LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Am intrat si eu in ceas de noapte sa urez:




LA MULTI ANI, ANDRA!!!
Sa fii sanatoasa si fericita!!!



Happy Mom si S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Intru si eu cu intarziere...

LA MULTI ANI ANDRA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

LA multi ani Andra! sa ai parte de tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI ARSENIE!
SA FII SANATOS, FERICIT SI NOROCOS!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

Pfuiii ce adormita sunt, n-am bagat cafea de dimineatza ca sotul a uitat de existenta mea

Am avut un wekend aglomerat cu piscina, gratare si copii multi ca mai am 2 gemene in custodie pana miercuri.Am fost sambata seara la o degustare de vin, a fost super, vinul foarte bun si mancare de master chef

Cam atat despre noi.

Spun si eu La multi ani pentru Andra, Adam si Arsenie. Mamici sa va traiasca copilasii sanatosi si voiosi.

Mada multumesc de site, o sa-l studiez. Sunt in ceata totala. De unde stiam ce vreau si cum vreau acum sunt debusolata total.

Miki daca poti sa-mi mai spui o data cum ii spune la copacul ala, te rog. Daca nu caut in capitolul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

o va ofer sa aveti o zi minunata!! la noi este asa frumos afara!!!

la multi ani puiut mic si frumos ARSENIE!!! la multi ani mami frumoasa SIMO!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

urez si eu cu intarziere La multi ani, Andra si Arsenie! sa cresteti mari, pui scumpi si iubiti, sa aveti o viata frumoasa alaturi de fratiorii vostrii si sa va bucurati parintii
nu am avut cand sa intru, dar m-am gandit la voi.

tare m-au amuzat povestirile voastre despre soacre
catank imi place ca esti asa si eu la fel sunt, dar adevarul este ca nici motive nu mi-a dat sa fiu altfel nu stiu cum as reactioona daca ar fi calare pe capul meu sa ma cicaleasca, daca as fi stat cu ea.... oricum, tu procedezi bine, iti vezi de treaba ta fara comenatarii.

dar si fetele au dreptate, totusi...cand vezi ca strica , copilul, ca ii baga in cap tot felul, ca nu-l lasa singurel sa faca ceva...te enervezi si asa. cel mai bine este rarut ca-i mai dragut

lidia ma bucur ca ne-ai scris, ca sunteti bine, ca puiul mic este bine si creste frumos un de la noi pentru puiutii frumosi

bb_yasmi este bun programul, asa lucrez si eu si este ok. bine, eu as vrea de la 10-15 daca s-ar putea dar pe aceeasi bani eu zic sa mergi daca te cheama

somleac fain v-ati mai distrat. asa dor imi este si mie sa merg la o degustare de vin de piscina nu mi-e dor, parca mi-e sila sa mai merg la piscina, nu stiu de ce cred ca am auzit si ciit prea multe

fetelor, cand v-ati ales baba?

ailed,mary,ionales, madutza, miki, ramo si fetele va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac, copacul reginei sau Paulownia..sper sa-l gasesti ca e tare frumos

LA MULTI ANI ARSENIE LA Multi Ani Simo, sa-ti traiasca cel mai mic dintre barbatei

eu sunt cam terminata si n-am timp nici sa respir, poate maine sa mai reusesc sa va dau BZ..sunt alergata si la servici si acasa/..andrusca mea bineinteles ca nu facuse noapte alba degeaba, azi am alergat la recoltare de analize sunt cam daramata..

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La Multi ANi, Arsenie! Simo, sa fiti sanatosi cu totii, s-aveti parte de cat mai multe bucurii!


Madutza, nici mie nu mi-au iesit zambilele, desi am scos bulbii si i-am replantat. Ii pusesem pe langa o alee si s-a intins gazonul peste ei. Cred ca nu au putere sa iasa prin gazon... nu stiu ce sa cred... M-am cam ofticat. Nici ghioceii aia galbeni nu mai ies, tot pe acolo erau plantati

Miki, ce sa-ti spun decat, sanatate! Si putere! Te cred ca esti daramata. Ceva vitamine pt tine iei? Eu cred si in astea, in vitaminizarea noastra.

Eu iau deja a doua luna ca+mg+zn, 10 zile pe luna si ma simt mai bine. Nu-mi mai cade nici parul asa de tare . Imi aduc aminte ca inainte sa raman gravida cu Luca mai luam cand si cand spirulina si ma simteam bine. Si acum am citit despre uleiul de catina ca face f bine. Vreau sa iau sa fac o cura . Si eu ma simt cateodata daramata, si asta fara sa fie ptiticii bolnavi!

Fetelor sa va povestesc:
Sambata copilul unor prieteni, are 3 ani si 8 luni, alerga prin casa, s-a impiedicat si s-a lovit cu tampla de tocul usii. Nu parea sa aiba nimic. Ma rog, plansetele de rigoare... Parintii pleaca la un botez si dupa vreo 2 ore ii suna bunica. Copilul nu se mai tinea pe picioare. S-au dus cu el la spital si i-au trimis la Buc. Era constient, doar ca fara vlaga. Din fericire se pare ca nu e nimic grav. Sunt internati la Bagdasar, i-au facut tomografie si e ok si urma sa-i faca azi rmn.
Asa de tare m-am speriat... ma gandesc, trebuie sa fiu cu ochii pe ei mereu. Chiar daca, am eliminat, zic eu, toate obstacolele de prin casa. Noroc ca e casa noua si nu prea avem mobila

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna fetelor! iesim si noi afara ca e tare frumos.
am comandat din germania ca am un var care sta acolo, cremele graphites salbe si mercurialis salbe pt decalotare naturala. am citit pe forum ca unele mamici le-au folosit pe amandoua cu succes. voi ce ziceti? ati folosit careva la baieteii vostri? sunt ok?

Mergi la inceput