Clubul "babelor" FIV-oase 75

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elly dar te invitam si pe tine in parc domnita cu mare drag Uite promit ca te sun zilele astea cand ies pe afara , maine vine iar soacra mea la mine si voi avea ajutoare de nadejde, asa ca imi permit cite o iesire de 30 sau 60 de minute ( si tare bine imi face )
Amalia ce trece timpul si burtica ta creste Nu mai ai mult nici tu. Chiar tu ai ajutoare pe aproape? Eu spre rusinea mea recunosc ca nu ma descurc singura cu cele doua fetite; mai ales ca cea mica are niste colici infioratori si necesita atentie 24/24 mereu.Noaptea e cel mai greu, atunci se aduna toateee durerile micutei si sa te tii nene sa rezisti si fizic si psihic. Dar ii multumesc lui Dzeu ca sunt sanatoase, mancacioase ( cea mare are 3.8kg si cea mica 3.35 kg deja), eu am laptic pt 80% din necesarul zilnic al lor.
Aristico hai ca mi-am adus aminte m-ai prins in cele mai "ciudate" stari tu pe mine in anul ce-a trecut, nu-i asa? Eu te iubesc asa cum esti tu , indiferent de citi "i" folosesti tu
Despre Amaradia aveti vesti? cand facea amino?
Anaasta
Nanne, Qiao

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da fata, relax, ca si io te iubesc, chiar dac-ai fost plina de toane Amaradia intra in sapt. 19 si candva, zilele astea, are amnio - acum vin si eu de la turcoaice si-i urez succesc maxim!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Elly - nu lasa o asistenta care nu stie pe ce lume traieste, sa iti strice planurile. Cu siguranta, ea doar se cracana putin si gata... habar nu are ce presupun luptele noastre.
Planurile ti le faci tu singurica si cu siguranta e bine sa iei in calcul doar perioada Pastelui (e pe 5 mai anul acesta) & 1 Mai, cum zice si Ari. Daca nu te apropii de perioada respectiva si tu simti ca e momentul tau, go for it!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ana, ma duc sa pun unele intr-o cescuta sa vad cat de mari cresc. Dureaza mult(ca nr. de ore)?
De fapt, lasa ca le analizez eu cum faceam cu boabele de fasole puse la incoltit in scoala gen.

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Tot uit sa ii zic lui Elly ca e o prostie sa amine Fivul din cauza Pastelui sau a faptul ca va fi nasica. Eu am invatat acum mai multa vreme ca e bine si sanatos sa iti traiesti viata asa cum vine, sa nu o lasi sa stea pe loc doar pt ceva ce poate fi..... Pentru ca atunci frustrarea, neimplinirea va fi multtt mai mare si chiar trec toate pe linga noi .... Si eu am facut asta citiva ani, si cand am vazut la cite am renuntat si nici gravida nu ramasesem am decis sa iau viata ca atare, sa profit de orice, mai dar de orice ocazie/eveniment/stare si sa ma bucur. Ca stie Dzeu ce si cand face draga mea astfel incat sa iasa totul bine. Si mai cred ca Dzeu iubeste copiii, asa cum bine spunea cineva in urma cu citeva pagini, si poti face orice e nevoie pentru a obtine sarcina chiar si in post. Asa ca relax, bucura-te de viata si de toate evenimentele, lasa prostiile deoparte si fa FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ari
Elly draga mea eu cred ca tarie ca in cazul meu sa intamplat un miracol de unde nu mai aveam nici o speranta de ziua mea 1 august ma suna Bogdan si imi pune in brate 2000 de euro el fiind intr o stareAVC paralizat in pat si de aici a inceput avalansa de minuni medicamentele care nu se gaseau dar mie imi ieseau in cale faza cu donatoarea cum am stat langa ea si am simntit ca este easi acum cand ma gandesc ca peste 2 zile intru in luna 6 inca nu imi vine sa cred si cred cu tarie ca pt fiecare dintre noi exista ceva pus deoparte trebuie doar sa credem cu tarie ca se intampla miracole pe lumea asta si ca intr o zi toate vom avea parte de cate un miracol eu va doresc din suflet la fiecare sa traiti miracolul vostru si va pun mereu in rugaciunile mele chiar de nu va stiu pe nume DD stie cine sunt babutele

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ady, exact asa i-am spus si eu lui Elly, ca nu merita sa tot amanam lucrurile doar pentru ca... Ama zicea ca luni afla cand va face exact amnio. Ii tin si eu pumnii.


Nanne, corect e ca macar peste noapte sa le lasi la inmuiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Ady o am pe buni cu mine de 8 ani si tati o sa lucreze pana la ora 15 si dupa acasa face bijuteri deci voi avea ajutoare caltfel...

amalia tsakoniati
21+
DOAMNE ITI MULTUMESC!

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Am inteles ce vreti sa-mi spuneti ... si am actionat in consecinta..

Asa ca de iari am sunat la clinica pt programare .. dar nu se stie cand va veni dl dr in Ro...
Asa ca sunt in asteptare ...
Ce-o vrea DD....

Si ca sa fiu sincera 100% nu vroiam in aprilie pt vroiam sa plecam intr-un mini concediu in orasul indragostitilor ...
Dar vom vedea ce si cum .. caci avem multe pe lista ....

Adriana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Scuzati greselile ... acum am recitit ce am scris .. dar nu dau edit ..
Daca nu veti intelege iari=ieri

Mergi la inceput