Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Katy, asa cum zice si Felicitas, marimea sanului nu are nicio relevanta. Nu-mi vine sa cred ca inca mai scot prostiile astea pe gura in spitale! Marimea sanului este data de grasimea din san (care n-are nici ea legatura cu grasimea de pe corp) si nu de numarul celulelor secretoare de lapte! Am vazut femei cu sanii foarte mici, care aveau PREA MULT lapte si au venit la consilier in alaptare sa il mai domoleasca (isi umplusera deja congelatorul de acasa si pe cel de la serviciul sotului cu laptele muls) si femei cu sanii foarte mari care nu aveau picatura de lapte.
Fetelor, eu am si un curs de alaptare, il pot trimite pe e-mail daca e cineva interesata (dati-mi pe PM adresa de e-mail).
Katy, nu renunta la alaptat.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mesaj de la Mara :

"La ora 05.45 s-a nascut printrsa noastra,natural,3,100g,apgar 8.Va pup si va doresc nastere rapida rapida ca a mea.mara-i"

Felicitari si bravo pt. nasterea usoara!!!Recuperare usoara si mult laptic!!!

Bine ai venit MARA-GABRIELA.Sa fi papacioasa si sanatoasa!!!!


Felicitas felicitari py schimbarea saptamanii
Tusferi adresa de mail e buburuzedragalase@yahoo.com

Subscriu si eu ce au zis fetele cu marimea sanilor.Marimea lor nu influenteaza cu nimic productia de lapte.

Veve e mai bine Tudor.Il mai doare burtica?

Cosmi 35+ David Andrei
AMR max. 5sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari Mara!






35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicitari Mara! Sa fiti sanatoase amandoua!
Apropos de sani, am si eu o prietena cu sanii mici care a alaptat fara probleme pana la 2 ani. Eu ziceam de mine ca m-as oftica la ditamai sanii cat am acum sa nici nu pot alapta, in sensul ca ar fi bine sa fie si utili, nu numa mari

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Felicit#259;ri, Mara-i ! Sa creasca sanatoasa si mancacioasa Mara Gabriela!

Multumim, Cos_minuta, suntem un pic mai bine. Abia a adormit sarmanul puiut. Mi se rupea sufletul de el cum scancea si se strangea mititelul din cauza mea. Trebuie sa am mai multa grija ce mananc. Plus ca avem si un eritem alergic si suntem ca un racusor insa am schimbat produsele de baita si deja suntem mai bine. Ne-a recomandat pediatrul gama Mustela bebe si, printre altele, au o crema mortala pt zona scutecului - e de ajuns o cantitate cat un bob de mazare care se intinde f bine si protejeaza super funduletul.



Mami de bebe Tudor Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Mara, felicitari frumoasa mamica, sa va traiasca printesa

36+ AMR 2S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

wow Mara! Felicitari mami! Bine ai venit buburuza Mara Gabriela! Abia asteptam detalii mami!

Felicitari Enho! Si te asteptam mai des pe la noi!

Se pare ca ploua cu bebelusi la noi in ultimul timp. Doamne ajuta sa fie sanatosi si papaciosi!

Katy - imi pare rau ptr depresia cauzata de niste tanti fara cap...tine-te tare sa vina laptic mult ptr bebel!

Veve - ma bucur ca sunteti mai bine cu lapticul. Referitor la ce papi, la mine nu am simtit vreo schimbare in bine sau in rau daca mancam si din alimentele asa-zis interzise. Poate oi fi fost io norocoasa, nu stiu, dar sper sa fie la fel si acum.

Felicitas - felicitrai ptr 38...inca un pic mami!

Io am avut dureri de stomac azi noapte, palpitatii am in fiecare noapte aproape, azi dimineata niste crampe de toata frumusetea, acum is bine si sper sa nu se grabeasca Raducu meu.

Pupici si o saptamana excelenta!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Enho, Mara-i, felicitari!
Sa aveti bebei sanatosi, mancaciosi si necolicosi!

Am trimis pe buburuzedragalase cursul de alaptare.


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

34+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Am tot cautat pe net ce ai voie si ce n-ai voie sa mananci cand alaptezi ca mi-a zis o prietena (care are o fetita mica-mica) cat e de importanta alimentatia mamei, ca fiica ei a plans de la 2 noaptea la 7 dimineata din cauza ca mancase ea ceva cu rosii si usturoi.
Deci avem conform indicatiilot gasite pe net asa:
alimente interzise: citrice, usturoi, varza, conopida, broccoli, fasole, mazare, ciocolata, cafea, ceai verde, mere, pere, caise, piersici, prune (si alte fructe care fermenteaza), rosii, ardei, castraveti, condimente.
alimente permise: cu grija: nuci, lapte, oua (potential alergenic); supe, carne (curcan, vita, pui, pipote, ficatei), orez cu ciuperci si morcov, macaroane cu branza, banane, peste (preferabil pastrav si somon de crescatorie, mai putin peste oceanic care contine mult mercur), cereale, iaurt simplu, salata verde, ceapa si cartofi (dar cu grija), ceaiuri de anason, fenicul, soc....

36+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si daca tot vreti fructe ca vi pofta. Papati compot sau vi-l faceti daca nu aveti. Asa nu mai fermenteaza.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
38 saptamani+ AMR 2 s

Mergi la inceput