LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna mamici!

somleac- multumim petru vesti, chiar ma gandeam la cami.
cami- sanatate si putere, Doamne ajuta!

Va multumesc mamici pentru urari!

Ioana a dormit ieri, pret de 2 ceasuri, ..plangand, in brate la edu,a transferat-o dupa in patut...offf, am gasit-o ok, acasa ok, dimineata acum ok pana am ajuns la gradi si cand sa o schimb, ....mi-a spus ca vrea la mine... A plecat cu edu plangand
Eu la fel...m-am plimbat pe strazi pana acum, abia m-am asezat la serv la un birou sa-mi trag sufletul... Le-am zapacit pe alea cu 2 tel pana acum, cica e ok, ca singura problema o am eu

Greu nene, greu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank, trebuie sa te obisnuiesti. probabil incepe sa realizeze ca mami pleaca si ea ramane acolo, dar uita repede apoi cand se ia cu joaca. sunt copilasi care plang la despartire pe toata perioada gradinitei. nu spun ca este si cazul Ioanei doar asa din ce am vazut.
eu cand il las pe L uneori ma intreaba::"mami, tu, u peci?? a ucu?? sa aduci bobo a Lucas !" imi da pusi si pleaca la copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Off, Catank si eu ma astept zilele astea sa inceapa si L sa faca figuri, toti fac la un moment dat, mi-au zis si educatoarele ca si ea va avea o perioada mai nasoala, probabil saptamana viitoare!
Atunci realizeaza ei ca pleci si ei raman in fiecare zi acolo fara mami si tati; in primele zile entuziasmul poate fi mare, este alt loc, are jucarii noi, multi parteneri de joaca pana cand le epuizeaza pe toate si atunci vrea acasa!
Este adevarat ca sint acolo 2 fetite si un baietel care plang toata ziua, incontinuu eu am fost ieri dimineata si am dus-o pe L si plangea baietelul in hohote, abia il adusese maica-sa si o fetita sus se auzea plangand, la pranz cand am trecut pe acolo plangea fetita de ti se rupea sufletul, apoi la 5 cand am luat-o pe L baietelul iar plangea si fetita la fel sus in camera de joaca; deci chiar cred ca au plans marea parte a zilei, nu e o coincidenta ca de 3 ori am trecut eu pe acolo si ei plangeau
Eu cand am auzit-o pe fetita aia plangand la pranz le-am repetat si directoarei si educatoarelor sa ma sune imediat daca plange L asa neconsolat ca vin si o iau, nu vreau s-o traumatizez, mai am 2 saptamani pana merg la lucru si pot sa o mai tin si acasa, insa directoarea mi-a zis ca de exe in cazul baietelului el a petrecut timp numai cu mama si bunica, stau la casa si acum la 1 an si 8 luni l-a adus direct la program lung, evident ca plange, nu a interactionat cu alti copii, nu a vazut alte fete etc...




Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank draguta de ea. cred ca nu rezistam, pe loc o luam acasa... se va obisnui cu siguranta. si pentru tine cred ca este super greu.

m-a luat si pe mine un somn, tocmai am mancat, cred ca de aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

bb_yasmi asa este, pe mine m-au asigurat ca nu mai plange...sa ma minta?sa nu ma minta? vad eu pe pacurs...I imi va spune
yvyana- nu este obligatoriu, nu exista o reteta, doar statistici...depinde ...
roxy- am mers pe strazi si am plans ca o nebuna, ... as fi luat-o acasa, si ce fac dupa? Sper sa treaca perioada asta cat mai repede...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank asa mi-au zis si mie ca n-a plans deloc
Desi cred ca ieri a plans la somn, pentru ca o educatoare mi-a zis ca n-a plans alta pe care am prins-o pe hol mi-a zis ca a plans putin la somn.... Deci si eu cred ca mai indulcesc ele putin situatia, nu spun tot adevarul-adevarat.

Uffff!





Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetelor!
Catank, imi imaginez ce-icu tine...Sper sa se adapteze repede... Va tin pumnii.

Yvy, voi stati mai bine... poate tine perioada asta!
Voiam sa te rog sa mai pui link-ul cu prajitura aia cu multa cioco ca am avut impresia ca l-am salvat, dar nu-l gasesc .
Cat despre calduri... mie mi-a fost destul de greu. Am nascut in iulie... si pe terasa, desi e umbrita si nu bate soarele decat dimineata pana la 11, imi era cald. Preferam sa intru in casa. Noaptea dormeam dezbracata... In schimb in spital am prins ok. Nu era cald cum ma gandeam.

Cami, te imbratisez! E bine ca nu-i vorba de virusuri. O sa fie ok.

Somleac, multumim pt vesti. Esti o super! Vorba nepoatei mele...

Roxy, da' ce de-ai mai visat... Am vazut o replica intr-un film, cica: ma trezesc tarziu dimineata, nu fiindca sunt lenes, ci fiindca visez mult . Te-ai trezit la timp?

Delia, ce frumos c-ati fost sa luati rochie de mireasa. Ce amintiri frumoase mi-ai starnit . Cred ca a fost relaxant

Abia astept si eu sa se faca si Ilinca putin mai mare, ca eu tot timpul sunt pe fuga. Oriunde merg, cu gandul sa ajung repede acasa . Nu prea reusesc sa ma relaxez...
Puup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Alina reteta e www.laurasava.ro/2007/05/18/prajitura-rigo-jancsi/" target="_blank">asta

Off tocmai scrie o burtica cum a pierdut sarcina in S17 abia astept sa merg azi la eco, n-am mai fost de 6 saptamani!





Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Multumesc, yvy!
Imi pare tare rau cand se intampla asa ceva unei gravidute .
Eu cu Ilinca n-am mai citit la burtici tocmai ca sa nu mai fiu asa de stresata cum am fost cu Luca.
Abia astept sa ne dai vesti de la eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank stiu ca n-ai ce face. iti dai seama ca n-o poti lua acasa. asa este cand sunt asa mici si ii duci la gradi. cand cresc pe la 3-4 ani este altfel... cred...
hai nu mai fi trista, ca trece ziua imediat si o iei acasa. va obisnuiti amandoua pana la urma

alina06 ce tare.... da, m-am trezit la timp. daca mai dormeam cred ca mai visam

yvy eu zic sa nu mai citesti din astea, eu nu citeam nimic in sarcina...imi dadea o stare.... abia astept sa ne dai vesti despre burticuta


Mergi la inceput