Polygynax in sarcina (34 de saptamani)

Polygynax in sarcina (34 de saptamani) | Autor: Simonaa93

Link direct la acest mesaj

De ceva timp, chiar si inainte de sarcina, ma confrunt cu o infectie vaginala care se manifesta de fiecare data la fel: secretie vaginala galbuie, mancarimi, usturimi mai ales dupa contact sexual si in timpul contactului. Prin luna a 6-a doctorul ginecolog mi-a recomandat Canesten Ovule timp de 6 zile in urma unui test de secretie vaginala care a iesit bun. Au inceput sa dispara mancarimile, dar usturimea tot a persistat. Acum in luna a 8-a au aparut iar mancarimile iar doctorul mi-a dat Polyvagynax 12 capsule. Am vazut insa pe prospect ca datorita testelor insuficente nu este recomandat gravidelor, dar in acelas timp se foloseste inainte de nastere ceea ce e putin cam bulversant. A mai folosit cineva?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Simona eu am luat poligynax cand aveam 14 saptamani ,aveam o secrectie si ginecologul mi l-a prescris .Secretia mi-a trecut si totul a fost in regula.Eu nu aveam usturimi si nici mancarimi doar secretia un pic mai colorata si mai abundenta.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum30+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaa93 spune:

ah, deci inseamna ca e totul ok. Eram confuza pentru ca mi l-a prescris doctorul ginecolog, apoi cand m-am dus la doctorul de familie s-a uitat mirat si a zis "polyvagynax in sarcina? pai astea sunt ovule, se iau dupa nastere, de ce va dat?" apoi am citit prospectul si am vazut ca e recomandat inainte de nastere dar totusi nu e recomandat in sarcina. Va dati seama, s-a creat o ceata totala...

Mergi la inceput