Clubul "babelor" FIV-oase 74

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ama,la mine il spala al meu de fapt,el spala vasele 90%din timp

gata si capitolul 47.ma retrag la somnoi

va pup.noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao si eu m-am gandit ca pulpa o aruncam,da e tare bun sucul...si ne mai vitaminizam.al meu mananca fructe cam de 2,3 ori/saptamana.nici eu nu mananc zilnic.n-am timp.asa mai bem cate un suc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Deci libaneza...

Despre sucul de rodii, depinde cat de mare e rodia. Daca sunt mai micute, sunt necesare vreo 2-3... Daca este maaare e suficienta doar una.
Insa e necesara o presa (de citrice) nu masinarie electrica. Eu am cumparat una profesionala, pentru ca luasem una sfrijita de la Carrefour, pe care am aruncat degeaba vreo 70-80 de lei.

LE: am atasat poza cu monstrul

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ahaaa, deci nu merge la storcator/blender ?!? intreb si eu ca prostu', in presa o pui cu coaja cu tot ? eu am pus la "ambrozie" si a trebuit sa o strecor pt ca ramasesera sambureii ... ce se intampla cu ei la presa ?
wow, cat e ceasul. nanne, treci la culcare ! vrei sa se invete bebe cu program nocturn ?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ady, ce briose frumusele
Sami, bine ai revenit!
Lara, "bisou-bisou" (asa cum e la moda pe la mine)
Ama, am pierdut faza, ce ai castigat?
Broscuta, imi pare rau!
Alex, tie nu-ti zic nimic de motani, ca stii deja ... meeee loveeee
Nanne si eu cand voiam sa-ti propun japonez

M-ati terminat cu faza cu Bac-ul, eu imi amintesc numai la engleza oral si nici nu a trecut prea mult timp, doar 10 ani. Stiu ca am avut 6 probe si am luat 9.75 media gen (da stiu eram tare tocilara, am fost profil mate-fizica)
Si daca tot veni discutia cu olimpiade eu am fost la fizica aplicata la international.

Sucul de rodii prefer sa il cumpar, mi-e lene si mie sa spal robotul, iar la masina de vase n-am avut curaj sa il bag.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

nanne, vreau si eu un monstru din asta, de unde l-ai achizitionat?

gaby, am castigat un oscar decernat de lara, dar dincolo la babute

qiao, la presa il pui cu coaja cu tot.
cel putin asa am vazut la turci, ca eu acolo baui prima oara suc de rodii naturel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

ma rog, eu scriu de fapt la babute
ptiuuu, ce baba sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

pffff....da eu ca doar am citit asta... greu cu logica, inghetata... bate vant rece pe Sena...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

gaby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

huhurezele !
ama nici tu nu l-ai culcat inca pe bebita ? bataita !
am gasit o alta reteta de pui cu sos de rodii si cus-cus, dar mai caut, si o supa de chimen

Mergi la inceput