Avort spontan?

Avort spontan? | Autor: Ajatara

Link direct la acest mesaj

Am o mare nedumerire iau de aproape 2 ani aniconceptionale si mai mult de o zi nu le-am uitat niciodata...insa ieri m-am simtit foarte rau dureri groaznice de spate,de burta si ameteli iar astazi am observat o substanta maro pe chilot ceva ce nu am avut iar menstruatia trebuia normal sa apara peste 2 sapt.Se pune problema unui avort spontan sau a unei sarcini peste tratamentul cu anticonceptionale?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ai facut vreun test de sarcina?
Daca nu, atunci iti recomand sa faci unul.
Ce povestesti nu seamana cu nimic din ce am auzit pana acum de la fete care au avut avort spontan, dar nu e exclus pentru ca fiecare organism e diferit. In cazul in care ai fost insarcinata si ce s-a intamplat a fost avort spontan atunci un test de sarcina facut azi-maine ar fi inca pozitiv pentru ca hormonul de sarcina din sange nu scade atat de rapid.

34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ajatara spune:

Nu am facut nici un test deoarece nici nu am stiut ca e posibila sarcina peste anticonceptionale insa ideea cu testul este buna o sa incerc deoarece ar fi cam deplasat sa ma duc la doctor fara a fi macar 60% sigura ca am motiv.Multumesc mult pt idee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Daca ai avut sau ai dureri nu este deplasat sa mergi la medic, dar daca e vorba despre sarcina atunci se prea poate sa fie prea devreme pentru a fi vizibila ecografic. Doar testele de farmacie sau de sange (beta HCG) ar putea sa iti confirme sau infirme sarcina.
Eu am avut o sarcina peste contraceptive, cu sangerari in la efort si tot restul, pentru ca am omis 2 pastile si fiindca am continuat sa iau contraceptivele am avut mestruatii peste sarcina aproape 3 luni.
Petele maronii insa in cazul meu au semnificat intotdeauna deficit de progesteron sau ovulatie sau raceala, sau chist ovarian...


34+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Ai urmat veun tratament medicamentos? Eu am patit asa dupa ceva antibiotice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

avortul spontan nu e doar un spoting maroniu, dar nu neglija durerile, sa nu fie vorba de vreun chist. mergi la dr.
apropo de sarcina peste AC, am o prietena care a ramas cu tripleti luand AC, si nu avea "decat" 41 de ani si deja 3 copii acasa. era sa cada de pe masa cand a facut eco si a aflat.

Mergi la inceput