Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #6#

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Offf Mena, sanatate multa la puiut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Nici noi nu suntem prea grozav, eu am zacut 3 zile, acum tusesc tare rau. Sofia e pe antibiotic avea ascultatie la plamani, era o leguma, a slabit mult, acum e mai bine.
baietii au facut si ei cu randul, acum e mijlociul, suntem varza.. cred ca e gripa ca m-a rapus efectiv..

Multa sanatate tuturor1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Doamne fetelor..cate viroze si cati virusi!! deja ma sperie primavara!!

Mena nu imi vine sa cred!! e posibila enterocolita daca e alaptat exclusiv! m-ai bagat de tot in sperieti!! ce tratament are?

Bubulina voi ce ati patit? nu ai mai postat deloc ziele astea, decat asa 2 fraze...

eu am fost azi in parc.. o multime de copii,etc.. ma gandeama cum.. oare poti lua vreun virus d-asta gen Rotavirus, sau Gripa, viroza, etc.. daca e afara in parc?? sau doar in incapere? hai ca am devenit rau paranoica..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mami_de2
Mena nu imi vine sa cred!! e posibila enterocolita daca e alaptat exclusiv! m-ai bagat de tot in sperieti!! ce tratament are?

bebe Ivan 11.11.2012

Signature: 11.11.2012: cea mai fericita zi din viata mea: S-a nascut printesul meu IVAN!




saruri de rehidratare, espumisan, depridat, probiotice si antibiotic

eu numai afara am fost cu el, inauntru doar ieri la bancomat si atat...nu inteleg nici eu de unde si cum... el e linistit, are pofta de mancare, doarme dar...a facut kk de 2 ori cu sange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Multa sanatate puilor bolnavi si mamicilor.

Si noi suntem racite. Amandoua fetele pe tratament. Bia e mai bine. Corina tuseste sec.

Mami virusii astia se imprastie cam asa:
- in parc stranuta / tusec si vantul bate iar stropii se saliva cu virusi ajung pe tine, pe haine, pe carut iar tu intri in contact cu ei.
- in casa la fel stranuti / tusesti si daca n-ai batista/servetel ajung pe suprafetele cu care vii in contact
Rezista pe haine, suprafete lemnoase si de plastic pana la 8 ore, pe cele de inox pana la 4 ore.
Deci voala, oricat te-ai feri tot intrii in contact cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Bubu sunteti bine?Ma gandesc la voi.

Mena stiu prin ce treci,in aceiasi situatie am fost si nni,eram internati si a doua zi am avut botezul.Multa sanatate lui bebe si tu fii puternica bebe are nevoie de tin.

Ary multa sanatate si voua,sa treceti cu bine peste perioada asta nasoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Nicoleta multa sanatate si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Of ce de bonlaviori! Multa sanatate si la mamici si la bebei!

Enterocolita mai poate fi cauzata si de norovirus nu doar de rotavirus. Pentru norovirus nu exista insa nici un vaccin.
mena trebuie sa fii tare!
Nu prea inteleg de ce trebuie sa-i dai antibiotic...ma gandesc ca fiind alaptat exclusiv nu poate fi decat noro sau rotavirus. Iar pentru astea nu se dau antibiotic. Apoi la un stomacel si asa cu probleme sa-i mai dai si antibiotic..nu stiu, zic si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Apropo de enterocolita, era sa o iau razna ieri cand sotul i-a dat copilului fara sa-si dea seama o suzeta care cazuse pe jos pe sub pat. Intr-adevar, nu vreau sa se sensibilizeze aiurea, asa ca nu obisnuiesc sa i le sterilizez, dar parca nici asa :))
Daca patea ceva, ar fi trebuit sa se manifeste pana acum, nu?

Multa sanatatae tuturor bebeilor si mamicilor bolnave

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Oooofff mamici... sanatate puiutilor!
Bubu, tu ce-ai patit?
Popi, voi ce mai prestati?

Noi suntem la fel. Luci a inlocuit chiotele cu niste sunete mai scurte, gen cuvinte. De incercat sa se ridice nici vorba.
De fiecare data cand ma vede imi zambeste si cand il gadil la gat rade in hohote

Mergi la inceput