Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Piscotel chiar ca ai un falcosFelicitari

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel, felicitari pentru eco bun, chiar ca este falcosel

Cred ca, Casandra este deja mamica de baietel

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Liza, eu vreau sa stau cu ei in rezerva, din prima noapte. Trebuie doar sa vina sa ma ajute sa ii "mufez" la san. Sper din suflet sa ma tin tare, oricat de obosita as fi si sa nu-i trimit in "acvariu" pe timpul noptii. Mai ales ca asistentele s-ar putea sa ma tenteze cu oferta asta...
Piscotel, wow ce bebe falcosel ai! E un scump!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Piscotel,bebele tau e un dulce si un bucalat!
Eu de azi am trecut pe antibiotic administrat intravenos,asa a considerat dr,sper sa fie mai bine cu asta si sa treaca in cateva zile.(cefort si gentamicina)Dupa prima doza de cefort am vomitat de numa,sper ca diseara sa nu se mai intample la fel
Maine intram si noi in 33 de sapt si ma rog sa mai stea putin micuta mea la caldurica.Pana acum vad ca a fost cuminte,mi se pare ca atunci cand vb cu ea si-i explic ce si cum,ma asculta.


32+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna burtici si mamici,

Am ajuns si noi acasa de la spital ieri.

In primul rand vreau sa va multumesc pt urarile de bine.
FELICITARI Katy !!!!!!!!!!!!!
Sa va bucurati de buburuzul vostru sanatos si frumos ,sa aiba parte numai de bucurii in viata.
Recuperare rapida mamico.

Noi incepem sa ne acomodam cu noua nostra locuinta.
Azi noapte bebele a fost f agitat mititelul ,dar azi deja e mai bine.
E un mancacios ,momentan mai papam si un pic de lapte praf ,dar el deja suge la san.
e un baitel f puternic si perseverent eu nu prea am mameloanele formate ,dar el mitelu sa chinuie sa traga.
Mai vb tb sa fug


38 + AMR 2 Matei George
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Aruam bine ati venit acasa si acomodare cat mai usoara.Pup buburuzu mic si mancacios

Arianna multa sanatate

Pup fetele!!!!

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Cosminutza sunt in continuare f rau , azi am avut frisoane si acum sunt in pat cu dureri crunte de oase si muschi. Binenteles ca tusesc de numa, tensiunea e un pic mai mica 127/ 78, maine sunt in spital de dim pt testul antistres si eco, asa ca asteptam sa vedem ce ne spune dr.
Aruam bine ati venit acasa! Sa va bucurati de printisor si sa aveti nopti si zile linistite.

Felicitas barbatii astia, ce stiu ei ce tb si ca orice investitie a noastra e gandita .

Si sa va zic un mic banc.......stiti care este punctul cel mai fierbinte al unei femei? Va spun eu :))) palma.....cum ii pui un ban cum il topeste.




Pupiq si noapte buna!







Danina 38+ cu Maria Anastasia

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Paula-Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Nu stiu ce s-a intamplat de a luat mesajul de 2 ori.....oi fi dat eu de 2 ori de pe tableta...acu nici nu imi da voie sa sterg unul , mai astept.
Piscotel pupam buburuz voinic si scump de la mami din burtiq. Abia astept sa ne vedem in 4 sa le facem cunostinta la gasca buburuzelor.





Danina 38+ cu Maria Anastasia



mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Katy si multa fericire!


Octavian 09/12/1995
Sarah 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Aruam,Katy,felicitari din inima!
Dragi burtici vad ca aveti activitate serioasa in ultima perioada,felicitari pentru eco bune si pentru bebe sanatosi.
Eu din pacate nu prea am vesti asa de bune,de luni incep injectiile cu dexa iar de ieri mi-au dat si ventolin comprimate plus ca mi-au marit doza de seretide de la 500 la 2000 pe zi,enorm dupa mine dar....sper ca crizele mele de astm care de altfel au devenit foarte dese si violente sa se mai domoleasca putin si o data cu ele si contractiile si mai sper ca bebelina mea care la ultima eco de 31 saptamani avea doar 1700 gr sa mai stea macar o luna la caldurica si sa le faca in ciuda medicilor care vor s-o scoata mai repede daca astmul meu nu se va calma deloc. Si se pare ca 95%va fi cezariana cica am contraindicatie pentru nasterea naturala dar de fapt este ceea ce-mi doresc si eu,nu mi-as mai dori vreodata sa trec chinurile primei nasteri unde asa cum scriati si voi acum cateva zile am avut parte de tot "tacamul",de la "impinge vaca ce esti ca iti omori copilul",la coate in capul pieptului,la"firai a dracu de isterica,cant l-ai facut nu mai tipai",la ruptura,apoi taietura si apoi forceps,cred ca am avut "sansa" de a fi asistata de doctorita groazei,sper ca nemernica s-a mai schimbat in bine intre timp.
Iar acum mi-a venit alta placinta,sotul a fost nevoit sa-si schimbe locul de munca,a gasit o clinica la vreo 300 de km de casa,deci o sa vina acasa saptamanal sau chiar la doua saptamani daca prinde garda de sfarsit de saptamana iar eu nu pot pleca cu el din cauza starii mele,spitalul Necker este doar unul in Franta si este indicat sa fiu cat mai aproape de acesta si in plus baiatul este licean,urmeaza o anumita filiera si nu-l pot muta la alt liceu intre trimestre.
Ehhhh,trebuie sa fiu tare pentru ca din pacate nu am alta solutie.


Octavian 09/12/1995
Sarah 31+

Mergi la inceput