rand, felicitari noilor mamici(m-am bucurat pentru fiecare in parte, dar nu am intrat sa si zic) si, sarcina usoara usoara gravidutelor!
Sanatate tuturor bebelinilor din gasca mica sau mare, si alor lor!
Si acum sa va spun cate ceva despre noi:
Alex a crescut, este in paramentri 108cm/17.5kg.
Merge la gradi de la 2 ani este sociabil si "iubaret". Isi iubeste colegii si pe Miss Mary (eduacatoarea). Si-a facut deja imunizarea, anul asta, in ianuarie, i-am scos polipii si amigdalele, s-a recuperat rapid si nu a avut efecte negative, ba din contra, pana acum, am scapat de "racelile" care ne marcau (febra, muci, tuse)si a inceput sa manance foarte bine. Din punct de vedere al cunostintelor este zic eu, de nivel mediu, nu exceleaza inca, intr-un anumit domeniu... Stie sa scrie cifre si litere, uneori "in oglinda", deseneaza si coloreaza, se joaca cu lego si cuburi, in mod special. Este cuminte si ascultator acum, a avut si perioade mai proaste, dar au trecut... functioneaza sistemul de pedepse. Defapt, uraste ideea de pedeapa si reactioneaza deja la menintarea ca l-ar paste una. ... Deci, ne intelegem "ca baietii mari" , cum ii place lui sa spuna.
Cam atat, deocamdata, ca m-am intins...

Sper sa am timp sa mai intru sa si scriu, nu numai sa va citesc...

Pup gasca, aveti grija de voi si de ai vostri,
Stefania L.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

eu sunt iar suparata ca e mama in spital
a facut un accident vascular tranzitoriu
era sa o pierdem
i-a fost tare rau
si acu astia in loc sa o faca bine vor sa o dea acasa pe semnatura
si ea nu a semnat
si nici nu e bine
ca nu se poate duce la baie singura inca

inca ii maI dau antibiotic antoniei
sa fiu sigura ca ii trece otita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Cami multa sanatate mamei tale si la fetite
Dark, bee cum mai sunteti?
Aloo, licuricilor, mai lasati si mamicile sa respire sa mai scrie si pe aici
Noi suntem bine, a mai progresat si al meu cu vorbitul putin desi am cerut si evaluare, da nu se stie cand avem programare. Pana atunci cred ca e la fac
In rest munci, scoli si lupte
pupam trupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cami multa sanatate mamei tale, si Petrei

Stefania, bine ai revenit Au crescut si licuricii nostri, cum a trecut vremea!

Daiopri, eu fac bine, sarcina merge foarte bine, deja sunt in luna a 5-a, saptamana viitoare am morfo-fetala, poate aflam si ce e bebe
Pe mine una nu cel mic ma tine departe de calculator, ci lucrul, am foarte mult de lucru zilele astea, dar nu ma plang. Trag tare (noroc ca imi place ce fac), sa adun un pic de "provizii" pana intru in maternity - deoarece sunt self-employed, se pare ca primesc doar minimul ce se da aici, abia cam 25% din castigul meu lunar, dar mno, bine ca e si asta. Decat nimic...oricum, mai mult de 6 luni nu voi putea sta acasa, dar asta e situatia, sanatosi sa fim cu totii ca ne descurcam cumva.

Spor la toate cele, si munci, si lupte si tot ce mai aveti in plan, pupam trupetii

Dark Bendis 19+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Noi nu suntem bine deloc.

Tati zace cu gripa de sambata incoace, Daria mi-a facut azi-noapte febra 40, insotita de tahicardie, e sub supraveghere stricta, am scos la inaintare toate metodele de care dispunem pentru a-i scadea febra. Eu sunt afectata doar partial, ma resimt de la oboseala, am si renuntat la un proiect din cauzele astea.

Scriu simptomele, fiti atente la porcaria asta de virus:

- debut: tuse seaca + muci curgatori
- etapa II: febra mare, tahicardie, ameteala, pierderea echilibrului, pierderea poftei de mancare, senzatie de slabiciune, deshidratare, dureri de muschi, oase, in special in zona lombara (tati nu se poate apleca)
- fenomene intestinale: greata, voma si/sau diaree

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Selene, sanatate multa! pacatoasa rau viroza asta. seamana a gripa.

Stefania, bine ai revenit! nu dureaza decat un minut sa te punem inapoi in listuta, daca vrei bineinteles

Dark

la noi aceeasi distractie, is tare relaxata saptamana asta ca sunt amandoi in vacanta.... deci nu fug dimineata ca zabauca la scoala./gradi, si ma pieptan in masina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

roxana, gripa si e.

Am confirmarea ca si la Cluj exista cazuri de fix acelasi virus. Mi-a confirmat acum varul meu, a zis ca de 8 zile boleste. Aceleasi simptome.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ROXANA pls nu inteleg nimic din noua pltforma
am intrat in profilul personal sa imi schimb parola si sa merg cu acelasi nik
si imi baga alt nik
si mor de nervi evident

Mergi la inceput