LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sincer Somleac strang prin casa, ca mai am o masina sa o intind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

si acum e anapoda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

nu v-ati trezit inca? hai, sus cu voi, ce atata somn.

La multi ani, Luiza! sa cresti mare si sanatoasa, dulceata mica, alaturi de fratiorul tau!


strumphitza am primit felicitarea-martisor de la voi este asa frumoasa...offf, si eu nu ti-am trimis, nici nu m-am mai gandit...cu munca asta, cu timpul mai scurt.... chiar nu m-am mai gandit. tu te gandesti la toate mereu. multumim mult, l-a studiat Anastasia, i-am zis ca este de la Sophia
ce faceti? hai si scrie. ascult-o pe somleac si hai.

alina06 stiu ca asa se alege baba dar eu nu fac asa, pai ce..in fiecare an s-o am pe 2 este prea plictisitor. am ales-o pe 7
da, trebuie avut grija cu copilasii...

somleac curatenia si copiii nu sunt compatibili desi ar trebui ca doar este maricica printesa ta. dar na, a fost cu fetele, s-a luat cu ele si a uitat de curatenie in rest, face si ea curat sau macar, mentine?

ailed ce bine de tine...iesiti sa va vada soarele...parca mi-e dor si mie sa ies afara in miezul zilei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:





LA MULTI ANI, LUIZA!!!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familie!!!




Noi azi ne-am trezit la 7:30 dimineata, ne-am facut ghiozdanelul, ne-am imbracat frumos si am plecat la gradi
Cand am ajuns acolo numai de copii intreba, s-a schimbat si tusti pe usa cu educatoarea m-a lasat cu ochii-n soare am intrat eu dupa ea in camera de joaca sa-i zic PA ca plec si sa-mi dea un pupic Abia m-a bagat in seama, sper s-o tina tot asa
Sper sa reuseasca tantile alea sa o culce la pranz, evident ca am trimis-o si cu suzi la pachet, nu m-am riscat fara
M-au impresionat si bucataresele, stiau de alergia ei la lapte si-i pregatisera deja micul dejun ei separat, ceai cu magiun si bicuiti (eu pregatisem o polologhie despre ce sa-i dea si ce sa nu, pentru ca discutasem numai cu directoarea despre asta, care azi nu era si nu credeam ca le-a informat asa prompt).

Asa goala e casa fara L, efectiv tiuie peretii, a atat de linisteeeeee ...

Acum am emotii sa vedem cum va fi reintalnirea de dupa-amiaza

Eu sint racita cobza, imi curge nasul, tusesc si ma doare capul si gatul tare rau am trecut de la lamai si miere la panadolul copilului din care am luat deja 2 doze Sper din suflet sa nu ia L nimic!!!


toate mamicile si mai ales ii urez BAFTA lui Cami la dr si sa vina cu vesti bune si sanatate Andrei lui Miki, sper ca nu aveti iar probleme cu infectia urinara!!!

Catank astept declaratii de presa Cum e I la gradi? Chiar ma miram acum cand imi aminteam filmuletele facute de tine la gradi ca pe mine m-a rugat sa nu intru/stau impreuna cu ea in camera de joaca atunci cand am mai mers de proba ca sa nu inceapa ceilalti copilasi sa planga dupa parintii lor; cand am intrat azi sa-i spun PA deja venea un baietel spre mine disperat cu suzetica in gura si o fetita incepuse sa planga rau dupa mama ei, ufff! E greu cu puii astia mici, sper sa nu faca si L asa, le-am zis ca daca plange rau sa ma sune imediat ca vin si o iau!




Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La Multi Ani, Luiza!!!!


Delia, ce de treaba!!!! Si? Te mai tineau picioarele aseara? Azi e zi de relaxare, deci?

Cami, iti tinem pumnii, sa stii. Trebuiesa fie bine!

Somleac, mai zi-mi si mie pe ce site te uitai tu pt plantute? Vad ca vrea si ramo M-ai speriat cu povestile tale despre fete... lasa, ca se dau ele pe brazda. Adica, le dam noi cred ca tot repetand, si repetand si cu frumosul, cand nu mai putem si mai cu cearta... Serviciu usor!

Roxy, o sa fie frumos pe 7, ai sa vezi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Hi!

Ce fac mamicile?

Eu sunt la serviciin vizita, ...si ieri si azi, ptr ca I este deja la gradi. Ieri a stat pana la 1.30 dar de azi o las pana la 16 ptr ca vreau sa-si faca somnul, altfel imi adoarme in masina si pina ajung agasa zboara ca vintu 25 de min si e ff putin.
S-a comportat f ok pana acum, ...dornica de copii, de scaunul ei cu hipopotam si scarile de acolo.
Ieri nu a sarit peste mic dejun si gustarea de la 11, a papat ciorbica toata cu o chifla, in schimb astazi s-a agatat de mic dejun. Vm la tel cu asistenta med si ma anuntat ce si cum...sa ma linisteasca cica. Sper sa reuseasca sa o adoarma la pranz...ieri cand am luat-o la 1.30 se freca la ochi de numa...era in stare sa se intinda pe jos... Deci, zic eu ca am procedat bine sa ramana si ptr nani....daca nu era naveta...na

Va pup pana una alta, va las un tortulet virtual, ...cate o feliuta ptr fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Aha, Catank, deci si tu ai emotii cu primul somn la gradi
Si eu am cules vesti, se pare ca L s-a adaptat f bine, n-a plans deloc, nu prea a mancat micul dejun insa recupereaza la pranz si sper sa fi culcat-o deja
Tu ai dat-o pe I la gradi privata sau de stat?
Aici mi-au zis clar de la inceput ca nu lasa parintii sa stea impreuna cu copilasii si am vazut si eu ca sint unii copii care plang rauuu si cand vad alti parinti alearga spre ei sa iasa din camera aia de joaca... mititeii...
De aceea eu am stat cu inima cat un purice, insa le-am zis sa ma sune imediat daca plange rau si n-o pot distrage, cica de fapt n-a plans deloc insa eu tot am trecut pe acolo pe la 12 cu o treaba copilasii mancau si eu nu i-am auzit glasul lui L, iar plansul nici atat ca-l recunosc imediat (deocamdata sint doar 6 copilasi, cresa e de stat si f f noua, abia deschisa de 2 saptamani).




Happy Mom si S22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Catank, Yvy, am emotii pt voi. Abia astept sa povestiti cum a fost cu somnul... Cand ma gandesc la Luca, e asa de rasfatat. El trebuie sa isi bea biberonul cu lapte, sa isi ia suzeta, sa fie cineva cu el in pat...
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

yvyana, alina

gradi e particulara, ..si vesti inca nu am daca a adormit sau nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Catank eu zic ca a adormit!

Alina si L adoarme numai cu suzeta si cu mami/tati sau mamaia langa ea care o mangaie, o dezmiarda etc.; si totusi au fost zile in care am lasat-o cu fratele meu, care a reusit s-o adoarma la pranz, plangea putin inainte, dar adormea pana la urma Acum are doar suzeta de acasa si atat...

Happy Mom si S22+

Mergi la inceput