Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Daaa... si pe mine m-a apucat nostalgia cand am citit "Au fost odata, ca niciodata……doua celule…si din doua au devenit 4, din 4, 8...", ca eram anuntata la telefon de stadiul in care se aflau inainte sa fie la mine in burtica . Si pe atunci nici nu indrazneam sa sper ca ajungem pana aici... Dar uite ca un embrionas a fost puternic si s-a lipit tare tare de mine si in curand o sa ne cunoastem.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Nu,voi sunteti mai mari EmiliaLa aspirante eu nu prea mai scriam poate de aia ti se pare ca eu am venit mai repede la odisee.Din cate tin eu minte pe la 7 sapt. m-am inscris aici
LE : Emilia am cercetat un pic de curiozitate si m-a apuca nostalgiaTu esti prima,te-ai inscris in 6.08 eu in 13.08

Cosmi 35+ David Andrei
AMR max. 5sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




da... deci e clar... sunt praf


35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

La multi ani mamicute si viitoare mamicute! Sa fiti sanatoase, puternice si iubite!

Multmim ptr mesajul emotionant mamicilor de bulgarasi de ianuarie februarie...inca un pic si vom fi si noi cu bebelusii in brate!

Cosminuta - felicitari ptr 35!

Casandralin - cat mai mult laptic mamica!

Am inceput din plin curatenia pe ici pe colo, incet si pe rand, azi am bagat primele hainute la dulap...am mai intins o masina si mai am una in derulare...am aspirat si mopuit peste tot...toate cu pauze intre ele, de acu mai am niste vase de spalat si program lejer..tati e plecat pana marti asha ca zilele astea ma mai ocup de maruntisuri prin casa ca slava Domnului sunt destule! De cand stau acasa nu se mai termina treaba!

Mai am de facut si diverse pe la geanta de spital, dar cumparaturile is gata, ce mai e va fi atunci pe loc. Poate dupa mai respir si io...Mai am trei saptamani sa lenevesc cat de cat, dar nu sunt convinsa ca va fi chiar asha.

Pupici fetelor si o seara minunata va doresc!

PS - Nici un bebe ptr ziua asta frumoasa?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

LA MULTI ANI MAMICI SI VIITOARE MAMICI!
SA FITI SANATOASE SI VOI SI PUIUTII VOSTRII ,SA VA ADUCA NUMAI BUCURII.

Vad ca se mareste nr buburuzelor ,ma bucur f mult sa vad ca totul este bine.
FELICITARI KATY ,GABRI,VEVE,CASANDRA SI DANINIA
BEBELUSI SANATOSI SI MANCACIOSI!

Eu nu mai reusesc sa intru pe forum bebele imi ocupa tot timpul.
La noi au inceput colicile si e vai de noi.
Va pup sa aveti o primavara frumoasa
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

La multi ani mamici,viitoare mamici si nu in ultimul rand femei !!!
Fie ca primavara asta sa ne aduca la toate bebelusii mult visati,sanatosi si mancaciosi :)



34+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Multumim mamicilor pt sustinere si felicitari Casandralin pt bb. Sa fie sanatos si sa va umple inimile numai de bucurii.

La multi ani pt ziua de ieri!
Noi suntem acasa de joi, deocamdata suntem bine, ne acomodam unii cu altii.
Anastasia isi face programul ei , papa si doarme deocamdata. Binenteles ca nici mie nu mi-a venit lactatia cum trebuie si avem supliment la fiecare masa, pe care il papam aprope tot, deci e o mancacioasa. Tb sa recunosc ca imi este un pic mai greu cu ea cand o vad asa micuta, fata de Rebecca de 3,800 parca aveam pe ce pune mana . Ea mi se pare firava.....sotul abia aseara a schimbat-o, dar cu o teama si realiza ca este totusi diferenta.

Din pacate in spital m-am simtit putin rau si de la raceala si cine stie ce o mai fi fost si iau in continuare antibiotic Zinnat care e tolerat si de bb. Mi-au mai dat sa fac inca 5 zile de Clexane , dar sper sa fim fresh curand.


Va pup si nasteri usoare in continuare!



Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata mamici !
Ma bucur Danina, Aruam ca v-ati facut timp sa ne scrieti. Stiu cum este la inceput. Aruam ce freza aveti, va puteti duce deja la coafor..

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enhorabuena spune:

Felicitari celor care ati adus pe lume comorici deja si tin pumnii sa fie totul bine pentru cele care urmeaza sa nasteti in curand.
La mine, evenimentul nasterii s-a produs pe 1 martie, cand a venit pe lume voinicul nostru, a avut 3, 930 kg si 56 cm la nastere, Apgar 10.
Ultima saptamana a fostt de acomodare cu ritmul lui de papacios, din 2 in 2 ore uneori, alteori din 3 in 3 ore. Idin fericire, noi suntem amandoi acasa, adica si eu si taticul lui si vom fi amandoi in primele 2 luni.
Voi cum va descurcati cu organizarea timpului, a meselor, a celor strict necesare pentru bebe, casa, va ajuta cineva sau este posibil si pe cont propriu? (Eu simt, deocamdata cel putin, ca nu as prididi cu toate, dar probabil si din cauza ca stau cu ochii pe bebe ca pe butelie si nici nu stiu cand a zburat timpul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Aseara am avut niste junghiuri pe sub burta si se tot baga pitica intr-un nerv de la piciorul drept, ca am tot scos prin casa cate un vai. Dar stiam ca nu era travaliu. Mai avem de asteptat cred, burtica ar trebui sa fie mai jos si ar trebui sa apara dopul gelatinos. Si contractiile din cate am experimentat sunt la spate, nu la burta, ca de astea am intr-o veselie.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Enhorabuena felicitari mami! Ce martisor frumos! Ce grasunel! Mult laptic si recuperare rapida!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput