Perfidul Albion - sau despre ipocrizie

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariuta spune:

condamnatii au varste intre 20-30 de ani, majoritatea sub 26.
In 2005 cel mai mare era de 22 si majoritatea minori, cam jumatate 12- 15 ani. Parca nu imi vine sa cred ca o banda de copii, la vremea aceea, a fost in stare sa faca atata rau. Infiorator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

putin off topic
http://uk.news.yahoo.com/derby-fire-philpotts-face-jail-over-deaths-041104358.html#fbgxVTA




Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Laura,articolul exista,acum am citit si eu insa e de o exagerare...cumplita.

Oameni buni nu va mai amaritzi sufletele cu asemenea excremente ziaristice.

Articolul este intentzionat scris provocativ,este d efapt un control de rutina al pasagerilor,un control vamal la care poate fi supus orice individ.

Ma indoiesc ca femeia care nu intzelegea engleza,a auzit cum au injurat-o vamesii.

Cred ca i s-a facut rau,pentru ca s-a speriat in primul rind,controlul amanuntzit al vamesilor nu e ceva placut pentru nimeni dintre noi.

edit.A fost banuita de trafic de tzigari,deci un comportament absolut normal din partea vamesilor.


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si inca ceva!

Bine ca nu au suspectat-o de trafic de droguri...

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Laura,articolul exista,acum am citit si eu insa e de o exagerare...cumplita.

Oameni buni nu va mai amaritzi sufletele cu asemenea excremente ziaristice.

Articolul este intentzionat scris provocativ,este d efapt un control de rutina al pasagerilor,un control vamal la care poate fi supus orice individ.

Ma indoiesc ca femeia care nu intzelegea engleza,a auzit cum au injurat-o vamesii.

Cred ca i s-a facut rau,pentru ca s-a speriat in primul rind,controlul amanuntzit al vamesilor nu e ceva placut pentru nimeni dintre noi.

edit.A fost banuita de trafic de tzigari,deci un comportament absolut normal din partea vamesilor.


Dana



Dana, mie imi scrie ca nu exista. Daca e despre ce ai scris tu atunci e absolut mizerabil ce s-a intamplat.

Editez pentru ca am cautat ziarul in arhiva si l-am citit. Din date stiu, in aeroport sunt obligati sa caute translator atunci cand au un suspect nevorbitor de limba engleza. Daca povestea e adevarata, familia femeii ar trebui sa depuna plangere la conducerea si autoritatile de aici, nu numai din Romania.

i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Hai ca-tzi mai pun odata linkul(desi tu ai mai scris la mai multe subiecte ca articolele nue xista,desi ele erau acolo,s-ar putea ca distribuitorul tau de net sa nu accepte ceva ...conexiuni.Curat murdar, nea Fanica!)

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/inceput-prigoana-romanilor-gabriel-ciochinda-stomatolog-35-ani-capitala-povestit-pentru-libertatea-englezii-terorizat-mama-441738-1.html

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Laura,adica tu chiar crezi ca femii i s-a inscenat asta doar pentru ca e romanca?

Eu chiar cred ca a fost un control d erutina,au existat suspiciuni la adresa femeii,asta nu are nimic de-a face cu apartenentza ei geografica.

repet,o exagerare si o mizerie articolul respectiv.

Aceleasi cuvinte mi-au fost adresate de catre vames de fiecare data,mi s-a scanat si pasaportul ,insa in momentul in care cetatzeanul este suspectat de anumite lucruri,vamesii isi fac datoria.

Cuma stiut femeia ca a fost injrata,i-a tradus translatorul?

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Laura,adica tu chiar crezi ca femii i s-a inscenat asta doar pentru ca e romanca?

Eu chiar cred ca a fost un control d erutina,au existat suspiciuni la adresa femeii,asta nu are nimic de-a face cu apartenentza ei geografica.

repet,o exagerare si o mizerie articolul respectiv.

Aceleasi cuvinte mi-au fost adresate de catre vames de fiecare data,mi s-a scanat si pasaportul ,insa in momentul in care cetatzeanul este suspectat de anumite lucruri,vamesii isi fac datoria.

Cuma stiut femeia ca a fost injrata,i-a tradus translatorul?

Dana



Dana, eu nu cred ca e adevarat din doua motive:
1. femeia nu stia engleza dar era sigura ca vamesii radeau de ea si o injurau.
2. Inconjurati de atatia martori nu si-ar fi riscat jobul iar fiica femeii nu avea cum sa auda ce vorbeau vamesii.

Dar cum in ultimul timp se tot cauta articole de doi bani doar pentru a dovedi cat de inversunati sunt britanicii impotriva romanilor si cum ii persecuta pe bietii romani care indraznesc sa calce granita..... Nu mai pot scrie nimic.

Aici e un site numit freecycle unde cei care nu mai folosesc anumite lucruri le pot dona. Pentru ca am adunat o gramada de chestii si nu am nici bani si nici timp sa le trimit, tot la donatii, acum in Romania, le-am oferit pe acest site. Printre raspunsuri a fost si al unei romance, venita in UK de cateva luni si, primul lucru pe care l-a scos din gura a fost sa isi bage si sa-si scoata impotriva englezilor care nu-i dau casa si o obliga sa stea intr-o camera, ca sotul munceste la negru pentru ca el n-are timp si chef sa umble dupa acte, ca doar stiu cum suntem noi, romanii, vazuti aici, toate in fata sotului meu, englez, care a ajutat-o sa care mobila donata,sacii de haine. Dar deh...

Mergi la inceput