Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lasa ...ca cica astia mai chinuiti pe lumea asta...vor avea un norisor pufos si mare numai al lor pe lumea ailalta




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

va pup...fug sa fac bagajul soatei ca la 12 tre' sa iasa pe usa.
ne auzim pe seara.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ama eu am luat de aici
Eu am pus sa fie livrat la Mr. la serviciu pentru ca este cam greu si si-a rupt el mâinile!
Qiao, rodia se taie in doua sau trei (in functie de dimensiune) si presa oricum are o strecuratoare pe acolo, dar ca sa fii ultra-safe, poti pune o strecuratoare pe paharul/cana o vei folosi drept receptor de suc bun, bun.
Gabyv, ntz, japoneza nu se poate ca orice crud nu bun, pericol de taxo si alte salmonelle... na, sper sa nu raman fixata pe sushi cu ton
Anaasta, deci nu am vazut mesajul tau British este o lady, dragastoasa, independenta si nu prea miaunatoare - lucru care mie imi place (miaunatul, adica) pt ca asa simt ca comunica cu mine. Insa cand miauna, ma amuza la nebunie - de obicei cand ma vede ca ii pun mancarica, scoate un miaunat nervos gen hai astazi ca mi-e foame rau! La drept vorbind, nu prea am vazut-o inca naparlind prea mult, dar am presupus ca nu prea a avut ce, pentru ca anul trecut a avut puful de pui si apoi i-a crescut blanita. Insa si acum, pentru ca ii dau macar de proba cu peria in fiecare zi, e ok. Nu stiu cum va fi la 40 de grade, pentru ca nu ii place caldura deloc. vara trecuta o gaseam in baia mare tavalita pe gresie, pentru ca era racoare.
Sami, te asteptam sa te reacomodezi eu cand ma dau jos din pat, imi pun si sosetele in piciorusele, astfel ca acum sunt calde.


Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami pe lumea cealalta nu ma incanta cu nimic.eu sper totusi ca pe lumea asta...spor la bagajit!

nanne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Sami, ... imi pare tare rau! Eu vreau sa citesc povestea, daca te simti in stare sa o spui. E prima oara cand ramai dupa vreun FIV, nu?! Poate nu tin eu bine minte.... Daca e asa, ceva inseamna ca a functionat cum trebuie pe prima parte, restul.... cine stie... Tayfun a dat vreo explicatie?!


Nanne, deci e perfecta pentru mine fiindca nu e prea galagioasa, super!


Fetelor, eu sunt tare happy, nu v-am spus pana acum. S-a aciuat in zona de birouri de la noi un cutu de talie medie, o combinatie de culori de alb la gat si varful cozii si pe piept, un cenusiu de lup si ceva maroniu roscat, are un botic care seamana cu a unui terrier parca... e adorabil, ce mai!!!! Eu zic ca nu are inca un an, e mascul, nu-si marcheaza inca teritoriul, roade lemnele si era costeliv, sperios si amarat. Acum e cu burtica, vesel, jucaus si cuminte, nu latra oamenii, e un perfect antidot pentru stres. In week-end merg de 2 ori pe zi la birou sa ii duc de mancare si sa ma joc cu el. I-am facut deparazitarea interna, i-am luat zgarda anti purici. Si ma tot rog sa ramana sanatos si sa stea in curtea aia mare, sa nu plece nicaieri hai-hui ca sa nu pateasca ceva. As vrea sa il iau la casa dupa ce o terminam. Si mai trebuie sa il duc la veterinar la un control si sa il castram. Ce altceva ar mai trebui sa fac?! Nu am avut animale in afara de canari niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Sami imi pare tare bine sa te recitesc dar imi pare rau sa citesc ceea ce ai patit, te inteleg, ca doar am experimentat astfel de situa#539;ii de 3 ori, insa am convingerea ca lupta continua, ptr.ca eu stiu ca esti o luptatoare. Te si te .
Fetelor sa ave#539;i o dupa amiaza pl#259;cut#259; (faina baba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Samira, imi pare tare rau, e nedrept... M-am gandit ca absenta ta sigur are un motiv, tare mi-ar fi placut sa anunti ca totul merge bine. Ieri cand ai zis ca ai venit de la Pilates,mi-am dat seama ca nu e asa. Normal ca asteptam sa ne povestesti ce ai patit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

buna dimi sau, ce a mai ramas din ea

sami, de data asta, am intrat special pentru tine, fata draga!
nu pot sa spun decat..'tui mama ei de viata!!
ca sa-ti dau un update rapid, eu, din nov. anul trecut, am luat o pauza lunga de forum, pauza care, inca nu-mi dau seama daca e definitiva, sau nu..am mai intrat, intamplator, dar, n-am reusit sa ma regasesc..nici pe mine, nici atmosfera de altadata, nici drive-ul acela care ma facea sa scriu, nimic din toate astea.. de vineri insa, lancezesc, fara un scop anume pe net, pe forum, e ca si cum te-am simtit..da, da, stiu cum suna, dar, zau daca am putut sa-mi explic pana acum, bond-ul asta, pe care l-am simtit mereu, in ceea ce te priveste..e ciudat ca, desi nu ne cunoastem, desi ne despart sute de km, destinele noastre s-au impletit mereu, cu niste similitudini greu de explicat, folosind logica si ratiunea..
in fine, m-a rascolit maxim ceea ce ai scris si da, voi astepta cu nerabdare, cu ochii lipiti de computer si sufletul deschis, sa citesc povestea ta, cand si asa cum vei vrea tu s-o povestesti..
intamplarea a facut ca, eu sa aflu vestile bune in ceea ce te priveste (faptul ca ai reusit la Tayfun si esti pregnanta, mai exact), de la o amica comuna din capitala (fara nicio legatura cu forumul) pe care am cunoscut-o la unul din fiv-urile de la PK si care, la randu-i, aflase de la o alta cunostinta comuna de-a voastra, etc..da, stiu, e mica lumea..
la momentul respectiv, am simtit nevoia sa te strang in brate tare, tare, sa-ti spun ca: gata!! s-a terminat! a venit in sfarsit si momentul nostru, dupa ani si ani de lupta, de chin, dupa tone de analize si proceduri, dupa 'nspe FIV-uri si FET-uri si alte alea, dupa sute de discutii despre RIF-uri, imuno-hemato-adeno-bullshit-uri..gata! s-a sfarsit! vom discuta despre orice altceva de-acum, despre bb-i grasunei, despre fetite, despre baietei, despre stari, emotii, etc. - pregnanta fiind, la randu-mi cu gemeni, in urma ultimului FET, din toamna, la PK..
huh, imi cer scuze dar, sunt tare emotional..
.................................................................
okay!
a fost momentul in care, am regretat ca, nu am cum sa dau de tine (altfel decat pe forum), de unde, disparusesi..am incercat, la un moment dat, sa-ti transmit toate gandurile mele bune, apeland la aristica..nu stiu daca ai primit mesajul, dar, oricum, nu mai conteaza acum..
de ieri, de cand te-am revazut, lancezesc pe forum, in speranta de a te putea felicita, personal, asa cum am sperat si mi-am dorit, mereu..
regret ca, nu pot s-o fac..cel putin, nu inca..primeste in schimb, o imbratisare calda, sincera, de la cineva care, chiar daca departe, iti este altfel, extrem de aproape..stiu ca, nu e nimic de spus, cel putin nimic care sa te consoleze, nimic care sa poate schimba lucrurile cu ceva, nimic care sa umple golul acela din sufletel..doar ca, life's a bitch sometime, si tu stii asta..well, so do I;
mi-am adus aminte acum, felul in care glumeam altadata, impreuna, despre cum eu imi doream un beta >1.2 (well, l-am avut) si tu imi spuneai ca vrei sa auzi inimioare intra-uterine (well, le-ai auzit cu siguranta), eu apoi, in durerea mea (ca nu pot spune altfel) imi doream twinsi, ca mi se parea funny, sa fie direct doi..cred ca, a venit momentul sa glumim si despre altceva, poate carucioare, nume, gradinite, hainute, habar n-am, dar, sunt deschisa la idei..

anyway, astept povestea ta, deseara, daca ai puterea s-o asterni aici..si, cu toate ca am mai spus-o deja, repet, apasat, bine-ai revenit..acasa, draga mea

Lara

le: in alta ordine de idei, cred ca nu mai tre' sa-ti spun ca, am fost la fel de tuta si eu, si am sters praful de pe rafturile si de pe cartile bibliotecii universitare din Cluj & Viena, atat la licenta, cat si la lucrarea de dizertatie, de la master..si, nu m-am schimbat de atunci
lle: eu speram sa fie vorba despre pilates-ul de gravi's, gen lamaze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira eu doar te imbratisez cu drag aici, ca restul vorbelor le stii deja
Mi-a placut mult de tot vorba cu norisorul
Aadina ,Daniela,Gaby, Many un si pt voi.
Broscuta e doar o lupta pierduta, razboiul cu viata continua si sigur gasesti o cale candva, undeva si vei invinge
Maine este baba mea, sper sa fie frumoassaaaa Si a ta Aristico e maine nu? Pe Samira o asteptam cu o baba frumoasa pe 8 Martie
Imi este un dor sa ne vedem de nu va pot spune; din motive de alaptare nu pot lipsi mult, dar o ora acolo daca am ajutoare cred ca as putea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

gataaaaa!!!!singura pe plantatie
sotz plecat....am fost si la tara ca ieri n-am mai avut timp si chef.

ar trebui sa merg sa fac ceva cumparaturi ca nu am de niciunele in frigi...de mancare am scapat pana Joi cand se reintregeste familia....dar totusi...o fructa,o leguma,ceva lactate tot mi-ar trebui pentru mine.
zici ca-s nebuna cu capsunele....de 2 saptamani mananc zilnic....nu-s parfumate,nu au aroma...singura lor calitate e ca sunt dulci degeaba...unele dintre ele nici macar dulci nu sunt....da,in fine.

dar sa revenim la oile noastre....fetelor,va multumesc pentru vorbele voastre dar v-as ruga sa nu luam prea in tragic povestea asta.
am trecut peste moment...oricum eu sunt obisnuita sa trec de una singura prin cele mai crancene momente din viata mea...stiu ca nu-i tocmai bine...da' daca asa-i modelul nu am ce face.

asadar....habar n-am cu ce sa incep.....cre'ca daca o iau de la capat imi vine in minte sirul intamplarilor.




Mergi la inceput