LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (47)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani dragele mele!
am visat-o pe draga de azi noapte si ce credeti ca mi-a dat batbatul floare azi..:), o camelie in ghiveci una frumoasa, roz , asa ca draga mea camelia ma voi gandi la tine in fiecare zi..
fetele eu m-am apucat de mucenici.... si Andra e ajutor de nadejde
La multi ani Eva si Fabian
Va pup si va scriu cand ma linistesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea imi pare bine ca v-ati distrat frumos de ziua buburuzei ce torturi ai facut....
cu somnicul...nu stiu ce sa zic, de ce ioare sa nu doarma? o derejeaza ceva? o doare ceva? are o perioada mai agitata....?
lasa cafeaua si nessul, alea nu te ajuta cu nimic, mai rau te agita si bine nu-ti fac. bea apa sau fa-ti un ceai de tei, calmant

ai grija cu imbracatul. este chiar asa primavara la voi/ noi tot cu gecile de iarna suntem doar ca ne imbracam mai subtirel pe dedesubt. nu te lasa pacalita de vreme, acum racesti cel mai repede, te bate vantul...aveti grija.

madutza eu fac invers... ajung, merg direct si ma schimb repede, ma spal, mancam si apoi program de voie. eu seara nici nu mai bag la spalat. bine, eu bag dimineata inainte sa plec si mi le pune mama la uscat. gasesc totul luna si doar i-am zis sa nu mai faca nimic ca fac eu cand vin. dar eu nuuu, spala vase, pe jos, sterge si pragul, draguta.... a zis ca se plicti daca nu face, cand doarme Anastasia sa stea degeaba?

ailed mmmm...mucenici. abia astept sa mananc si eu maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata sau buna amaiza !
LA MULTI ANI MAMICI SI DOMNISOARE! SA FITI MEREU SANATOASE SI FERICITE!!!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani cu intarziere Arsenie! Sa fiu sanatos si un flacau de nadejde pentru mami! Simona te mai asteptam pe la noi.


La multi ani cu intarziere pentru Anna Nazdravana!!! Mami sa te bucuri de printesele tale sanatoasa!


La mullti ani cu inatziere pentru Petra! Multa sanatate, fericire si multe multe bucurii pentru toata familia!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani pentru ziua de azi pentru gemenasii nostri scumpi Fabian si Eva ( cu multi pupici pentru Monas) si pentru Sergiu si Sonia.!!!


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Scuze fetele ca nu am mai intrat pe forum insa am fost foarte obosita dupa ziua lui Miriam. A fost frumos, dar foarte obositor pentru mine. Toata lumea m-a certat (mama, sotul , sora). Doua zile am gatit si una am tot primit oaspeti. Trei zile de stat in picioare. Dumineca seara aveam niste butuci ca nu mai puteam sta pe talpi asa imi erau de umflate.
Am fost ieri la doctor la maternitate suntem bine, in grafic, totul e ok, mai putem sta si mi-a spus ca va fi un copil marisor de aproximativ 4 kg, mi-a facut moasa si monitorizare si mi-a spus si ea ca e copil mare. Acuma cu Dumnezeu inainte, sper sa nu trecem de 4 kg.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Of Mikiasa imi pare de rau de puiuta ta cand imi spui cum tanjeste dupa tine. Mi se rupe sufletul. Nu poti face nimik cu orarul asta a tau ?
Eu am zis cand ma apuc de lucru voi lucra cu norma redusa cel putin pana vor fi puiii mici. Oi gasi eu undeva chiar daca vor fi mai putini bani. Sper sa pot face asta. Ca stii tu socoteala de acasa cu cea din targ nu e intotdeauna la fel.
Madutza Doamne ajuta sa se faca piciorul bine!
Yvyna te rog fara stres. Eu nu am facut nici un fel de test, ce va fi , va fi. Nu renuntam la sarcina si daca ar fi avut ceva. Sper sa fim sanatosi si sa ne nastem cu bine. Pana nu iasa afara nu poti sti cat de sanatos e un copil, si ecografele astea nu le pot vedea pe toate si poate e mai bine asa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Buna mamici,
La MUUUlti ANi! de 8 Martie! Sa fiti fericite si pline de voie buna!
Va multumim mult pentru ca nu ne-ati uitat.
Eu am inceput serviciul si e cam ...ciudat sa nu mai fiu toata ziua cu puii. O sa-mi ia ceva pana ma repun pe fagash la serviciu, deocamdata sunt cam ca o musca fara cap, incep multe si nu termin nimic. Fabian ma cam urla dimineata cand plec, as aca plec cu inima stransa. Insa seara cand ajung este asa bine! Ei ma primesc cu veselie, Eva turuie tot ce s-a intamplat peste zi(eu inteleg doar 30% din ce spune). Sper sa ne obisuim si cu noul program si sa fie bine.
Va pup cu drag !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

La multi ani, dragi mamici de fluturasi!

Noi am chiulit vreo saptamana ca am fost tare raciti cu totii si Alex e acasa de saptamana trecuta ca a facut febra serioasa prima oara in viata lui, 39.5, dar acum e ok, am scapat fara antibiotic, doar cu siropele si stat in casa si de luni iar la cresa

Ca noutate, am vreo 5 teste de sarcina cam pozitive de sambata incoace, dar eu sunt mai rau ca Batman, nu si nu, parca nu-mi vine sa cred.In primul rand pentru ca a 2a liniuta s-a inrosit dupa vreo 3 minute(fiind facute din z25 incoace) si sunt diverse tipuri, Barza Gold vreo 2, niste teste no name ieftine, si intr-un final am facut si 2 Sure Check, ultimul aseara, care s-a pozitivat cam in 3 minute(Z30). Ce ziceti, oi fi gravi?Sure Check lasa linie de uscare?Sunt cam speriata totusi ca am crampe menstruale, dar de ieri am inceput preventiv sa iau cocktailul de vitamine ce-l luam si in sarcina cu Alex ca eu sunt trombofil cu state vechi

O zi frumoasa sa aveti

fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Emilia, pai tu ce crezi, oi fi? , frumos cadou de 8 martie

Mergi la inceput