Licuricii mari de ianuarie-februarie 2009 (1)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Selene, multa sanatate Dariei!

Si sanatate tuturor celor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Cami, multa sanatate Petrei!

Selene, imi pare rau ca a iesit asa testul oftalmologic al Dariei, deci va trebui sa poarte ochelari?

Dark Bendis 15+
& The Goblin Prince (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Bine v-am regasit in casa noua!
Cami nu stiu nici eu ce presupune acest diagnostic dar sper sa se poata rezolva cat mai usor/repede..nici nu stiu ce sa zic decat sanatate multa Petrei si putere voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Dark, posibil da, vedem joi.

Stafilococul e tot acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

Abia acum am reusit sa intru si eu pe forum.

Cami imi pare rau sa aflu vestile despre Petra, sanatate multa si sa dea Dzeu sa puteti face ceva.

Sanatate multa tuturor bolnaviorilor!

Am facut si noi ieri operatia de polipi, totul a decurs OK, am ajuns pe la 3 dupa-amiaza acasa. Acum repaos si peste o saptamana si ceva gradi. M-am gandit, m-am rasucit si cred ca e o idee buna sa nu-l mai las toata ziua la gradi, ci numai la program scurt. Sper sa fie OK asa.

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

CRiss, imi pare bine ca ati fost ok la operatie. refacere rapida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Sanatate licuricilor bolnaviori!

Licuriciul meu are varicela..
dupa 5 zile de Zinnat de la o bronsiolita, azi trebuia sa mearga la gradi, dar avea febra de dimineata. si a zis:"Mami, nu mergem la gradi, ca sunt bolnav." Inca nu are decat pe frunte o bubita, una mare pe umar si una mare pe spate. Pe burtica nu are, dar l-am imbracat in rosu, cica sa iasa mai repede..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Micola, sanatate. antibioticul ii intarzie aparitia eruptiei, poate sa mai dureze putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Va purta ochelari, doctorul a recomandat permanent, vedem peste 1 an. Are nevoie de lentile combinate, dioptriile corelate sunt ciudate si ingrijoratoare, mi se par asa de mari, +0,25 cu -1,75 (!!!) la un ochi si +0,50 cu -1,50 (!!!) la celalalt ochi.

(Sper sa le fi retinut bine, dar oricum sunt mari).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Cami, multa sanatate Petrei! Sa va dea Dumnezeu putere!

Selene, imi pare rau pentru vederea Dariei! Cum a decurs examenul oftalmologic? Mi se pare atat de dificil pentru un copil! Am fost cu Cipri luni la oftalmolog si a durat 1.30 toata afacerea!

Micola, cum e Alexutu?

Noi am avut o saptamana de vacanta, adultii, nu Carla, ce bine ca am mai respirat un pic. Dar iarna asta nu vrea sa plece si pace, imi propusesem sa fac ceva curatenie de primavara, dar nu mi s-a aratat. Macar am facut taxele...

Imbratisari!


Mergi la inceput